Як правильно взяти машину у розстрочку у приватної особи

755

Як вигідно придбати машину зараз, а заплатити потім? Авто в розстрочку – оптимальне рішення, коли є фінансові можливості для регулярних виплат, але на руках немає необхідної суми. Цей вихід із ситуації вибирають багато, хто мріє про покупку особистого автомобіля. Адже сучасні умови дозволяють придбати нові машини, і колишні у вживанні. На ринку існує маса пропозицій і від автомобільних салонів, і від автовласників, які можуть собі дозволити продати авто з умовою подальшого внесення регулярних платежів.

Суть процедури купівлі автомобіля у розстрочку

 

Купити авто в розстрочку – відмінний спосіб придбання транспортного засобу, яким користуються люди у всьому світі. Вважається, що родоначальниками такої тенденції стали американські виробники автомобілів, які у свій час почали пропонувати споживачам можливість купувати машини на доступних умовах. Їм потрібно було розширити ринки збуту своєї продукції.

Постійне вдосконалення послуги призвело до того, що сьогодні для багатьох людей відкривається прекрасна можливість придбати автомобіль, отримавши безвідсоткову позику. Все відбувається досить просто. Комерційна розстрочка від автосалону надається при зверненні фізичної особи. А клієнтські боргові зобов’язання переуступаються певного банку. У підсумку він погашає заборгованість власника перед автосалоном. Враховуючи термін, на який укладається договір, розстрочка може надаватися з першим внеском у розмірі 20-50%. Причому для кожної моделі авто свої умови.

У нашій країні можливість придбати авто в розстрочку з’явилася відносно недавно. Законодавство в цьому напрямку періодично удосконалювалося, що дозволило споживачам вже сьогодні отримати прийнятні умови.

Якщо у покупця недостатньо коштів для придбання машини, для нього розстрочка надається безкоштовно. При цьому послуги банку за фактом оплачуються автосалоном.

Особливості авторассрочки

Про розстрочення багато чули ще з союзних часів, коли для будь-якої працюючої людини надавалася можливість придбати меблі, побутову техніку та інші товари з оплатою «потім». Причому така послуга була фактично безкоштовною, оскільки могли стягуватися лише суми за оформлення документів. Аналогічна схема працювала і у відношенні автомобілів.

Подібна процедура кредитування використовується і сьогодні. Адже умови є дуже вигідними. При цьому є ілюзія того, що клієнт співпрацює з автосалоном, хоча насправді він взаємодіє з банком. Однак фізичних осіб це особливо не стосується, оскільки вони отримують бажане – авто з мінімальними вкладеннями.

Навіщо це потрібно автосалонам?

Придбання машини в розстрочку має очевидну вигоду для споживачів, але навіщо таку послугу надавати автомобільним салонам? Все дуже просто. Їм потрібно постійно збільшувати обороти, збуваючи товар, а значить, потрібні нові клієнти. Коли всі можливі пропозиції для тих, у кого є особисті заощадження для придбання нової машини, вже вичерпані, потрібно щось запропонувати тим, у кого грошей поки недостатньо, але є велике бажання придбати транспортний засіб.

Щоб охопити і цей споживчий сегмент, автомобільні салони придумали схему, за якою товар реалізується у підвищених обсягах, клієнти отримують більше послуг, а банки залучають ресурси для своїх інтересів. В результаті всі сторони отримують вигоду, а тому задоволені результатом. Але важливо, звичайно, щоб клієнт сумлінно виконував взяті на себе зобов’язання.

Де оформляти: у банку або автосалоні?

Якщо розглядати саме розстрочку, то її пропонують оформити тільки автомобільні салони. Безвідсотковий кредит на автомобіль можна взяти в банках. Як правило, в останньому випадку процес оформлення може тривати 3 дні (термін закріплений законодавчо). До того ж при підписанні або ознайомленні з договором часто спливають неприємні нюанси про реальних процентних ставках і переплатах позичальника.

У автомобільних салонах можна оформити розстрочку на кращих умовах, до того ж компанії настільки дорожать клієнтами, що готові все зробити за кілька годин, щоб потенційний покупець не встиг піти.

Умови покупки авто в розстрочку

Є кілька основних особливостей оформлення розстрочки в автосалоні, про які варто знати:

 • машина обов’язково страхується за полісом каско;
 • чималий рівень початкового платежу – 20-50%;
 • невеликий термін – в основному до 1 року (іноді до 3 років).

Як вже згадувалося, формально угода укладається між покупцем і салоном, але юридично в угоді все одно бере участь банк, хоча б тому, що він має право проводити подібні фінансові операції.

Далі покупець вносить першу суму за машину, а салон переуступає банку сформовану заборгованість. При цьому передбачається знижка, яка і буде інтересом банківської установи, оскільки для позичальника вартість не змінюється.

Найчастіше в розстрочку пропонуються ті машини, які купуються гірше. Це можуть бути торішні або невдалі моделі, від яких салону потрібно чи вигідно позбутися.

Що стосується оформлення страховки, то каско доведеться купувати саме в тій компанії, яка буде вказана автомобільним салоном. Звичайно ж, вартість поліса в таких організаціях, як правило, завищена.

Це ще не все. Оскільки контакт з банком все-таки буде (як правило, оформляються і рахунок, і карта), то за оплату боргу може стягуватися додаткова комісія.

Безумовно, якщо порівнювати схему розстрочки з кредитною процедурою, то фінансові втрати у першому випадку будуть набагато нижче. Проте до них все одно треба бути готовими, тоді ніяких неприємних сюрпризів не буде, угода буде підписана без проблем.

Кому доступна послуга придбання транспортного засобу в розстрочку?

Як правило, встановлюються такі обмеження автосалону:

 • особи – громадяни РФ;
 • на момент оформлення угоди вік позичальника не повинен бути менше 18 років;
 • сплата останнього платежу повинна виконуватися, коли позичальнику ще не виповнилося 65 років.

Інші критерії відносяться до рівня доходу і наявності певної документації.

Як оформити?

Щоб покупка в розстрочку стала можливою, позичальникові варто мати при собі такі документи:

 • паспорт;
 • другий документ, що підтверджує особу;
 • довідка про доходи.

Додатково позичальникові доведеться заповнити ще деякі документи. Велике значення має анкета. Тут необхідно вказати додаткові відомості:

 • про себе і близьких, іноді потрібна інформація про колег і друзів;
 • майно;
 • доходи позичальника та членів його сім’ї;
 • наявних боргових зобов’язаннях.

Всі ці дані ретельно перевіряються та аналізуються. Як правило, для цього потрібно 3 дні. Однак при наявності нормальної кредитної історії, високому доході рішення може бути прийнято значно раніше.

Варто додати, що вердикт буде актуальним досить тривалий період – до 2 місяців. Саме стільки можна приймати остаточне рішення. Протягом цього періоду позичальник може змінити автомобіль або ж відмовитися від угоди.

Далі потрібно зробити перший платіж, оформити авто і всі наступні документи.

Придбання транспортного засобу у розстрочку у приватної особи

Зустрічаються і такі варіанти. Часто вже вживані машини пропонуються приватними особами в розстрочку на вигідних умовах. Однак у більшості випадків такі програми розраховані на тих, хто заробляє, використовуючи автомобіль, а значить, готовий виплатити позику в короткі терміни. Адже подібна схема – ризик для господаря, хоча і можливість продати свого «залізного коня» подорожче.

Оформлюються такі операції нотаріально, є кілька варіантів:

 • розписка – вказуються сума, мета позики, умови повернення, дані та підписи кредитора і позичальника;
 • договір позики – всі умови прописуються в угоді;
 • договір купівлі-продажу – зазначаються розмір боргу, строки та інші умови оплати.

Таким способом дуже часто оформляються службові автомобілі. Працівник, який бажає придбати транспортний засіб, щомісяця вносить встановлені суми. При цьому ризики керівництва мінімальні, оскільки в його руках знаходиться контроль доходів позичальника.

Чим відрізняється розстрочка від кредиту?

Відповідь лежить на поверхні. Навіть незважаючи на «невидиме» участь банківських структур при оформленні розстрочок, умови таких угод залишаються найбільш вигідними для споживачів. Логіка Екшн салонів і виробників проста. Набагато цікавіше продати кілька сотень транспортних засобів в місяць в розстрочку, ніж кілька десятків з оплатою відразу.

Якщо ж оформляється традиційний кредит, навіть якщо банк обіцяє низькі відсотки, він не упустить своєї вигоди, оскільки безпосередньо бере участь в угоді, а значить, ризикує більше.

Єдиний недолік розстрочки – підвищений початковий внесок. На жаль, не завжди фізичні особи готові викласти таку суму, щоб купити авто.

Перспективи

Очевидно, що серед фізичних осіб послуга купівлі транспортного засобу в розстрочку буде популяризуватися. Цьому є просте пояснення. Зараз на частку таких угод припадає близько 15%, проте вже найближчим часом ця цифра може зрости. А це означає, що рівень початкового внеску буде поступово знижуватися. Прогнозується, що незабаром цей платіж може досягти позначки навіть 10%, без видимих збитків для салонів і банківських установ.

До того ж у кредиторів є можливості для зростання:

 • зменшити пакет документів;
 • прискорити процедуру прийняття рішення;
 • підвищити загальний рівень комфорту обслуговування для клієнтів, впроваджуючи допоміжні сервіси.

При загальній стабілізації ситуації в країні така форма придбання транспортних засобів Екшн сно може стати дуже популярною, особливо якщо вона буде підтримана вітчизняними виробниками, а також на високому державному рівні. Не секрет, що концерн «АвтоВАЗ» за сприяння французьких співвласників робить вагомі кроки з поліпшення вітчизняного автопрому, продукція якого повинна зайняти вагому частку на російському ринку, а також вийти на міжнародну арену. Тому вже через кілька років можна очікувати істотних поліпшень в цьому напрямку.

Робимо висновок

Для фізичних осіб розстрочка є тим рятівним кругом, який може допомогти їм сісти в останній вагон йде можливості придбати той чи інший автомобіль на вигідних умовах, розташовуючи не всією сумою для покупки. Подібне оформлення придбання – це Екшн сно вигідно. Незважаючи на існуючі якісь кулуарні домовленості між автомобільними салонами, виробниками і банківськими установами, для споживачів відкриваються прекрасні можливості для отримання бажаного.

А якщо коштів зовсім трохи, тоді можна пошукати подібні умови на вторинному ринку. Часто можна зустріти оголошення від фізичних осіб по типу «продам авто з розстрочкою оплати», а значить, можна дозволити собі недороге транспортний засіб, та ще й розрахуватися частинами.