Як правильно закрити кредитну картку Тінькофф Банку?

321

Як закрити карту Тінькофф? Відповідь на це питання по основним пунктам не відрізняється від тих, які стосуються пластикових продуктів інших банків. Буває так, що картка не потрібна. Достатньо почитати відгуки відвідувачів банківських сайтів.

Наприклад, клієнт вирішує змінити банк через зміну місця роботи. Новий роботодавець пересилає зарплати своїм працівникам на карткові продукти іншого банку. Або клієнту в результаті зміни місця проживання стало зручніше користуватися послугами іншого банку.

Або колишній банк розчарував клієнта в професійному плані. Причин може бути безліч. Взагалі для банку це дуже цінний показник – співвідношення припливу і відтоку клієнтської бази.

Кожен банк, зацікавлений у своєму виживання на ринку кредитно-фінансових послуг, робить все можливе для утримання позичальників, власників депозитів, власників дебетових рахунків. Але з об’єктивних і суб’єктивних причин це далеко не завжди спрацьовує.

Головною об’єктивною причиною можна вважати нинішня системна криза в Росії. Клієнтська плинність в банку – один з основних його симптомів. Також і користувачі послуг банку Тінькофф вирішують розірвати домовленість з цією організацією.

Відгуки про цьому банку зустрічаються самі різні, тому кожен сам для себе вирішує питання про відмову від його продуктів. У питаннях, як закрити кредитну картку Тінькофф і як закрити дебетову карту Тінькофф, багато спільного, але є і вкрай важливі нюанси.

Важливі особливості кредитних карт

Про них і піде мова. Насамперед, чим відрізняється дебетовий пластиковий продукт від кредитного? Можна назвати наступні пункти:

 • Кредитна картка в обов’язковому порядку іменна, а дебетова картка може бути і не іменною (наприклад, формату VISA Electron).
 • Кредитний пластик обов’язково вимагатиме щорічних внесків на його обслуговування, а більшість дебетових карток або повністю безкоштовні, або клієнт платить тільки один раз за оформлення. Вартість річного утримання кредитки може варіюватися від пари сотень рублів до багатьох тисяч рублів (залежить від класу кредитки). Так, «Тінькофф Платинум» обходиться всього в 590 рублів на рік, а ось картка Gold від Ощадбанку в кілька разів дорожче.
 • Читайте також: кредитна карта Тінькофф Платинум у подробицях

 • На кредитці завжди повинен залишатися певний неснимаемый ліміт (наприклад, 1 000 рублів), тоді як дебетовий пластик запросто може увійти в мінус.
 • При знятті грошових коштів з кредитки будуть нараховуватися кредитні відсотки, які треба потім повернути разом зі знятою сумою.
 • Більшість кредиток працюють переважно у безготівковому режимі, оскільки при переведенні в готівку коштів майже всі банки зараз стягують відчутну комісію. З дебетовою ж карти гроші переводяться в хрусткі купюри абсолютно безкоштовно.
 • До кредитних пластикам практично завжди автоматом підключені різноманітні мобільні додатки, інтернет-обслуговування, бонусні сервіси. За все це з картки забирається певна плата. Дебетовий ж пластик при оформленні взагалі може виявитися не підключені ні до якого додатка, або тільки до одного самому простому, а значить, безкоштовним.
 • Тобто, підводячи висновок, стає зрозуміло, що кредитна картка – це різновид кредитування, а дебетова карта – це електронний гаманець. Але між ними є одне головне схожість. Обидва продукти є лише пластиковими посередниками, кожен з яких прикріплений до певного, унікального, банківського рахунку.

  Закриття картки означає анулювання не самого пластику, бо це Екшн сно просто шматочок пластику, а анулювання рахунку кредитної картки. Ось чому навіть якщо через мобільний додаток заблокувати карту Тінькофф або взагалі просто зламати пластиковий продукт, людина буде продовжувати залишатися клієнтом банку, на якого відкрито особовий рахунок.

  І ось чому не варто махати рукою на процедуру закриття, думаючи, що якщо банківська карта вже багато місяців припадає пилом у шухляді столу, заблокована, прострочена або фізично зіпсована, то і договір з банком анульований.

  Добре ще коли мова йде про дебетової картки. З ними простіше. Але з кредиткою так робити не можна в жодному випадку, якщо клієнт не хоче зайвих фінансових витрат і загубленого часу.

  Що буде при тривалому простаивании дебетової картки

  Коли держатель дебетового пластику перестає ним користуватися, зазвичай наступні події такі:

  • якщо на картковий баланс перестають приходити кошти, але позитивний ліміт зберігається, тобто не відбувається ніяких відрахувань і знять, то рахунок залишається активним завжди, а сама картка – до кінця терміну придатності. Після прострочення карти скористатися нею вже не вийде, проте картковий рахунок нікуди не дінеться, як і грошові кошти на ньому;
  • може бути так, що на пластику утворився негативний баланс. Найчастіше таке трапляється, коли на карту перестають приходити кошти, а щомісячна плата за мобільний банк, наприклад, знімається. В цьому випадку всі підключені послуги припиняються, причому в багатьох банках, і в Тінькофф в тому числі, існує певна межа очікування поповнення балансу, тобто якщо клієнт не обнулила негативний картковий баланс, картка блокується. Розблокувати її можна тільки при зверненні в банк або через інтернет-сервіс;
  • фізична псування пластику також ні до чого не призведе – тримач буде продовжувати вважатися клієнтом банку, оскільки в установі на нього буде зберігатися активний рахунок;
  • рахунок за клієнтом зберігається набагато довше, ніж які-небудь карткові продукти. Але коли від колишнього власника пластику немає звісток вже багато років (скажімо, років 7 і більше), то банк може закрити рахунок автоматично – через непотрібність. Зазвичай перед таким актом фінансова організація надсилає на адресу клієнта, зазначений у договорі, повідомний лист.

  У плані закриття дебетові продукти хороші тим, що, в принципі, про них можна просто забути. Великого від’ємного балансу утворитися на них не може. Наприклад, в Ощадбанку оплата повного пакета «Мобільного банку» становить 30-60 рублів щомісяця.

  Навіть якщо на банківському пластиці були крихітні копійки, мінус не піде далі 60 рублів. Після чого всі платні послуги автоматично призупиняться до моменту поповнення карткового рахунку. Відгуки власників дебетових карт це підтверджують.

  Якщо ж дебетовий продукт має якісь особливі умови, які вимагають його офіційного анулювання, то про це співробітник банку повинен попереджати заздалегідь. І це повинно бути прописано в універсальному договорі обслуговування клієнта. Що ж стосується карткового кредиту, то тут справа інша. Кредитка – це засіб, через який реалізується кредитний договір між банком і держателем пластику.

  Наслідки простоювання кредитки

  Електронний гаманець (дебетову карту) припустимо просто залишити як є, а от від кредиту відмовляються офіційно і в окремому порядку. Тут теж необхідно вказати кілька найважливіших моментів:

  • від’ємного балансу на більшості кредиток утворитися в принципі не може, оскільки при досягненні визначеного грошового залишку ліміт вважається вичерпаним, і навіть сама карта може заблокуватися. Але якщо це все-таки відбулося, на рахунок держателя почнуть «капати» додаткові штрафні відсотки;
  • фізичне псування, блокування або припинення експлуатації не скасовують справляння плати за річне обслуговування пластику, адже платить власник за обслуговування не самої кредитки, а рахунки, до якого вона прив’язана, а рахунок нікуди не дівається. Якщо клієнт перестав користуватися карткою і вносити гроші, почнуть накопичуватися борг і пеня;
  • точно так само почнуть збільшуватись штрафні відсотки, якщо клієнт перестав користуватися продуктом до того, як вніс останній платіж з урахуванням кредитної процентної ставки.

  Неважко зрозуміти, що просте ігнорування тут обов’язково обернеться боргом банківській установі. Причому розмір цього боргу передбачається самий різний. Залежить від строків і від класу кредитної картки.

  Відгуки на банківських сайтах доводять, що з подібними проблемами стикалися багато. Як відмовитися від карти Тінькофф? Кредитну картку від Тінькофф закриваємо за тією ж схемою, за якою слід закривати всі кредитні карткові продукти.

  Єдина особливість полягає в тому, що банк Тінькофф немає своїх власних будівель і приміщень. Це єдиний в Росії банк, який здебільшого існує тільки у фінансовому і юридичному вигляді.

  Покроковий план Екшн при відмові від кредитної карти

  Єдиний його офіс – це центральна штаб-квартира в Москві. Саме тут знаходиться call-центр організації. Телефон– 8 800 555 10 10. Телефонний зв’язок – це один з найпоширеніших варіантів зв’язку зі спеціалістами Тінькофф. Після неї йде зв’язок через інтернет. Отже, покрокова інструкція така:

  Крок перший – провести перевірку на предмет будь-яких заборгованостей по кредитній карті. Для цього треба зателефонувати за вказаним номером. Під рукою достатньо мати паспорт і карту. Фахівець, вислухавши побажання клієнта про анулювання карткового продукту, запросить паспортні дані та номер картки, щоб зЕкшн снити перевірку по базі даних банку.

  При цьому оператор напевно спочатку запропонує просто заблокувати карту Тінькофф, а то раптом клієнт поспішив, і рахунок йому ще знадобиться в майбутньому. Якщо є якась заборгованість, то працівник Тінькофф повинен зазначити, яка саме. Повне припинення дії кредитки стане можливим виключно після оплати боргу. Потрібну інформацію реально дізнатися на сайті організації.

  Крок другий – безпосереднє виведення картки з експлуатації та закриття рахунку. Багато клієнтів цікавляться, чи треба повертати саму кредитку. Взагалі картка є власністю банку, а клієнт просто її держатель. Але оскільки без банківського рахунку це просто шматочок полімерних матеріалів, кредитна організація навряд чи почне наполягати на його повернення.

  Крок третій – і найважливіший. Банк обов’язково повинен видати дві довідки про відсутність заборгованостей (або погашенні оних) та про закриття банківського рахунку. Ці документи можуть знадобитися, якщо виникне якась непередбачена ситуація, наприклад по банківській помилку рахунок залишиться відкритим.

  До речі, відгуки колишніх власників карткових показують, що таке відбувається не так вже рідко. Тінькофф може надіслати клієнту ці документи звичайною або електронною поштою. Чи можливо їх взяти в офісах банків-партнерів (подробиці рекомендується дізнаватися у оператора кол-центру Тінькофф).

  Анулювання карткового рахунку відбудеться не миттєво, а протягом 45 днів. Дана міра введена, щоб встигли пройти якісь оплати по інтернету, які тримач пластику міг зробити незадовго до заяви про закриття. Видно, що в питанні «Як позбутися від банківського пластику?» немає нічого складного, якщо піЕкшн ти до нього грамотно і відповідально. Для цього і була написана ця стаття.