Як отримувати зарплату на картку іншого банку

430

З листопада 2014 року працівник має право самостійно обирати банк, який на щомісячній основі буде надходити зарплата. Раніше це право належало виключно роботодавцю. У трудовому договорі вказувався банк, на який надходять зарплати всіх співробітників. Зараз же на підставі заяви працівника та складання додаткової угоди між роботодавцем та робітником можна отримувати зарплату на картку іншого банку. Про те, як скласти таку заяву та наскільки це можливо, сьогодні піде мова.

Чому бувають такі ситуації?

Кожна організація оформляє зарплатний проект з банком на певних умовах. Для самої компанії більш цікаві ті умови, які пропонують банки, і вона часто не враховує побажання своїх робітників. Організація одним платіжним дорученням переводить один або два рази у місяць грошові кошти на банківський рахунок, а всім своїм співробітникам видає однакові банківські картки.

Але самому співробітнику компанії може бути не зовсім зручно користуватися пропонованими банком:

 • Незручне розташування терміналів і банкоматів. Багато хто звик знімати грошові кошти або оплачувати різні платежі через технічні пристрої банківських організацій, розташованих недалеко від будинку або в найближчому ТЦ. Але банкомати обраного роботодавцем банку можуть мати незручне розташування для конкретного співробітника.
 • Режим роботи офісів. Не всі банківські організації готові працювати по 12 годин на день без вихідних. У деяких фінансових компаній офіси працюють у 8-годинному режимі з понеділка по п’ятницю, що може збігатися і з вашим графіком роботи. Тому звернутися до фахівців банку безпосередньо може бути важко, що також є негативним чинником.
 • Банк має погані показники і його працездатність стає неліквідною. У цьому разі ЦП попереджає конкретну банківську організацію про можливе закриття ліцензії. І якщо у вас є банківський рахунок в цьому банку, то також рекомендуємо написати заяву на переказ зарплати на картку іншого банку.
 • Немає якісних бонусів від участі в зарплатному проекті. Багато банків пропонують знижки у вигляді зниженої процентної ставки за кредитами або іпотеки для тих клієнтів, хто бере участь у зарплатному проекті. Тому людина, яка отримує зарплату в певному банку, розраховує на вигоду при оформленні кредиту, але не всі банківські організації пропонують прийнятні умови.
 • Слід зазначити, що право на отримання заробітної плати в іншому банку має кожен громадянин РФ.

  Як складається заява?

  Як перевести зарплату в інший банк?

  Перерахування зарплати на картковий рахунок в іншому банку можливо лише за фактом вашої заяви. При цьому таке звернення на ім’я роботодавця складається не пізніше ніж за 5 робочих днів до передбачуваної виплати.

  Необхідно заповнити стандартний бланк, який можна отримати в бухгалтерії, або написати заяву від руки на ім’я керівника з проханням зЕкшн снювати переклад зарплати на рахунок, відкритий в іншого банківської організації. Послідовність Екшн буде наступною:

  1. Звертаєтеся в бухгалтерію для написання заяви.
  2. Складаєте заяву, в якому вказати реквізити рахунку, відкритого в сторонньому банку. Надалі отримання зарплати буде відбуватися через цей банк.
  3. Заява підписується керівником і головним бухгалтером на вашому підприємстві.
  4. При необхідності вам буде потрібно підписати додаткову угоду у зв’язку із змінами в трудовому договорі.
  5. Грошові кошти відтепер надходять на інший рахунок за вашим реквізитами.

  На що тут варто звернути увагу? Головне, це те, що роботодавець не має права вам відмовити в такому проханні. Згідно із законодавством, захотіти змінити банк ви можете в будь-який момент. Це ваше право. Якщо все-таки роботодавець відмовляє, посилаючись на трудовий договір, вимагайте письмової відмови, і з цим документом вже сміливо можете звернутися до профспілки або прокуратуру, оскільки така відмова є необґрунтованою.

  Чи варто писати таку заяву?

  Вам потрібно ретельно продумати, чи варто того така зміна. Так, якщо вам зручно користуватися іншим банком, і роботодавець зовсім не проти, то, звичайно, варто скористатися даною послугою. В організації, як правило, партнерські стосунки лише з одним певним банком і зарплатний проект, як наслідок, теж один. І заради одного співробітника зарплатний проект, переведений в інший банк, – це утопія.

  Тому, хоч і компанія навряд чи вам відмовить, але оформити дебетову карту вам доведеться самостійно. А, як наслідок, вам доведеться платити додаткову комісію за обслуговування картки, рахунки та інші умови, з якими ви можете ознайомитися безпосередньо в обраному вами банку.

  Більше того, ви станете власником дебетової картки, а не зарплатної. І ті бонуси, які можна отримувати учасникам зарплатного проекту, вам будуть недоступні, тобто не буде знижених відсотків за кредитами або іпотеку. Та й для вашого роботодавця – це додаткова паперова тяганина для бухгалтерії, що може викликати певний конфлікт. Тому спочатку зважте всі «за» і «проти».