Як оплатити ЖКГ через Ощадбанк онлайн

1079

Сучасні технології дозволили б максимально скоротити час на оплату квитанцій за комунальні послуги. Тепер немає необхідності відвідувати ощадкасу і чекати своєї черги. Наявність доступу до інтернет-банку і наявність пластика дає можливість оплачувати комуналку за кілька хвилин, не виходячи з дому. Слідуючи інструкції, як платити за квартиру через Ощадбанк Онлайн, тисячі громадян щомісяця швидко погашають рахунку, не відчуваючи жодного дискомфорту.

Які комунальні послуги можна сплатити через Ощадбанк онлайн

Можливості інтернет-сервісу практично безмежні, за умови наявності картки з достатнім балансом і підключених послуг мобільного банку з доступом в Сбербанк-Онлайн.

Перелік оплачуваних по інтернету послуг включає усі обов’язкові платежі власників житла:

  • рахунки за спожиту електрику;
  • газозабезпечення;
  • вода;
  • опалення;
  • підключення цифрового телебачення;
  • зв’язок та інтернет-послуги;
  • капітальний ремонт;
  • каналізація;
  • прибирання території та вивіз сміття;
  • охоронна система, домофон;
  • послуги автостоянки.

Повний список послуг можна знайти у відповідному розділі в Особистому кабінеті інтернет-сервісу. При відсутності в переліку будь-якого платежу, можна оплатити послуги організації, використовуючи вкладку перекладів організації. Дотримуючись послідовність Екшн , легко дізнатися, як оплатити ЖКГ, за житло в подальшому можна оплачувати в автоматичному режимі, використовуючи зручний Автоплатеж, налаштований під конкретні потреби користувача.

Покрокова інструкція процедури оплати ЖКГ через Ощадбанк Онлайн

Так як заплатити за квартиру можна лише через авторизований доступ, попередньо потрібно отримати доступ до інтернет-системи Ощадбанку. Витративши спочатку трохи додаткового часу, громадяни отримують можливість оплатити комунальні послуги без відвідування відділень банку, пошти, терміналів.

Економія виражається не тільки в часі, затрачиваемом щомісяця на платежі ЖКГ, але і в зниженні витрат на комісії, які встановлюють деякі організації. Слід враховувати, що нульова комісія надана Ощадбанком лише у відношенні організацій-одержувачів, що працюють за реквізитами відкриті в тому ж банку рахунків.

При оплаті рахунків від постачальників комунальних послуг, що обслуговуються іншими фінансовими організаціями, додаткова комісія складе до 2,0% від перерахування.

Щоб зробити перший платіж в системі, необхідно організувати доступ до Особистого кабінету і мати підключений мобільний банк.

Виконати підключення досить просто: достатньо звернутися у відділення, або скористатися одним з банкоматів або терміналів банку. Наявність підключеної послуги мобільного банку дозволить отримувати одноразові паролі, без яких жодна значуща операція через кабінет користувача не зЕкшн снюється.

Виконавши 1-2 платежу по інструкції, наступні оплати будуть проводитися швидко, адже робота з меню інтернет-банкінгу проста і зрозуміла:

  • Вхід у систему під особистим логіном і паролем. Для цього потрібно ввести код, отриманий у терміналі, і постійний пароль. При введенні цифро-буквеної комбінації необхідно бути гранично уважним, так як неправильно внесені дані після трьох спроб призводять до блокування доступу. Якщо пароль і логін виявляться складними при запам’ятовуванні, після авторизації їх можна буде замінити на більш прості для введення комбінації.
  • Вибір потрібної операції. У відкритому головному меню переходять у розділ платежів, далі – в оплату товарів і послуг. Полегшити пошук допоможе введення ІПН одержувача платежу в пошуковий рядок. Для зручності платників деякі з основних послуг ЖКГ наводяться на першій сторінці з переліком платежів – зацікавив розділ називається «Квартплата».
  • Введення реквізитів та іншої інформації для створення фінансового розпорядження. Насамперед, вибирають одержувача, потім вносять реквізити (їх можна знайти в квитанції, або вони заповнюються автоматично системою).
  • Вибір джерела для списання коштів. Не всі картки підходять для зЕкшн снення онлайн-платежів. При наявності декількох карт, вибирають номер робочого пластику, з якого можливі онлайн-списання.
  • Система запропонує ввести додаткову інформацію платежу (особовий рахунок платника, адреса, дані лічильників), а також вказати суму.
  • Перед тим, як підтвердити платіж одноразовим паролем, слід ще раз перевірити введені реквізити, суму. Після натискання кнопки підтвердження по смс, на прив’язаний номер мобільного приходить повідомлення з паролем.
  • Введення пароля завершує операцію оплати.
  • Відсутність платіжних документів, що підтверджують оплату на користь конкретного постачальника послуг, не повинно бентежити. Можна роздрукувати підтвердження на принтері, або отримати квитанцію в терміналі банку, скориставшись розділом історії операцій.

    Оплата ЖКГ з вкладу Ощадбанку

    Організовуючи онлайн-платежі за ЖКГ потрібно враховувати, що для списання підходить далеко не кожен рахунок. Наприклад, з ощадного рахунку, який є у багатьох клієнтів Ощадбанку, списати кошти безпосередньо не вийде.

    Щоб оплатити комуналку, кошти з рахунку переводяться внутрішньобанківським рахунком розпорядженням на картковий рахунок основного пластику.

    Надалі, операції проводяться згідно описаній вище послідовності, а джерелом оплати вибирають номер карти.

    Інші способи оплати послуг ЖКГ

    Ощадбанк пропонує на вибір безліч різних способів оплати ЖКГ, використовуючи пластиковий платіжний інструмент. Крім платежу через операціоніста банку, існують наступні альтернативні способи погашення рахунків за комуналку:

  • Оплата через банкомат або інший пристрій самообслуговування.
  • Підключення та налаштування Автоплатежа (можна виконати процедуру через банкомат або в Особистому кабінеті користувача онлайн-системи).
  • Через мобільний додаток.
  • Мобільний додаток

    Стільниковий телефон давно перестав був простим засобом зв’язку з іншими абонентами. Для власників сучасних гаджетів доступне безкоштовне додаток, що встановлюється на пристрій. Послідовність Екшн при оплаті аналогічна процедурі через “Особистий кабінет” через комп’ютер. Для користувача системи необхідно мати підключений мобільний банк і пройти реєстрацію.

    Після встановлення потрібного програми на смартфон, можна організувати більш зручне внесення коштів:

  • Авторизувавшись, платник переходить у розділ платежів і вибирає оплату комуналки із загального запропонованого переліку.
  • Вказавши організацію-постачальника, активізують функцію сканування штрих-коду.
  • Навівши екран пристрою на зображення штрих-коду на квитанції, користувач пізнає платіж і коригує дані про суму та джерела списання.
  • Після підтвердження даних платіж завершується, а в подальшому з’являється можливість використовувати виконану операцію як шаблон, позбавляючи від необхідності нового сканування коду.
  • У відділенні з квитанцією

    Тим, хто дотримується традиційних способів оплати ЖКГ, доступний варіант оплати готівкою або по карті в самому відділенні Ощадбанку.

    Слід враховувати, що при списанні коштів з картки, операціоніст попросити представити паспорт, щоб упевнитися в особистості платника. При внесенні коштів готівкою, питань, як правило, не виникає і додаткові документи, крім самої квитанції не потрібні.

    У терміналі по штрих коду

    Найбільш популярним способом є оплата через банкомат або термінал. Останній варіант передбачає можливість оплати готівкою, без використання картки.

    Подібний спосіб є відмінною заміною звичного оплаті через відділення, а місцем внесення платежів може стати будь-який пристрій.

    Послідовність Екшн виглядає наступним чином:

  • При внесенні коштів готівкою, авторизація, як і сама карта, не потрібно. Слід лише вибрати в самому початку послугу готівкової оплати.
  • Зі станиці Головного меню переходять у Платежі, а потім – комунальні оплати.
  • Пошук організації-одержувача можна вести по ІПН. Це позбавить від необхідності перегортати різні вкладки і сторінки. Платник буде впевнений, що гроші підуть у правильному напрямку.
  • Далі вносять необхідні програмою реквізити і параметри платежу, вказуючи період оплати, код платника, адреса, відомості про платника, суму.
  • Після перевірки внесених даних, що підтверджують платіж, натиснувши кнопку «Далі».
  • Щоб уникнути непорозумінь з платежами, рекомендується завжди роздруковувати квитанції. Якщо платіж зЕкшн снений по карті і чек не був роздрукований відразу, можна буде скористатися розділом історією платежів (де зберігаються відомості про останні операції користувача) і отримати потрібні підтвердження при наступному відвідуванні будь-якого терміналу банку.