Як перевірити, чи не перебуває автомобіль в заставі

2166

Купівля транспортного засобу, що був у вживанні, завжди ризикований крок для майбутнього користувача. Адже ризики полягають не тільки в технічній несправності автомобіля, але і в можливості придбання заставного транспорту. Подібна ситуація може обернутися для нового господаря розставанням з купленої машиною і грошима, витраченими на неї. Саме тому слід ретельно підходити до вибору уживаного авто, необхідно обов’язково перевірити автомобіль на заставу або кредит.

Кредит під заставу транспортного засобу

Якщо оформляється автокредит, то машина виступає певною гарантією майбутніх виплат. Договір між фінансовою установою і покупцем автомобіля передбачає знаходження паспорта на транспортний засіб у кредитодавця. ПТС повернеться до власника лише по завершенню боргових зобов’язань.

Також багато фінансові організації надають кредити готівкою на різні потреби під заставу машини. І такий варіант кредитування є ще одним способом обтяження машини заставою.

Факт відсутності ПТС забороняє зЕкшн снювати різні угоди з машиною. Але в реальності недобросовісним людям все ж вдається це зробити з допомогою копії даного документа. А це означає, що і борг у такому разі переходить до майбутнього користувачеві.

Виходом з таких ситуацій можуть стати термінові гроші під заставу ПТС автомобіля.

Виходить так, що кредит під заставу не є перешкодою для продажу авто. Адже для фінансової організації немає різниці, в кого забирати машину при несплаті боргу. І незнання покупця про обремененности транспортного засобу запорукою не виключає можливості її стягнення на користь кредитодавця. Найчастіше суди надалі стають на бік останніх.

Єдиний законний спосіб продати закладений транспорт – домовленість з потенційним покупцем. Він може заплатити всю необхідну суму по кредиту в банк, а різницю між платежем і вартістю авто вручити продавцю. Так чи інакше власник зобов’язаний попередити покупця про заставному статус автомобіля. Інакше угоду можна визнати неЕкшн сним, і тоді колишній господар транспорту повинен повернути грошові кошти покупцеві.

Непрямі ознаки заставленого авто

Щоб не потрапити в подібні ситуації, слід знати ознаки заставленого автомобіля. Прямим показником такого є запис про організації-кредитодавця в страховому полісі каско. Наявність даної позначки говорить про покупку кредитної машини, у якої ще немає чистої історії, тобто заборгованість не погашена. Також існують кілька непрямих ознак, за якими можна припустити про заставу авто.

 • Відсутність оригіналу ПТС. Отримати копію цього документа просто, а процедура займе мінімум часу. Після подачі заяви в ГИБДД власнику видається дублікат ПТС з відповідною позначкою. Варто задуматися про покупку авто, якщо немає оригіналу ПТС.
 • Мінімальний термін володіння авто попереднім господарем. Для погашення автокредиту власнику машини надається, як правило, не більше 3 років. Отже, купуючи автомобіль, який прослужив своєму колишньому хазяїну менше 3 років, ви ризикуєте нарватися на заставлене майно.
 • Придбання автомобіля за договором комісії. Якщо в ПТС існує відповідна запис, то вона повинна насторожити майбутнього власника транспорту.
 • Низька вартість автомобіля. Вивчення цінових тенденцій на вторинному ринку авто допоможе виявити підозріло низьку вартість машини. Така «халява» свідчить про бажання продавця швидше позбутися від транспортного засобу.
 • Відсутність договору купівлі-продажу автомобіля. У цьому документі також вказується інформація про придбання транспорту, що є предметом застави. Тому відсутність такого повинно насторожити покупця.
 • Пам’ятаєте! Відсутність усіх цих ознак, ще не говорить про юридичну чистоту транспортного засобу. Заставлене авто в ломбарді, наприклад, вкрай складно перевірити на наявність заборгованості.

  Як перевірити транспорт на предмет застави в банку

  Питання перевірки автомобіля на предмет застави в банку актуальне для більшості потенційних покупців вживаної машини. Сьогодні визначити чистоту автомобіля з юридичної сторони можливо кількома способами:

  1. Звірка транспорту по особовому вин-номером. Це процес безкоштовний і вирішується в онлайн-режимі. Для того, щоб дізнатися цікаву інформацію, слід пройти на сайт Реєстру заставного майна www.reestr-zalogov.ru і ввести у відповідному рядку вин-номер автомобіля. Після виконання цих Екшн відкриється вся необхідна інформація по заборгованості авто.

  Важливо! Відсутність інформації на сайті про можливу заставу авто зовсім не є гарантією зворотного. Адже реєстрація заставного транспорту в реєстрі є добровільною, а не обов’язковою. Отже, власник машини вирішив просто не вносити дані до реєстру.

  2. Перевірка в реєстрі заставних авто за посиланням vin.auto.ru. Цей сайт є ініціативою деяких банків, які вирішили створити проект з обміну інформацією про закладених автомобілях. Дізнатися інформацію про транспорт на предмет застави за даною адресою просто і не забирає багато часу.

  3. Перевірити автомобіль в базі ГИБДД по ссылке www.gibdd.ru/check/auto. Така база не виявить наявність застави на машину, але перевірити інші обмеження до продажу авто вона допоможе. Розшук, викрадення, накладення арешту по суду – всю подібну інформацію про вашому майбутньому автомобілі можна дізнатися на сайті ГИБДД.

  Як не потрапити до рук шахраїв

  Купуючи автомобіль, що був у користуванні, слід вивчити юридичну сторону питання. Приділити особливу увагу варто розгляду договору купівлі-продажу. Належне заповнення цього документа гарантує відсутність неприємностей надалі, які може доставити авто наступному власникові. Акцентуйте увагу на наявність у документі наступних даних:

  • паспортні дані сторін;
  • вся технічна інформація про машині;
  • вартість автомобіля;
  • місце складання договору;
  • дата підписання документа.

  Важливо! В обов’язковому порядку необхідно наявність підписи сторін в кінці складеного договору. Перевірте, щоб вся інформація про транспортному засобі була переписана в точності з ПТС. Зверніть увагу, що з юридичної сторони питання важливо згадати в тексті документа про те, що авто не є запорукою фінансової організації.

  Як бути, якщо куплений автомобіль закладений

  Як правило, новий власник транспортного засобу дізнається про придбання заставної машини тільки після вимоги банку погасити заборгованість. Єдино правильним рішенням при таких обставинах буде подача позову в судові інстанції. Причому спростувати накладення арешту на автомобіль не так-то просто, необхідно заручитися гарною юридичною підтримкою. Але і це не завжди допомагає – найчастіше суд стає на бік фінансових організацій.

  Звичайно, можна спробувати стягнути кошти з колишнього власника машини. Але погодьтеся, на такі недобросовісні дії людей штовхає, як правило, важке фінансове становище. А тому немає сенсу розраховувати на повернення грошових коштів.

  Позбавити себе від шахрайських Екшн допоможе уважність:

  • краще відмовитися від пропозиції покупки авто, на яке немає оригіналу ПТС, тільки копія;
  • сильно занижена вартість машини відносно ринкової ціни також має насторожити майбутнього господаря;
  • перевірте наявність всіх документів на транспортний засіб: поліс каско, договір купівлі-продажу і ін.

  Покупка автомобіля, що був у користуванні, є завжди певним ризиком. Купуючи машину, що знаходиться в заставі у банку, новий господар автоматично бере на себе погашення всіх боргів по ній. Гарантією відсутності кредитної історії транспорту може виступити тільки нове авто.