Як отримати кредит студенту в Ощадбанку?

565

Банки охоче виділяють позикові кошти своїм клієнтам, реалізуючи різноманітні програми кредитування. Приймаючи рішення про виділення кредитної лінії, фінансова установа виходить з наЕкшн ності кандидата на отримання позики і його платоспроможності. Отримати кредит для студентів досить складно, так як необхідно представити кредитору докази того, що кошти будуть повернуті банку і ніякого фінансового ризику не існує. Студентський кредит має свої особливості при оформленні, а також враховує фінансові можливості та потреби даної категорії громадян.

Чи можна взяти кредит студенту

Отримати кредит студенту набагато складніше, не тільки у зв’язку з низьким рівнем доходу, а й з-за повної відсутності будь-якої кредитної історії. Відомо, що банк, скоріше, воліє піти назустріч позичальнику з незначними простроченнями в минулому, ніж клієнту, який до цього жодного разу не користувався послугами кредитора.

Підвищити шанси на розгляд заявки дозволить оформлення та успішне погашення мікропозик. Після того, як студент повністю і в строк погасить зайняті у МФО засобу, його кредитної історії з’явиться перша позитивна запис.

Оформлення кредиту студентові не передбачає участь у серйозних програмах з великими сумами позики. Іпотеку і взяти автокредит під час навчання на денному відділенні вузу проблематично. Більшість банків для студентів реалізують наступні варіанти кредитування:

 • випуск молодіжної карти;
 • споживчий позику;
 • студентський кредит на освіту.

Крім звичайних банківських пропозицій, деякі фінансові установи пропонують скористатися спеціальними цільовими програмами з держпідтримкою, з максимально низькою ставкою річних – від 5,06%. В рамках даної пропозиції кредитор не потребує додаткових довідок про трудові доходи, а період погашення може розтягнутися на 16 років. Студент зможе витратити виділену суму на оплату навчання, проживання за місцем розташування вузу. Погашати подібний позику можна з відстрочкою платежів за основним боргом на весь період навчання. При бажанні позичальника перший платіж зЕкшн снюється через 3 місяці після того, як буде отриманий документ про успішне завершення навчання.

Які банки дають кредит студентам

Слід зазначити, що далеко не всі фінансові установи видають кредит студентам.

Для отримання кредиту студентам рекомендується звернути увагу на наступні банки:

 • Банк Тінькофф;
 • Ощадбанк;
 • Совкомбанк;
 • МКБ;
 • Хоум Кредит;
 • Ренесанс Кредит.

Перш ніж зупинити свій вибір на одній з програм, рекомендується направити попередній онлайн-запит одразу до кількох установ та отримати інформацію про конкретні умови кредитування. Так як студенти не відносяться до категорії наЕкшн них платників, швидше за все, позикові кошти будуть видані під підвищений відсоток, в окремих випадках доходячи до 50% в рік.

Наприклад, в Московському кредитному банку кредит видають молоді починаючи з 18 років зі ставкою до 23% на 6 місяців з погашенням протягом до 15 років. Банк приділяє особливу увагу оформленню добровільного страхування життя та оформлення додаткового забезпечення протягом встановленого банком терміну. В іншому випадку ставка збільшується ще на 5 пунктів.

Студентський кредит в Ощадбанку представлений двома основними програмами: освітнім і споживчим кредитом. Умови видачі та подальшого обслуговування багато в чому будуть залежати, на які цілі будуть витрачені кошти за позикою Ощадбанку:

 • нецільова витрата за споживчим кредитом вимагає надання додаткових доказів платоспроможності, залучення позичальників, поручителів, передачі в заставу майна;
 • цільову позику на освіту передбачає знижену ставку, а кошти не видаються студенту, а переводять безпосередньо по реквізитах навчального закладу в міру необхідності (за кожний звітний період навчання) з відстрочкою виплати основного боргу.

Як отримати кредит студенту

Процедура погодження кредитного договору для студента багато в чому буде залежати від типу програми кредитування.

Одним з найбільш поширених видів позики є студентський кредит на невідкладні потреби, не вимагає додаткового звіту про цілі використання грошей. При оформленні споживчого кредиту для студентів важливою умовою успішного узгодження заявки є готовність надання додаткових фінансових гарантій:

 • Залучення співпозичальника з достатнім трудовим стажем і заробітком.
 • Залучення поручителя (до 2 осіб), готового нести фінансову відповідальність у разі утворення прострочень за кредитними зобов’язаннями або повної відмови студента від виплати боргу банку. Якщо студент ще не досяг 21 року, поручительство для банку можуть оформити батьки основного позичальника, за умови офіційного працевлаштування та наявності стабільного заробітку.
 • Оформлення цінного майна в якості заставного забезпечення, з допомогою якого банк зможе компенсувати свої фінансові втрати у разі відмови позичальника від виконання своїх зобов’язань.
 • Таким чином, споживчий позику дозволяє скористатися банківськими коштами студентам без роботи, за умови, що є інші способи забезпечення боргу.

  При оформленні кредиту освітнього навчальний заклад отримує від банку оплату за реквізитами безготівковим способом. Особливостями даної програми є необхідність підтвердження особистого доходу, неможливість одержання грошей готівкою, ступенева перерахування коштів на рахунок вузу за кожен семестр. У разі, якщо студент припиняє навчання або знаходить кошти для самостійної подальшої оплати освіти, платежі з боку фінансової установи зупиняють. Це дозволяє зменшити розмір кредитної лінії, а значить, і кінцеву процентну переплату.

  Умови кредитування і вимоги до студентів

  Крім основної вимоги надати інші форми забезпечення, крім трудового доходу позичальника, кожна з програм для студентів має свої особливості.

  Кредити студентам видаються при схваленні банком кандидатури позичальника, співпозичальника, поручителя. Знання, як взяти кредит, якщо у клієнта немає трудового доходу і достатнього досвіду роботи, дозволить протягом дводенного терміну домогтися успішного узгодження наступних умов договору:

 • Споживчий кредит видається на суму до 3 мільйонів рублів. Максимально можлива сума залежить від розміру забезпечення, наданого за допомогою позичальників і поручителів з нарахуванням відсотків – 19,5-24,5 в рік. Чим менше термін погашення, тим менше призначається ставка за кредитом. Мінімальний період погашення – від 3 місяців, тому при зверненні за кредитом студента, яким залишилося вчитися менше 4 місяців, споживчий позику не видається.
 • Освітній позика видається під низький відсоток (до 12,0%) з мінімальної кредитною лінією від 45 тисяч рублів і терміном погашення до декількох років (до 11-16 років в залежності від конкретної програми розглянутого банку). Щоб оформити освітній позику студентам з 18 років, як поручителів достатньо залучити власних батьків (за умови наявності у них офіційного трудового доходу), або запропонувати своє особисте майно у вигляді заставного забезпечення.
 • Якщо в якості забезпечення виступає застава, що передається майно має бути застраховане.

  Найбільш зручним варіантом кредитування Ощадбанком студентів є випуск молодіжної карти для тих, кому вже виповнилося 18 років. Молодіжна кредитка дозволяє використовувати банківські кошти на наступних умовах:

  • ставка – від 24,0%;
  • безвідсотковий пільговий період – 50 днів при безготівкових витрати по картці;
  • вартість обслуговування в рік – 750 крб., емісія – безкоштовно;
  • кредитний ліміт по пластиковому продукту встановлюється індивідуально – 3-200 тисяч рублів;
  • участь в основних бонусних програмах по картці збільшує вигоду клієнта (наприклад, при витрачанні коштів на кредитці Ощадбанку нараховуються бонуси «Спасибі», які потім обмінюють на рублеву знижку в магазинах-партнерах банку).

  Перевагою кредитки для молоді є можливість поступового збільшення ліміту при успішному погашення і активному використанні картки. Крім ліміту позикових коштів, студент може зберігати понад встановленої кредитної лінії особисті заощадження.

  Щоб уникнути сплати відсотків, рекомендується повністю погашати борг протягом пільгового періоду, уникаючи зняття готівки. Якщо студент не тільки не погасив позику, але і пропустив мінімальний платіж по карті, застосовується підвищена процентна ставка в розмірі 38% в рік. Однією з вимог при оформленні пластикової картки для молоді є наявність стажу роботи не менш 3-місячного строку, а от довідку про заробітну плату надавати не обов’язково.

  Успішне отримання кредиту вимагає підготовки максимуму документів з переліку, встановленого фінансовою організацією.

  Документи

  Залежно від типу кредиту, перелік документів буде відрізнятися. Якщо немає можливості підтвердження трудового доходу, необхідно вирішити питання, як оформити заставу і знайти поручителів.

  Щоб оформити кредит на невідкладні потреби, крім анкети, потрібно підготувати:

  • паспорт громадянина РФ;
  • трудову книжку або угода з роботодавцем (за наявності);
  • документ, що підтверджує спорідненість з поручителями (якщо в їх ролі виступають батьки).

  Якщо студентський кредит беруть із залученням поручителів, документи готують з аналогічного списку.

  Пакет документів для отримання освітнього кредиту доповнюється договором про надання платних послуг з певним навчальним закладом, в якому будуть вказані реквізити перерахування і необхідна періодичність оплати.

  Сучасні програми кредитування російських банків дозволяють знайти оптимальні пропозиції навіть для позичальників, які не мають ніякого трудового доходу. Позика, оформлений на студента, може бути витрачено на оплату навчання або поточні потреби того, хто навчається, проте важливою умовою стане забезпечення достатніх фінансових гарантій того, що кредит буде повернуто вчасно і в повному обсязі.