Як отримати СНІЛС дітям – докладна інструкція

568

Одним із обов’язкових документів, який треба оформити кожному громадянину Росії, є свідоцтво про страхування, яке оформляється Пенсійним фондом. Настійно рекомендується не відкладати оформлення документа на потім, а виконати необхідну за законом процедуру відразу після появи на світ малюка, так як обов’язок отримати СНІЛС на дитину покладається на законних представників неповнолітніх громадян.

Для чого потрібен дитині СНІЛС

Абревіатура розшифровується як «страховий номер індивідуального особового рахунку». Необхідність його термінового оформлення обумовлена потребою в реалізації більшості прав російського громадянина. Існує безліч причин, навіщо отримувати свідоцтво страхування на неповнолітнього:

 • надання медичних послуг;
 • отримання різних соціальних пільг (видача визначених законом до 3-річного віку безкоштовних ліків, оформлення санаторних путівок та багато іншого);
 • оформлення в дитячий дошкільний заклад, освітній заклад дозволить надалі отримувати безкоштовне харчування, оформляти путівки в літні табори;
 • використання інтернет-порталу державних послуг та ін.

Відразу після народження дітям потрібен регулярний медичний контроль, спостереження у різних фахівців. Саме в перші роки життя малюків активно проводять вакцинацію, регулярний огляд медиків. Будь-які соціальні виплати, включаючи допомоги при народженні, щомісячні дитячі виплати, оформлення сімейного сертифіката – усі дії, пов’язані з реалізацією прав громадянина, проводяться при обов’язковому пред’явленні страхового документа.

Батьки, які з якихось причин не змогли оформити особовий рахунок страхування, не зможуть забезпечити повноцінний розвиток, освіту, належний догляд за малюком. Дана процедура є обов’язковою до виконання батьками, оскільки саме вони несуть повну відповідальність за своїх неповнолітніх дітей.

Тому так важливо знати, як можна оформити СНІЛС на дитину як можна швидше.

Як зробити дитині СНІЛС

 

Оформлення особового рахунку на неповнолітнього громадянина залежить від віку: якщо вже виповнилося 14 років, і був отриманий паспорт, в 2018 році можливо самостійне звернення до державного органу. СНІЛС на новонародженого та дітей, які не досягли 14-річчя, оформляється через законних представників, тобто батьків, опікунів і т. д.

Перед тим як отримати СНІЛС на дитину, з’ясовують, які документи потрібно підготувати. Слід враховувати, що отримати СНІЛС на дитину через портал держпослуг не вийде. Офіційні представники дітей мають звертатися безпосередньо в орган, який несе відповідальність за контроль реалізації соціальних гарантій, тобто місцеве відділення ПФР за адресою прописки членів сім’ї, або у відділення МФЦ, якщо така послуга передбачена правилами роботи організації.

При бажанні громадяни РФ мають право звернутися за виготовленням свідоцтва в режимі онлайн з сайту Пенсійного фонду.

Перелік документів

Перед відвідуванням ПФР батьки уточнюють, які документи потрібні, щоб зробити свідоцтво.

Для того щоб оформити СНІЛС дитині, готують основний мінімальний пакет документів на батьків неповнолітнього. Для подачі заяви також потрібно взяти наступний перелік паперів:

 • Ксерокопії основних документів, що засвідчують особу неповнолітнього.
 • Ксерокопія основного документа представника неповнолітнього (свій паспорт).
 • Заповнена анкета дитини страхування.
 • Де зробити СНІЛС дитині

  Незважаючи на те, що місцем подання заяви може бути і відділення ПФР, і МФЦ, документ робить територіальне відділення ПФР.

  Подача заявки через інтернет значно спростить процес отримання і скоротить час виготовлення. Послуга оформлення страхування онлайн виявляється через офіційний інтернет-ресурс ПФР.

  Де отримують СНІЛС

  Після отримання запиту громадян на оформлення СНІЛС неповнолітньому у державного органу є максимум три тижні на оформлення паперів та виготовлення свідоцтва.

  Безпосередню видачу зЕкшн снює державний Пенсійний фонд Росії. Однак існують і інші місця, де можна отримати документ:

  • у тому ж багатофункціональному центрі, де подавалася заява спочатку;
  • у дитячому закладі, якщо ініціатором виготовлення документа є дошкільна або навчальний заклад.

  Як отримати СНІЛС через «Держпослуги»

  На відміну від багатьох інших видів державних послуг, оформленням СНІЛС дитині займається тільки ПФР. По досягненні 14-річчя дитині СНІЛС може бути виданий без присутності батьків.

  Зважаючи особливої значущості документа СНІЛС дитини через «Держпослуги» не оформляється.

  Однак на сайті можна знайти бланк анкети заявника, посилання на адреси територіальних відділень в ПФР і МФЦ

  Як отримати СНІЛС на новонародженого

  Так як страхове свідоцтво гарантує кожному громадянину право на отримання соціальних пільг, державної допомоги, різних допомог, СНІЛС для дитини представляє собою такий же важливий документ, як і основний особистий документ.

  Отримують його відразу після того, як буде отримано свідоцтво про народження в Загсі.

  При подачі звернення батьками присутність новонародженого не потрібно.

  Аж до 14 років процедура отримання свідоцтва страхування виконується тільки законними представниками – батьками або опікунами, однак в окремих випадках, коли поява батьків неможливо, документ отримує адміністрація дитячої установи, несе відповідальність за малюка. Після вручення паспорта громадянина Росії людина отримує право самостійно подавати заяву.

  Значимість даного свідоцтва переоцінити важко – жодна соціальна виплата, дитячу допомогу не можуть бути оформлені без цього документа, дитину не візьмуть у дитсадок, не зарахують в школу, навіть надання медичних послуг стає неможливим. Тому першою дією, яке зобов’язані виконати батьки, повинно стати отримання свідоцтва про народження та оперативне звернення до пенсійного фонду за місцем реєстрації неповнолітнього.