Як отримати витяг з вашої кредитної історії

712

Кожний банк, перш ніж прийняти рішення про видачу або відмову у отриманні кредиту, цікавиться репутацією свого потенційного клієнта. Одним із тих документів, які можуть підтвердити відповідальне ставлення позичальника до покладених на себе раніше кредитними зобов’язаннями, є виписка з бюро кредитних історій. А тому, перш ніж відправлятися в банк за кредитом, для початку необхідно поцікавитися станом вашої кредитної історії, благо один раз виписку з неї можна отримати безкоштовно, причому на законних підставах.

Навіть якщо ви брали кредит кілька років тому – все одно кредитною історією варто поцікавитися, так як вона зберігається в БКІ (бюро кредитних історій) п’ятнадцять років, видалити її звідти не представляється ніякої можливості, всупереч обіцянкам багатьох шахраїв, які беруть з людей гроші за подібного роду послугу.

Причини погіршення кредитної історії

Зіпсувати кредитну історію насправді дуже просто. Можна навіть і несвідомо – припустимо, ви взяли якусь кредитну картку на додачу до дебетової (на яку перекладають зарплату) і благополучно забули про неї. А за умовами договору (який читає дуже мало позичальників) там передбачена комісія, страхування або інша постійно знімається плата, хай і незначна. З урахуванням того, що на карті грошей могло і не бути, а сума списувалася, і утворилася заборгованість.

Власник карти буде неприємно здивований тільки тоді, коли стануть надходити дзвінки з банку. А інформація про простроченої заборгованості вже буде передана в бюро кредитних історій, це банк зобов’язаний робити (тільки в тому випадку, якщо позичальник добровільно підпишеться про передачу особистих даних в БКІ, в договорі є такий пункт, там треба ставити свій підпис). Однак якщо період простроченої заборгованості не перевищив 1 місяця, то навряд чи банк зверне на це увагу при видачі такого кредиту.

Способи отримання виписки з кредитної історії

Насамперед для того, щоб отримати виписку з кредитної історії, необхідно дізнатися, в якому бюро кредитних історій, – це важливо, так як інформація по кожному з кредитів може передаватися в різні бюро.

Це можна зробити різними способами:

 • Найбільш зручний і сучасний варіант – зробити онлайн-запит на сайті Центробанку. Необхідно буде вказати, ким ви є – позичальником або кредитором. Далі треба буде ввести код суб’єкта кредитної історії, знайти який можна в тексті договору з банком. Якщо його там немає – значить, інформація в бюро кредитних історій передана не була. Відповідь можна отримати дуже швидко, але він може бути негативним. Значить, негативної інформації з вашої кредитної історії немає через відсутність останньої. Можна сміливо йти в банк за новим кредитом.
 • Можна відправити запит у письмовому вигляді «Поштою Росії». Чекати відповіді доведеться дуже довго, і то, тільки в тому випадку, якщо лист Екшн де, що малоймовірно.
 • Телеграма. Отримати необхідну інформацію таким чином можна протягом трьох діб на імейл, написаний у телеграмі. В даному випадку листоноша візує своїм підписом підтвердження особи відправника.
 • Якщо всі вищевказані способи дозволяють отримати список бюро кредитних історій, які володіють якими-небудь даними про вашу кредитну історію безкоштовно, то запит через банк або ж нотаріуса обійдеться в символічну суму в районі двохсот карбованців. Отримаєте протягом трьох робочих днів.
 • Потім, платно або безкоштовно в режимі онлайн, отримавши дані про те, де шукати вашу кредитну історію, необхідно розіслати запити в зазначені бюро. Але перед цим необхідно буде підтвердити свою особистість. Це можна буде зробити, відправивши нотаріально завірений лист або телеграму. Відповідь потрібного вам бюро отримаєте протягом дев’яти діб.

  Тобто, якщо ви маєте вищевказаним кодом суб’єкта, то відправляєте запит безкоштовно, онлайн, а потім пишете телеграму в потрібне бюро кредитних історій. За часом такого роду операція займе в районі двох тижнів. Якщо не потрібно нотаріальних послуг, то виходить зовсім дешево. З нотаріусом – на 100-700 рублів дорожче (залежить від того, самі ви склали запит до бюро або ж просили допомоги у нотаріуса).

  Якщо ж ви не хочете витрачати час на всі ці заходи, можете піЕкшн ти в банк з паспортом і отримати всі ваші відомості щодо кредитної історії. Це обійдеться приблизно в 1 000 рублів.

  І навіть якщо ви отримали на руки виписку з кредитної історії з негативною інформацією про вас, як позичальника, це ще не привід для засмучення. В першу чергу слід з’ясувати, наскільки це відповідає Екшн сності. У багатьох випадках відбувається плутанина в кредитних історіях різних людей, як правило, повних тезок. Або ж по халатності працівників банку, які передали в бюро недостовірну інформацію. Це можна заперечити, направивши нотаріально завірений лист, і якщо ви Екшн сно не допускали простроченої заборгованості, інформація про кредитної історії буде видалено.

  Причини поганої кредитної історії

  Але навіть якщо ви Екшн сно коли завинили перед кредитором, і це наклало відбиток на вашу кредитну історію, то теж ще не все втрачено. Зараз банки конкурують за кожного клієнта, і в разі надання вами документів щодо своєї платоспроможності ймовірність відмови буде мінімальна. Правда, може бути, буде вище процентна ставка або ж більш жорсткі умови кредитування. Таким чином, фінансова організація перекриває можливі ризики отриманням додаткового прибутку. Проте це вже зовсім інше питання.

  Щодо отримання великих кредитів за типом іпотеки або кредиту на авто можна сміливо стверджувати, що кредитна історія буде мати другорядне значення, хоча б з огляду на те, що подібного роду позики видаються виключно під заставу майна або його клієнтам, підтвердив стабільний і високий заробіток протягом тривалого періоду часу. Якщо ж вам відмовили у видачі споживчого кредиту або кредитної картки, мотивуючи це негативною кредитною історією, то це цілком закономірно – банку немає сенсу нести додаткові збитки від роботи з неблагонаЕкшн ними позичальниками, яких зараз, за даними офіційно опублікованої статистики, дуже навіть немало.

  Стягнути прострочену заборгованість для банку дуже проблематично, особливо з урахуванням похибок у законодавстві і ряду нещодавно затверджених і отримали легітимність нормативно-правових актів, що значно обмежують можливість банків щодо повернення своїх законних коштів.

  Підводимо підсумок

  Як видно з усього перерахованого вище, виписку з кредитної історії отримати можна, і це зовсім не важко, проте краще доручити це захід вашому банку, якщо для видачі кредиту вам потрібно цей документ. Можливий і такий варіант, що ви її так чи інакше отримаєте, прийдете в банк за кредитом, однак там навіть і уваги на цю виписку не звернуть. У кожного банку свої погляди і вимоги щодо цього питання в кожній окремо взятій ситуації.