Як потрапити в єдиний реєстр військовослужбовців, які потребують житло

544

Програма Міністерства оборони по розселенню військовослужбовців придбала значний розмах. Для полегшення роботи уповноважених осіб, відповідальних за її реалізацію, а також для зручності самих військових був створений сайт, на якому зібрані всі ключові відомості про програму. До реєстру включені дані про військовослужбовців, які потребують отримання нового житла, а також вся нормативно-правова документація.

Що він собою являє?


Вперше єдиного реєстру від МО РФ заробив в 2010 році. Доступ до нього відкритий тільки тим офіцерів та контрактників, які перебувають у черзі на отримання нової житлоплощі. Учасники військової іпотеки або претенденти на отримання житлової субсидії в єдиному реєстрі не враховуються, оскільки це різні програми, які проводяться Міністерством оборони з єдиною метою: покращити житлове становище військовослужбовців.

Поступово можливості єдиного порталу розширювалися. Якщо спочатку на ньому можна було дізнатися тільки номер у черзі, то тепер на ньому надано безліч корисної інформації:

 • повні відомості про військовослужбовця, включаючи його звання і рід військ, вислугу, склад сім’ї, час знаходження в черзі і т. д.;
 • дані про зводиться житло в різних регіонах РФ, у тому числі терміни здачі чергових об’єктів;
 • можливі варіанти виділення квартир;
 • різна правова інформація, яка допоможе військовому відстояти його права в разі труднощів.

Всі ці дані можна отримати в режимі закритого доступу. У вільному доступі викладена тільки нормативно-правова база та новини програми, а також список документів, які необхідно подати для того, щоб військовослужбовця визнали потребують поліпшення умов проживання.

Природно, тут постає питання про захист персональних даних. Як стверджують в МО РФ, ці відомості наЕкшн но зашифровані. Доступ забезпечується лише за індивідуальним номером учасника програми та особистим номером військовослужбовця, так що витоку інформації можна не боятися.

Як стати учасником?


Спеціальних Екшн по занесенню до єдиного реєстру робити не потрібно. МО самостійно зЕкшн снює всі дії по формуванню списків військовослужбовців. Єдине, що потрібно, – стати учасником програми. Для цього необхідно звернутися до командування частини і подати заяву. Для включення в програму потрібно відповідати вимогам, серед яких – відсутність особистої квартири і певна вислуга років (від 10 до 20).

На сьогоднішній день Департаментом житлової політики Міністерства оборони проведена по-справжньому об’ємна робота. За твердженням представників відомства, в даний час в єдиний реєстр МО РФ внесено відомості про 95% учасників програми.

Природно, що робота триває. Безпосереднє заповнення інформації про учасників програми почалося в 2014 році, і не всі військові знають про таку можливість відстежити своє місце в черзі.

Не виключені помилки і неточності, однак шляхом запиту в департамент житлової політики відомства їх можна оперативно виправити. Не виключено, що найближчим часом з’явиться можливість робити аналогічний запит прямо з порталу.

Як отримати доступ

Щоб перевірити правильність внесених відомостей, спочатку необхідно отримати в командуванні свій індивідуальний номер, який служить одночасно паролем для входу в закриту частину сайту.


Користувач потрапить в особистий кабінет https://cabinet.mil.ru/Login.aspx, де зможе ознайомитися з усією інформацією, що його цікавить, дізнатися свій номер черги і переглянути, яке житло будується у цікавлячій його суб’єкті РФ.

У єдиний реєстр не можна увійти при відсутності:

 • особистого номера;
 • номери учасника програми отримання житла;
 • внесених відомостей до реєстру з боку МО РФ.

Тільки при коректному введенні всіх даних відкривається доступ до кабінету. В іншому випадку користувач зможе оглядати виключно загальнодоступну інформацію.

Сайт доступний в цілодобовому режимі. Звернення до порталу дозволяє значно заощадити час учасника програми, так як йому не потрібно формувати запит, направляти його в командування і в житловий департамент відомства. Йому достатньо одного отримати дані для авторизації, і він зможе відстежувати свій рух по черзі в реальному часі.

Якщо відомості заблоковані

У деяких випадках користувач не може отримати доступ до свого кабінету, навіть якщо всі номери вказані вірно. Зазвичай це пов’язано з однією з двох причин:

 • відомості просто не встигли перенести з реєстру МО РФ в електронний вигляд;
 • учасник з якоїсь причини (можливо, помилкове) «випав» зі списків.

В обох випадках військовослужбовцю, виявив заблокований доступ, слід:

 • зібрати повний пакет документів, що підтверджують право на одержання житла;
 • звернутися в орган військового управління Міністерства оборони, де знаходиться частина, в якій він проходить (або проходив перед звільненням) службу;
 • подати рапорт про звірку наданих даних.

Як правило, проблеми вирішуються досить просто, і інформація просто виявляється не внесеної на сайт, в той час як в самому житловому департаменті МО РФ облік ведеться правильно.

При зміні будь-яких відомостей, наприклад при зміні прізвища чи при переїзді в інший суб’єкт Росії, командування слід направити аналогічний рапорт про звірці даних з додатком підтверджуючої документації. Рекомендується через якийсь час перевірити коректність внесених змін.

Сім’ї загиблих при виконанні військового обов’язку можуть отримати відомості про перебування у програмі розподілу житла, направивши запит в орган жив. забезпечення і отримавши дані для входу на сайт.

Тим військовослужбовцям, хто з якихось причин виявився не включеним в список на сайті, турбуватися не потрібно. Основний облік ведеться в житловому департаменті Міноборони, а портал є інформаційним ресурсом, створеним більше для зручності. Він дозволяє оперативно дізнатися все цікавлять користувача дані про рух черги на отримання квартир, ознайомитися з варіантами і заздалегідь підготувати документи, необхідні для вступу в користування житлоплощею.

І всі ці послуги можна отримати без формування спеціального запиту, в будь-який час з будь-якого населеного пункту Росії. Зручність порталу незаперечно, і це черговий крок у реалізації політики Міноборони за видачу житла для працівників свого відомства.