Як отримати кредитні канікули в Ощадбанку?

737

Позичаючи в банку певну суму, важливо правильно оцінити свої платіжні можливості, у тому числі на випадок втрати роботи або настання форс-мажору. Іноді передбачити можливі матеріальні труднощі буває неможливо, і виникає ситуація, коли фінансове становище більше не дозволяє обслуговувати борг перед кредитором. Інформація, як оформити кредитні канікули в Ощадбанку, не втрачає своєї актуальності і потребує всебічного вивчення.

Звертаючись до фінансова установа за рефінансуванням, важливо пам’ятати, що віддавати позику все одно доведеться, однак можна вжити заходів, щоб умови погашення, надані кредитором, відповідали зміненого фінансового стану позичальника.

Коли можна отримати відстрочку погашення кредиту

Надання відстрочки платежу зовсім не означає, що позичальника повністю звільняють від кредитних зобов’язань. Основне значення канікул – взяти тимчасовий перепочинок, під час якої боржнику дається шанс вирішити свої фінансові проблеми, з обов’язковим наступним поверненням боргу на нових, змінених умовах.

Кредитні канікули завжди спричиняють зміну умов. Зростання переплати по відсоткам – одна з обов’язкових характеристик програми відстрочки. З цієї причини не варто зловживати своїм правом отримати кредитні канікули – і користуватися ними краще тільки у вкрай складних ситуаціях. Якщо є найменша можливість повернути банку гроші і позбутися від кредитної залежності, краще погасити борг з відсотками як можна швидше.

Ощадбанк встановлює свій перелік обставин, при яких в 2018 році позичальник може розраховувати на узгодження відстрочки. Плануючи використовувати кредитні канікули, важливо розуміти, що подібна міра – лише опція, яку кредитор може надати або відмовити в ній, виходячи з того, наскільки будуть вагомі аргументи боржника:

 • втрата місця роботи, іншого джерела стабільного доходу, що настала незалежно від боржника (ця умова робить неможливим звернення за відстроченням при звільненні за власним бажанням);
 • втрата здоров’я з тимчасовою непрацездатністю або з призначенням постійної групи інвалідності;
 • захворювання, несприятливо сказавшееся на фінансовому становищі позичальника, а також тяжка недуга кого-небудь з найближчих рідних;
 • стихійне лихо, яке призвело до серйозних матеріальних і майнових втрат.

Даний перелік не є постійним і може бути доповнений іншими обставинами, виходячи з загальної фінансової чи економічної ситуації. Рекомендується уточнювати список, коли можлива відстрочка, при безпосередньому контакті зі спеціалістом відділення. Головне, мати достатню документальну базу, так як отримати право на канікули боржник зможе тільки після підтвердження своїх слів.

Наприклад, при переїзді в інший регіон позичальник може тимчасово втратити джерело доходу або мати серйозні витрати, пов’язані з переміщенням себе та членів сім’ї, з подальшим пошуком роботи. В цій ситуації банк може надати тримісячну відстрочку. При народженні дитини діють інші умови про відстрочку.

Умови для отримання відстрочки

Крім стандартних умов про відстрочення платежів, кредитор може піти назустріч і за власною ініціативою надати канікули по виплаті основного боргу. Не виключено, що для постійного клієнта банк розгляне заявку в індивідуальному порядку з метою підвищення лояльності.

Існують деякі обмеження, при яких канікули стають економічно недоцільними і необґрунтованими:

 • До повного закриття боргу залишилося не більше півроку.
 • З моменту оформлення позики допущено 3 прострочення згідно з встановленим графіком.
 • При наявності регулярних прострочень.
 • Приймаючи нові умови кредитування, потрібно пам’ятати, що кредитні канікули не дають економічної вигоди, так як не повністю звільняють від виплат, а лише скорочують їх на суму, внесену за графіком для погашення боргу. По закінченні канікул щомісячне тягар тільки зросте.

  Незважаючи на наявність негативних аспектів, при відсутності альтернативних шляхів вирішення проблеми рекомендується домагатися компромісного рішення з банком, не ухиляючись від спілкування з відділом стягнення.

  Своєчасне обговорення ситуації з грошима дозволить кредитору прийняти рішення на користь перегляду умов від Ощадбанку.

  Щодо позик із заставним забезпеченням, домогтися перегляду умов повернення коштів досить складно – кредит попросять погасити за рахунок продажу об’єкта застави. Виняток складають наступні ситуації:

 • Машина, взята за автокредитом, є єдиним джерелом доходу.
 • Квартира, оформлена в іпотеку, являє собою єдине житло для сім’ї позичальника.
 • Варіанти кредитних канікул

  Реструктуризація з відстрочкою платежів використовується по-різному:

 • Випадки повної відстрочки виплати по основному боргу і відсоткам практично не практикуються, так як невигідні кредитору. Для Ощадбанку кредитні канікули з повною відстрочкою можуть ґрунтуватися на втрати всякого доходу взагалі. Скориставшись правом протягом якогось певного строку не платити, необхідно бути готовим, що після закінчення розмір виплат буде збільшено через події скорочення строку.
 • При частковій відстрочення кредитор зберігає і навіть збільшує свій прибуток, так як боржник буде продовжувати виплачувати відсотки, у той час як борг зменшуватися не буде. В Ощадбанку допускають використання часткової відстрочки не більше трьох разів (через 3 місяці і потім через 6 місяців). По закінченні канікул тягар позичальника зросте.
 • По іпотеці найчастіше використовується варіант продовження терміну погашення. Максимальний термін кредитування – 30 років. Якщо позичальник оформляв кредит на 10 років, він має право попросити розподілити борговий тягар додатково на кілька років. У підсумку платіж скорочується, а переплата за відсотками вище.
 • Процедура оформлення

  Щоб отримати в Ощадбанку кредитні канікули, позичальнику слід дотримуватися наступного порядку Екшн :

 • З’явитися в офіс фінансової установи та передати письмову заяву з проханням надати відстрочку на підставі обставин, що склалися. У документі важливо правильно вказати підставу, що призвело до неможливості продовження регулярних виплат в тому ж обсязі, а також вказати, який платіж дозволить безболісно продовжувати погашення. Прикладені документи допоможуть переконати компетентних співробітників у виправданості такого кроку.
 • Після розгляду звернення банк повідомить, можливо переоформлення паперів і які документи для цього необхідні.
 • При схвальному вердикті заново підписують документи з зміненими умовами за позикою.
 • Позичальнику передають новий графік платежів з урахуванням його матеріального становища на поточний час. Саме цей графік буде потрібно дотримуватися протягом строку дії кредитної лінії.
 • Для банку готують наступні додатки до заяви, виходячи з того, як обґрунтовано прохання про відстрочку:

  • копія трудової книжки, остання запис у якій говорить про звільнення працівника;
  • довідка з лікарні, в якій вказаний діагноз, при якому позичальнику потрібні дорогі ліки, а працездатність і дохід обмежені;
  • документ, що підтверджує поява на світ нового утриманця (свідоцтвом про народження підтверджується зростання витрат сім’ї, а також перебування матері в декреті);
  • довідка про непрацездатність громадянина в силу хвороби;
  • всі документи, що дозволяють оцінити фінансове становище і зниження якості життя позичальника і домочадців.

  По кожному із звернень документи для оформлення збирають, виходячи з причини, що спровокувала збої в кредитних оплатах.

  Отримання кредитних канікул являє собою лише тимчасове усунення проблеми. Від позичальника потрібно докласти максимум зусиль, щоб вирішити питання із забезпеченням протягом короткого проміжку. Далі, після скасування канікул, боржнику доведеться гасити позику згідно виробленому новим графіком із збільшенням мінімального щомісячного платежу.

  Навіть якщо прострочення вже утворилася, рекомендується налагодити спілкування з банком і виробити оптимальний варіант повернення кредитних сум. Діалог з кредитором дозволить довести, що клієнт ненавмисно допустив освіта боргу, знижуючи ризик додатковий штрафних санкцій. Ухилення від спілкування з кредитором спричиняє посилення заходів, штрафів та передачу справи колекторам. Позбавити себе і своїх близьких від жорсткого впливу допоможе тільки рішення на користь проведення реструктуризації, надання кредитних умов.