Як перевезти філіал банку або банкомат для фінансових установ

11-15-2019

Особливості перевезення банківських філіалів та окреме перевезення банкомату чи терміналу для фінансових установ. Вимоги та особливості оформлення перевезення і підготовка установи. 

Перевезення фінансових установ відрізняється від перевезення офісу. Головна різниця в особливостях фінансової установи та її структури. Підготовка для перевезення філіалу банку лягає на плечі співробітників банку та відбувається без готівки. Всі термінали та банкомати перевозяться без контейнерів для готівки. Перевізники не займаються інкасацією.


В чому полягає підготовка яка лягає на плечі працівників фінансової установи:

  • Звільнити від готівки банкомати, терміналів, сейфів
  • Пакування звітності та документації
  • Пакування особистих речей


Працівників перевізника можна застосовувати до загальної частини, котра не відрізняється від перевезення офісу. Демонтаж та упаковка меблів, в тому числі м’яких меблів та серверних шаф. Сама електроніка та сервери демонтуються працівниками банку та захищаються як банківська таємниця, так само як і системні блоки комп’ютерів та ноутбуки. Подібна техніка має перевозитися або банком, або під пильним наглядом співробітників. Їх пакують окремо, та візуально не можна впізнати, коробки з таким змістом додатково маркіруються. Важливо зазначити, що перевезення філіалу банку, банкомату та терміналу відбувається тільки в присутності представників банку, що вони можуть письмово підтвердити оригіналами документів.

Звіти та папери упаковуються в окремі картонні коробки, та повністю закриваються. Вага окремої коробки не повинна перевищувати тридцяти кілограм та не перевищувати розраховані можливості вказані у маркуванні. Всі коробки маркуються, що полегшить розвантаження по підрозділам та кабінетам. Сейфи, шафи, тумби та ящики столів мають бути порожніми.


Меблі перед перевезенням філіалу банку додатково упаковують з застосуванням картону, стретчу та бабл плівки. Особлива увага приділяється фасадній частині та скляним поверхням. З шаф має бути витягнуте скло та полиці, які не закріплені, в іншому разі можуть привести до пошкодження меблів. Великогабаритні меблі конструкція котрих дозволяє розібрати на секції чи площини потрібно розділити та упакувати окремо. Деякі столи за своєю конструкцією неможливо винести крізь двері в зібраному стані тому вони розділяються на частини. Компанія перевізник надає послуги розбирання меблів, але про неї потрібно домовлятися заздалегідь. 
Спуск та виніс з поверхів, вище другого поверху, без ліфта виконується за допомогою такелажних ременів. Особливо це стосується важких елементів, таких як сейфи, шафи та термінали. Під час спуску до перил несуть тильним боком, а фасадною частиною в бік протилежний повороту. Варто враховувати габарити меблів та сходів з міжповерховими майданчиками.


Перевезення банкомата та терміналів може виконуватися як окремо, так і в комплексі під час перевезення банківського філіалу. В усіх випадках з усіх механізмів обміну паперових банківських знаків на електронні готівку виймають заздалегідь. Інкасація виконується представниками банку.

  • Вага банкомату без відділень для готівки від 450 кг
  • Вага терміналу без відділень для готівки від 250 кг
  • Вага сейфу вказана на внутрішній частині дверей


Спуск банкомату без ліфта виконується щонайменше чотирма вантажниками, а на термінал можна задіяти двох. Для перевезення цих типів банківських механізмів використовується авто з гідробортом, що полегшує завантаження та розвантаження. Авто цього типу дозволяє виконувати перевезення без пошкодження. У вантажному відділенні вантаж надійно закріпляється, під час руху все має бути жорстко зафіксовано.


Для перевезення філіалу банку може бути застосовано від чотирьох до двадцяти чоловік, що залежить від розміру філіалу та об’єму виконуваних робіт. Для визначення необхідної кількості вантажників та авто перед перевезенням виїжджає спеціаліст для оцінювання. Попередній огляд дозволить виявити попередньо яку суму доведеться заплатити.


Дякуємо перевізнику Gruz-Ok за допомогу у підготовці статті та надані фото.


Компанія Gruz-Ok спеціалізується на такелажних роботах та перевезення банкоматів, сейфів та інших робіт з 2008-го року.