Як отримати освітній кредит в банку

526

Отримання вищої освіти є пріоритетною метою для більшості випускників шкіл. З дипломом у молодої людини більше шансів побудувати кар’єру і забезпечити собі гідне майбутнє. Пройти суворий конкурсний відбір і вступити на безкоштовне навчання вдається далеко не всім. Але це не означає, що вища освіта – доля обраних. Кредит на освіту дає можливість отримати диплом студентам з різними фінансовими можливостями.

Кредит на навчання: особливості і умови отримання

Оволодіти перспективною професією можна і на платному відділенні, при цьому абітурієнту не обов’язково мати всю грошову суму, необхідну для навчання. Достатньо підготувати документи та подати заявку в один з банків, що пропонують цільовий кредит.

Освітній кредит з’явився на російському ринку порівняно недавно. В цілому він є різновидом споживчого кредиту, але має ряд особливостей. Це цільову позику, призначений для оплати послуг навчального закладу (технікуму, коледжу, вузу), та умови за нього дещо відрізняються від інших видів кредитних продуктів. Ряд банків надає також позикові кошти на отримання МВА і навчання в закордонних вузах. До інших особливостей освітньої позики відносяться:

 • наявність пільгового періоду, протягом якого позичальник може сплачувати лише відсотки. Цей період може становити від 1 до 5 років і, як правило, збігається з терміном навчання позичальника;
 • порівняно низькі процентні ставки (10-20% річних);
 • грошові кошти видаються на термін до 11 років;
 • для отримання коштів на оплату навчання не обов’язково бути повнолітнім. Особи старше 14 років можуть звернутися в банк, надавши кредитної організації завірений нотаріусом згоду батьків.

В більшості випадків за допомогою даного виду кредиту можна оплатити не більше 90% від суми, в яку оцінюється навчання. Найчастіше необхідною умовою видачі кредиту стає додаткове оформлення страхування життя і працездатності або наявність поручителів з підтвердженим доходом і гарною кредитною історією. Якщо сума кредиту досить велика, банк може зажадати забезпечення.

Важливою умовою видачі позики є наявність прописки або тимчасової реєстрації позичальника в населеному пункті, в якому розташований банк. Студентський позика надається шляхом переказу коштів на рахунок навчального закладу і не може бути використаний на інші цілі. Якщо студент візьме освітній кредит, він зобов’язаний раз на півріччя або рік надавати банку довідку, видану навчальним закладом та підтверджує хорошу успішність.

Щоб стати щасливим володарем кредиту на здобуття освіти, необхідно пред’явити банку такі папери:

 • документи, що підтверджують особу позичальника (паспорт і другий документ на вибір);
 • документи, що підтверджують дохід позичальника (якщо він має намір отримувати другу вищу або пройти курси) або його поручителів/позичальників;
 • договір з вузом на отримання платних послуг. Перед тим, як отримати кредит на освіту, слід упевнитися, що відомості про одержувача платежу і перераховується сума відповідають умовам кредитного договору;
 • письмова згода батьків на отримання дитиною кредиту на освіту, завірена нотаріусом.

Огляд банків, що пропонують освітні позики

Кредит на здобуття вищої освіти видається банком за умови, що у нього є угода з вузом, в якому планує навчатися позичальник. Щоб дізнатися, де краще оформити кредит на навчання, потрібно всього лише звернутися з цим питанням в навчальний заклад. Там же можна отримати платіжний документ для банку, де буде вказана вартість навчання та реквізити внз для переказу грошових коштів.

Кредит з державним субсидуванням

У 2013 році урядом Росії була затверджена спеціальна програма субсидування студентських позик. Однією з перших кредитних організацій, що почали видавати такі позички, став Ощадбанк. Оформити освітній кредит з державним субсидуванням в цій організації можна за ставкою 7,06% річних. Ощадбанк надає молодим людям можливість отримати гроші без початкового внеску, страхування, комісії та забезпечення.

Витратити ці кошти можна на навчання на денному, вечірньому чи заочному відділенні вузу, зареєстрованого на території Російської Федерації. Строк розраховується індивідуально: до років навчання додається 10 років, протягом яких позичальник повинен погасити основний борг. Пільговий період, протягом якого сплачуються лише відсотки, становить: час навчання + 3 місяці. Протягом першого року студент вносить щомісячний платіж у розмірі 60% від нарахованих відсотків, у другий рік – 40%, а починаючи з третього – 100%.

У разі прострочення Ощадбанк передбачає суворі штрафи – неустойка складе 20% річних на суму заборгованості. Взяти кредит з державною підтримкою можуть лише студенти з хорошою успішністю: якщо в атестаті з’являться трійки, кредитування буде зупинено. По закінченні навчання позичальник зобов’язаний надати банку не тільки диплом, але і документ, що підтверджує офіційне працевлаштування за отриманою спеціальністю.

Поки отримати кредит з державним субсидуванням можуть далеко не всі студенти: лише невелика кількість внз має договір з Ощадбанком.

Інші банки, що видають освітні кредити

Цільовий кредит на освіту готові надати студентам на різних умовах відразу кілька банків.

 • У банку «Союз» можна оформити освітній позику строком до 16 років за вигідною ставкою 10%.
 • Россельхозбанк надає учням громадянам Росії позику терміном до 10 років. Процентна ставка складає від 14% і вище. Сума не може перевищувати 350 000 руб. Кредит надається перерахуванням коштів на рахунок закладу у вигляді кредитної лінії (частина позики надходить в освітнє установа кожен семестр) або одноразово.
 • У банку УралСиб студенти можуть отримати кошти на навчання на термін до 5 років у сумі, що не перевищує 500 000 руб. Процентна ставка складе 15-18%.
 • Балтійський Банк пропонує оформити освітній позику терміном до 7 років за відсотковою ставкою 19%. Початковий внесок не потрібно.
 • Банк Освіта пропонує 15%-ну річну ставку на кредит для навчання (тільки в державних вузах) терміном до 5 років.
 • Банк Сосьете Женераль Схід готовий надати студентам кредит на суму до 750 000 руб. за ставкою від 14% строком до 6 років.
 • Пробізнесбанк представить гроші на аспірантуру, докторантуру або отримання ступеня МВА. Строк кредиту – 2 роки, сума – до 300 000 руб.
 • Не можна забувати, що багато кредитні організації під видом кредиту на освіту пропонують звичайний споживчий позику без перерахованих пільг. Єдине, що відрізняє його від звичайного позики, – гроші надходять відразу на рахунок навчального закладу. Користуватися таким кредитним продуктом невигідно – простіше і дешевше оформити звичайний кредит на невідкладні потреби або позику під заставу майна. Зробити це можуть батьки або інші близькі родичі.

  У нашій країні спеціальні пропозиції банків для студентів поки є нововведенням. Важлива відмінність цього кредитного продукту від інших – вік позичальника. Гроші на освіту можуть отримати громадяни, які досягли віку 14 років, при наявності платоспроможних поручителів або позичальників. Інша важлива відмінність – схема погашення. На один рік або на час навчання для позичальника діє пільговий період, протягом якого він зобов’язаний платити тільки відсотки. Потім, коли молодий спеціаліст влаштовується на роботу, він починає виплачувати основний борг. Такі умови максимально відповідають потребам позичальника і дозволяють отримати бажаний диплом без істотних переплат. У великих банках РФ сьогодні можна оформити кредит для оплати навчання практично у всіх провідних вузах країни.