Як правильно закрити кредитну картку Ощадбанку

2963

Велика частина питань потенційних власників банківського пластику пов’язана з узгодженням кредитної лінії та емісією. Однак не менш важливо знати правила, як закрити кредитну картку Ощадбанку, адже фізичне знищення картки зовсім не означає звільнення від кредитного боргу та розірвання зобов’язань за договором емісії, який може припускати справляння певних регулярних комісій за обслуговування відкритого рахунку.

Іноді, погодившись на випуск пластику, громадянин швидко розуміє, що особливої потреби в ньому немає. Більш того, навіть погашена картка потребує належному закриття карткового рахунку.

Для чого зазвичай закривають рахунок

Причин для закриття кредитної картки може бути багато:

 • Вона може бути втрачена і вкрадена з подальшим блокуванням.
 • У позикових засобах більше немає необхідності після того, як баланс по рахунку відновлений.
 • Іноді кредитка оформляється на додаток до інших продуктів банку, і її власник ніколи нею не користувався. Відомі випадки, коли службовці нав’язують карту «Моментум» миттєвого випуску.
 • Умови, на яких колись видавали кредитку, перестали влаштовувати клієнта (дороге, незручне обслуговування, підвищена ставка тощо).
 • Непотрібний пластик деякі клієнти просто викидають, однак робити цього не слід, адже пластик залишається власністю фінансової установи. Для самого банку закінченням використання карти стає момент розірвання договору.

  Саме картковий рахунок має більшу значимість, ніж сам пластиковий продукт. Після ліквідації рахунки подальші операції з кредиткою, включаючи її перевипуск стають неможливими, в той час як звичайна блокування ніяк не заважає зберігання та зняття коштів у касах відділення Ощадбанку поки картка заблокована.

  Інформація, як закрити кредитну картку Ощадбанку, допоможе протягом короткого проміжку часу вирішити питання з емітує організацією.

  Як правильно закрити кредитну картку Ощадбанку

  Якщо клієнт не потребує додаткової позиковою сумі, виникає питання, чи можна закрити кредитну картку Ощадбанку. Кожний громадянин має право користуватися тільки тими послугами, які йому потрібні. Коли держатель пластику вирішив достроково відмовитися від послуг банку, для початку слід переконатися, що позика повністю повернутий і ніяких боргових зобов’язань перед банком немає.

  Щоб закрити кредитку коректно, звертаються в банк і уточнюють суму заборгованості до копійки. Якщо на рахунку залишиться переплата, банк стягує збір на обслуговування рахунку.

  Порядок процедури закриття

  Закриття картки складається з трьох простих кроків:

 • Уточнення суми боргу та її погашення. За наявності на рахунку коштів понад встановленого ліміту зЕкшн снюють їх переклад на ощадний рахунок.
 • Підписання заяви про закриття карткового рахунку. Співробітник відділення допоможе у складанні заявки, а держателю кредитки залишається лише підписати і передати на розгляд в банк. Здану карту співробітник банку розрізає, подальшому використанню вона не підлягає.
 • На процедуру закриття відводиться до 45 днів, після закінчення яких клієнту видають довідку, яка свідчить про відсутності заборгованості перед фінансовою установою.
 • Згодом отриманий у відділенні документ стане підтвердженням того, що боргові зобов’язання повністю виконані і ніякі додаткові збори стягуватися не можуть.

  Погашення заборгованості по кредитці

  Щоб виключити ризик можливих претензій з боку кредитора в майбутньому, важливо проконтролювати, щоб баланс пластику був повністю відновлений. Найпростіше закрити картку, якщо вона зберігалася неактивованої.

  Однак повністю виключити можливість непорозумінь допоможуть запит про стан рахунку до моменту передачі заяви фахівця відділення та швидке поповнення суми заборгованості з урахуванням стягуються зборів.

  Відомості про баланс кредитки отримати досить просто:

 • Можна отримати актуальні відомості про залишок і внести достатню суму відразу через пристрій самообслуговування, банкомат Ощадбанку.
 • Уточнити борг по гарячій лінії, якщо відомо кодове слово.
 • Особисто з’явитися у відділення і дізнатися суму через операціоніста. У такому разі власник картки може дізнатися про наявність прострочених, несплачених заборгованостей.
 • Збір документів

  Підставою для розірвання договору служить особисте волевиявлення людини за подання основного документа, що посвідчує особу (паспорт). Незважаючи на відсутність суворого переліку документів для розірвання договору, бажано при зверненні в банк також мати наступну документацію:

 • Пластикову карту.
 • Договір на обслуговування.
 • Платіжні документи, що підтверджують закриття боргу.
 • Як правило, спеціалісту банку недостатньо представити чек з банкомату, який свідчить про внесення коштів. Потрібно почекати, поки кошти не будуть виявлені базою (через кілька годин або на наступний день).

  Згодом, після завершення процедури розірвання договору, співробітником Ощадбанку видається довідка про закриття рахунку. Починаючи з моменту отримання даного документа, ніякі претензії кредитора не матимуть підстав.

  Подача заяви в банк

  Одного усного оповіщення про намір закрити карту недостатньо. Документальним підставою для розірвання договору є письмова заява від клієнта. Процес заповнення полегшить використання зразка заяви на закриття, проте в більшості випадків службовець банку допоможе скласти документ, попросивши клієнта лише підписати готовий бланк.

  Анулюємо рахунок

  Незважаючи на те, що кошти внесені на рахунок, закрити рахунок кредитки відразу не вийде, навіть коли баланс заповнений, а сам пластиковий носій знищений.

  Відповідно до встановленої Ощадбанком процедурі, у цілях винятку суперечок і розбіжностей, перед остаточним розірванням договору проходить ретельна перевірка з метою виявлення недоплат та можливих невиплачених комісій.

  Точкою відліку 45-денного періоду закриття карти служить:

 • День повернення картки у відділення.
 • Перший день місяця, наступного за минулим періодом дії картки за умови наявності заяви з відмовою від перевипуску.
 • Дата офіційного оприлюднення кредитора про крадіжки, псування, втрату картки.
 • Інформація з повідомленням про закриття приходить на номер мобільного. Перед закриттям важливо проконтролювати, щоб відключили всі платні опції по карті або рахунку, а також сповістити про відмову від подальших перевипусків кредитки.

  Через інтернет

  Зручний онлайн-сервіс дозволяє подати запит на кредитування, але ніяк не підходить для офіційного розірвання співпраці з Ощадбанком. Щоб закрити кредитку, потрібно особисте відвідування офісу (або найближчого того, в якому був проведений випуск).

  При бажанні через інтернет клієнт може зробити лише блокування, що перешкоджає подальшому використанню пластику. Після надсилання відповідного запиту через Особистий кабінет держателю кредитки залишається лише почекати, коли представники банку заблокують рахунок.

  За допомогою телефону

  Коли прийнято рішення про закриття карти, може бути виконана попередня блокування. Якщо офіційне розірвання банківського угоди недоступне по телефону, власник пластику вправі швидко, без особливих зусиль, заблокувати його. Важливо розуміти, що після цього все одно доведеться відвідати відділення і підписати необхідні документи.

  Нюанси закриття карти в іншому регіоні

  Якщо держатель пластику знаходиться в іншому місті, особливих перешкод для розірвання договору з Ощадбанком не виникне. Умови закриття кредитки Ощадбанку передбачають право звернення в будь-якому регіоні присутності.

  Трохи складніше відбувається закриття золотих пластикових карт Голд або Платинум. Якщо клієнт не може відвідати відділення, раніше видала кредитку, процедура буде трохи складніше. При закритті кредитки може бути оформлено відразу 2 заяви: щоб закрити кредитний рахунок і перерахувати вільний залишок за іншими реквізитами нового рахунку, що закривається після обнулення балансу. При закритті кредитки особою, яка є учасником зарплатного проекту, кошти можуть перераховуватися на зарплатну картку.