Як отримати та відправити грошовий переказ Колібрі в Ощадбанку

706

Одна з прямих функцій банківських організацій полягає в переведенні коштів. Завдяки банкам фізичні та юридичні особи можуть відправити гроші по всьому світу в зручні для одержувача банківські офіси. Система Колібрі – це платіжна система Ощадбанку, що дозволяє переводити грошові кошти усередині банку та дочірніх компаній за лічені хвилини. У цій статті розглянемо, як зЕкшн снюються перекази Колібрі Ощадбанку в 2018 році, скільки це коштує і як отримати гроші.

Що таке переклад Колібрі

Для зЕкшн снення грошових переказів банківські компанії використовують різні платіжні системи. Найпопулярніша з них – Contact, є система «Золота Корона», або Western Union, що зЕкшн снює міжнародні операції.

Сервіс Колібрі – це внутрішня система Ощадбанку, що дозволяє виконувати миттєві перерахування всередині банківської компанії, а також на користь дочірніх банків, що входять у групу, з відкриттям і без відкриття рахунку, а також за допомогою банківської карти.

Платіжні системи виступають гарантом того, що гроші в електронному вигляді будуть транспортовані з однієї точки в іншу. При цьому така система повинна бути наЕкшн ною, щоб нею змогли скористатися зловмисники у власних цілях.

Перекази грошей через спеціалізовані системи спрощують і прискорюють процес розподілу коштів. Колібрі дозволяє провести зарахування в лічені хвилини, у той час як міжбанківський переказ навіть у дочірню компанію, розміщену в іншій країні, може зайняти до 5 днів.

Умови і комісія за переказ

Операція з переказу грошей через Колібрі не безкоштовна, вона коштує певної комісії. Умови щодо того, який відсоток утримує Сбер, залежить від того, по якому напрямку буде зЕкшн снюватися транзакція.

Переводити гроші можна як усередині країни, у всі регіони присутності банку, так і за кордон. При цьому термін переведення не змінюється, грошові кошти перераховуються однаково швидко по всіх напрямах.

Всередині Росії компанія може проводити операції в рублях, в той час як закордонні транзакції можуть додатково бути в доларах або євро. Максимальна сума для резидентів може бути не більше 5 000 доларів сша або еквівалент в іншій валюті.

Резидентами є всі громадяни РФ. Нерезидентами визнаються особи, які проживають в іншій країні більше 1 року або є іноземними громадянами або не мають громадянства. Для них максимальна сума становить 10 000 доларів (і еквівалентної валюти).

Міжнародний переклад

Такий переклад можливий в країни, де присутня Ощадбанк або компанії, які мають партнерські відносини. Ознайомитися з переліком філій можна на сайті банку. Для цього необхідно:

 • на головній сторінці вибрати розділ «Оплатити і перевести»;
 • клікнути на «Перекази за кордон»;
 • вибрати пункт «Всі варіанти»;
 • потім натиснути «Терміновий переклад Колібрі».

Справа в форматі Excel буде розташований перелік офісів, де можливі міжнародні перекази Колібрі. З 2016 року, зважаючи санкцій транзакції не виробляються на територію України.

Комісія для відправника складе 1% від суми. При цьому мінімум – 150 рублів. Максимальний ліміт – 3 000 руб. Якщо операція буде у валюті, то також 1%, але при цьому 5 доларів або євро мінімум і, аналогічно, 10 доларів або євро максимум.

Крім цього оплачує операцію і одержувач. З нього в обох випадках буде утримуватися 1% від розміру платежу.

Дія виконується без відкриття рахунку. Переводяться гроші на Ф. В. О. одержувача між двома фізичними особами із зазначенням, що не застосовується підприємницька діяльність. Про виконання зобов’язань Ощадбанк видає квитанції з унікальним номером.

Є можливість замовити послугу СМС-оповіщення для того, щоб одержувач був проінформований про те, що гроші наЕкшн шли. Якщо допущена помилка в Ф. В. О., яка не відповідає паспортним даним, то гроші не зможуть бути видані одержувачу.

Перекази з Росії

Переклади з РФ виробляються за ідентичною схемою. Тільки комісія складає 1,5% від розміру платежу. Оплачує її відправник. Мінімальний поріг встановлюється в 150 рублів. Найбільша межа не перевищує 3 000 руб.

З отримувача буде утримана сума в 1%. Сторони можуть домовитися про кодовому слові. У цьому випадку, щоб пройти ідентифікацію крім паспорта, потрібно буде назвати пароль при зверненні за грошима.

Відправка переказу Колібрі через Ощадбанк

До моменту формування платіжної системи Колібрі такі операції виконувалися за системою бліцу. Сторона, яка відряджає, без відкриття рахунку вказувала суму платежу і Ф. В. О. одержувача. Така система мала недоліки в терміни зарахування, так як грошові кошти могли надходити до адресата протягом 3 днів.

Колібрі дозволяє прискорити переклади. При цьому не потрібно додаткових Екшн у вигляді відкриття рахунку або закладу банківської картки. Щоб зробити платіж, необхідно:

 • уточнити філія, який підтримує платіжну систему Колібрі;
 • звернутися в офіс з паспортом;
 • заповнити квитанцію у фахівця і передати гроші з урахуванням комісії;
 • можна вказати номер телефону одержувача і кодове слово.

Мінус такого сервісу в тому, що переклад Колібрі не можливий в Ощадбанк Онлайн. Транзакція виконується за безпосередньої присутності сторін у відділенні. Ощадний банк для переказів в інтернеті передбачив функції платежів через банківські картки.

Для відправки грошей за допомогою особистого кабінету необхідно, щоб у відправника і одержувача були банківські картки від Ощадбанку.

Додатково операцію з переведення можна виконувати через банкомати. Для цього банківську карту потрібно мати безпосередньо відправнику. В технічному пристрої для самообслуговування слід вибрати розділ «Платіж через Колібрі»

Він розташований в головному меню. Грошові кошти при цьому списуються з карткового рахунку. Комісія залишається колишньою. Знадобиться вказати суму зарахування і Ф. В. О. одержувача. Адресат зможе забрати гроші у відділенні компанії.

Як отримати переказ Колібрі в Ощадбанку

Для отримання коштів необхідно звернутися в банківське відділення, підтримує платіжну систему. При собі потрібно мати паспорт. При відправці формується ідентифікаційний номер, який зазначається у квитанції для відправника.

Отримуюча сторона повинна пред’явити паспорт і назвати номер, додатково може бути запитано кодове слово. Зняти готівкові гроші можна безпосередньо в касі. При цьому отримати в банкоматі немає можливості.

Відстежити одержувачу платіж можна за допомогою СМС-повідомлення. На номер телефону, який вказаний при відправці, наЕкшн де есемеска, де буде вказана інформація про зарахування грошей у відділення.

Де отримати переказані кошти

Переклади Колібрі можливі тільки в межах цієї платіжної системи. Тому отримати терміновий переказ можна тільки в тих відділеннях Ощадбанку та дочірніх компаній, де встановлена програма.

Перелік офісів представлений на сайті банку, також таку інформацію можна отримати за номером гарячої лінії в Росії або за кордоном. Грошові кошти видаються за запитом отримуючої сторони без відкриття рахунку у вигляді готівки. Максимальна сума переказу не може перевищувати 500 000 рублів.

Як скасувати переклад

Скасування переведення можлива на будь-якому етапі до моменту отримання платежу. Для виконання скасування знадобляться квитанція і паспорт. Порядок Екшн наступний:

 • з документами звернутися в офіс;
 • написати заяву про скасування (причиною може бути власне бажання відправника);
 • гроші можна відразу забрати в касі.

Послуга за скасування транзакції буде коштувати додатково 150 рублів. Якщо була втрачена квитанція, то доведеться писати заяву на ім’я керуючого філії. В цьому випадку буде проводитися розслідування, яке може тривати до 30 днів.

Після чого клієнт буде сповіщений про те, що може забрати грошові кошти. Підставою для скасування операції також є рішення судових приставів про замороження рахунків клієнта. Перевірити дані можна, запросивши виписку з банку, а також довідку про рішення призупинення рахунку.

Також грошові кошти не можуть бути зараховані, якщо допущена помилка в Ф. В. О. адресата. У цій ситуації потрібно писати коригуючий заяву для перевідправки платежу. Грошові кошти зараховуються одразу після написання відповідної заявки.

Скільки зберігається переклад

Гроші можуть бути розміщені на транзитному рахунку в Ощадбанку і перебувати в стані до запитання протягом 3 років. Сам платіж надходить за 10 хвилин, максимальні строки очікування можуть досягати однієї години. Якщо кошти не одержано адресатом і переведені в статус «до запитання», то за те, щоб їх забрати, одержувачу доведеться заплатити комісію в розмірі 150 рублів. Ця сума може бути списана з грошових коштів, які були використані для перекладу.