Як оформити договір позики у нотаріуса

7-25-2019

Стикаючись з безліччю умовностей в банках, які заважають оформленню кредиту, часто приймається рішення скористатися перевіреним методом фінансування – гроші під розписку у нотаріуса . Для цього необхідно знайти кредитора. Їм може бути будь-яка особа, що має капітал. Воно видає грошові кошти під відсотки, але замість банківського договору укладається договір позики. Хочемо порекомендувати замовити нотариус Киев

Як правильно оформити боргові відносини, щоб надалі не виникла маса питань у кредитора і боржника. Як не позбутися своїх грошей і отримати їх в певний термін, або ж довести, що вони вже повернуті? Ці питання допомагає вирішити правильно оформлений договір позики-документ, згідно з яким позикодавець передає у власність позичальникові грошові кошти або інше майно. А він зобов’язується повернути позику у встановлений термін або на вимогу. Рекомендуємо заключити Договор займа

Якщо беруться гроші в борг через нотаріуса , то це допоможе захистити позичальника від шахрайських дій. Документ оформляється в законному порядку і завіряється нотаріусом. Обидві сторони зобов’язуються виконувати умови угоди і користуються своїми правами.

Нюанси правильного оформлення договору:
— якщо сума значна, а довіра до кредитора залишає бажати кращого, рекомендуємо складати позику з оформленням у нотаріуса в письмовій формі. Це не є обов’язковою вимогою, але допоможе вирішити судові питання. Крім того, якщо одна сторона угоди є юридичною особою, то за законодавством письмове оформлення договору є необхідною умовою угоди.

  • позики під розписку з нотаріальним посвідченням повинні включати такі відомості — термін повернення позики, відсотки за його використання, заставу, залишену позикодавцю. В описі рекомендується вказати крім конкретного переліку заставного майна, дані про те, в якому стані воно знаходиться. Чим докладніше описати додаткову інформацію, тим легше буде вирішити спірні ситуації, при їх виникненні, в судовому процесі.

— слід зафіксувати паспортні дані та адресу проживання боржника. Паспорт повинен бути дійсний на момент оформлення угоди.

— не варто ігнорувати опис майна, залишеного під заставу. Це в інтересах як для позикодавця, так і для позичальника. Для одного боку це гарантує повернення незіпсованого імущеста. А для другої — впевненість у відсутності майбутніх претензій від боржника. Не варто забувати про пункт про долю застави, який містить інформацію про те, що якщо позичальник запізнюється зі строками, чи має право кредитор виставляти заставу на продаж або віддавати в оренду, поки не буде сплачено борг.