Як рефінансувати іпотечний кредит в Ощадбанку?

503

Для багатьох російських сімей іпотека стала єдиним способом отримання нерухомої власності, за яку потрібно буде виплачувати щомісячні внески протягом довгих років. Зважаючи на те, що іпотечне кредитування відрізняється великими сумами, переплата, яка виникає протягом декількох років і навіть десятиліть, багаторазово перевищує суму, спочатку видану банком. Перекредитування іпотеки в Ощадбанку дозволить суттєво полегшити фінансовий тягар клієнта.

Купуючи квартиру або будинок, позичальник впевнений у власній платоспроможності, однак ніхто не застрахований від втрати роботи, іншого джерела доходу, погіршення сімейного добробуту, інших причин, які негативно позначаються на добробуті сім’ї. Оформлене в Ощадбанку рефінансування іпотеки дозволить вже сьогодні вирішити проблему щомісячного пошуку коштів для сплати, збільшивши термін погашення і знизивши тим самим розмір платежу.

Незважаючи на те, що у більшості випадків про рефінансування іпотеки замислюються громадяни в момент, коли відчувають серйозні фінансові труднощі, перегляд кредитних умов дозволить знизити переплату без підтвердження факту неможливості продовження виплат поточного кредитору на колишніх умовах, які передбачають більш високі ставки.

Основні положення з рефінансування іпотеки

Особливістю іпотеки є її цільова спрямованість – на придбання нерухомості. В силу того, що вартість житла, як правило, висока, оформлення кредитної лінії на довгий термін і велику суму спричиняє ризик не тільки для позичальника, але і для банку. З цієї причини діє обов’язкове оформлення забезпечення у вигляді застави на придбаний об’єкт. У разі неповернення коштів кредитор зможе направити стягнення на майно боржника з метою повного закриття боргу.

Під рефінансуванням розуміють програму, що дозволяє отримати кредит, направляється на погашення іншого позики. Якщо мова йде про іпотеку, дана програма суворо націлена на повернення боргу першому кредитору, який надав позику на придбання житла.

Фактично можна назвати дану програму відступленням права вимоги, при якій клієнт залишається має ту ж суму, яку залишалося виплатити першої фінансової організації, однак на користь позичальника переглядають терміни, відсоток, інші умови. У банківській сфері існує два варіанти, яким чином можна рефінансувати борг:

  • програма у тому ж банку (внутрішнє);
  • закриття боргу в іншому банку (зовнішнє).

Найбільш поширений варіант, коли фінансова установа, з метою залучення клієнтів, допускає рефінансування іпотеки інших банків.

Важливо враховувати, що рефінансування іпотечного кредиту в Ощадбанку далеко не завжди вигідно. Ситуації, за яких звернення за переглядом кредиту обґрунтовано, включають наступні обставини:

  • менша переплата за відсотками і, відповідно, зниження підсумкової вартості;
  • зниження фінансового навантаження з допомогою зменшення щомісячної виплати по кредиту;
  • поліпшення загальних параметрів позики.

Знижена ставка банку і збільшений термін – два основних параметри, що реалізуються в рамках програми рефінансування.

Існують обмеження щодо можливості застосування програми в силу різних обставин – невідповідності параметрів програми або відсутності економічної вигоди. Кожну ситуацію треба розглядати індивідуально. Рефінансування іпотеки в Ощадбанку в 2018 році також передбачає ряд обмежуючих факторів, які необхідно враховувати при зверненні.

Умови для рефінансування іпотеки

Подачі заявки в Ощадбанку на перекредитування іпотеки передує попередня підготовка.

Напередодні звернення іпотечного позичальника рекомендується перевірити, чи є в тексті чинної угоди з першим кредитором пункт, що дозволяє достроково повернути суму банку без додаткового штрафу. Якщо штраф згаданий у пунктах угоди, необхідно заздалегідь розрахувати через онлайн-калькулятор, яку суму доведеться сплачувати. Визначити точну величину допоможе фахівець кредитної фінансової організації. У разі перевищення суми штрафу підсумкової економії оформлення програми рефінансування іпотечного кредиту економічно недоцільно і від нього слід відмовитися.

  • Запит кредитної історії з БКІ. Зробити це може будь-який громадянин, що коли-небудь користувався послугами кредитних установ.
  • Якщо в минулому позичальник допускав серйозні прострочення або має невиплачений і прострочений борг, на схвалення Ощадбанку розраховувати не варто, так як організація ретельно перевіряє наЕкшн ність майбутнього свого клієнта.
  • Параметри для подачі заявки

    Крім перевірки кредитної історії та можливих економічних мінусів рефінансування, існують додаткові умови, при яких шанси на схвалення високі:

    • поточні іпотечні зобов’язання повинні бути виплачені згідно з існуючим графіком – без прострочень, наявності несплачених штрафів, неустойок, пені, інших претензій від колишнього кредитора;
    • до повної виплати іпотеки згідно з договором залишилося більше 6 місяців;
    • з моменту початку виплат за позикою пройшло не менше 6 щомісячних платежів;
    • громадянин до цього не перекредитовывался, а договір являє собою іпотеку, а не її повторне рефінансування. Таким чином, встановлено обмеження, скільки разів можна скористатися перекредитуванням.

    Дотримання даних обставин робить можливим отримання схвалення заявки.

    Умови програми

    Унікальність пропозиції полягає в тому, що відбувається рефінансування іпотеки в Ощадбанку з консолідацією кількох позик в рамках єдиної програми та з отриманням особливо вигідного тарифу не тільки по іпотеці, але і споживчого і товарному кредиту.

    Таким чином, рефінансування Ощадбанку дозволяє переглянути умови:

    • по іпотеці іншого банку;
    • іпотеку разом з іншими видами цільових і нецільових кредитів (допускається об’єднання в єдиний кредит від двох і п’яти позик).

    Взяти в Ощадбанку новий кредит можна, якщо в рамках програми обов’язково присутній житловий позику, виданий на придбання, будівництво, капітальний ремонт.

    До основних параметрів рефінансування від Ощадбанку відносяться наступні показники:

  • Сума кредитування не менше 500 тисяч рублів.
  • Максимальний ліміт залежить від виду рефинансируемой іпотеки в Ощадбанку:
    • по іпотеці – до 80% від вартості іпотечного житла (на основі даних про оцінку від незалежного експерта);
    • не перевищує підсумкову величину загальної заборгованості за рефінансованими боргами в межах 1,5 мільйонів рулів і суми, запитуваної на особисті цілі додатково, не більше 1 мільйона.

    3. Період погашення – до 30 років.

    Додаткова перевага співпраці з Ощадбанком – мінімум витрат, супутніх обслуговування позики. З договору виключені будь-які комісії.

    Переваги співпраці

    Програма, що рефінансує чужу іпотеку, має ряд переваг, що свідчать на її користь:

  • За допомогою програми відбудеться об’єднання кількох позик, роблячи виплати простими і зрозумілими. Необхідність контролю за дотриманням термінів по всіх узятих кредитах позичальником відпадає, так як день щомісячного перерахування єдиний.
  • Підготовка до укладення договору максимально спрощена, оскільки не вимагає додаткового збору довідок про суму залишкового боргу від інших кредиторів і їх згоди. В обов’язковий перелік документів для рефінансування іпотеки в Ощадбанку вони не входять.
  • Знижується щомісячна сума витрат на обслуговування позик.
  • Клієнт може отримати додаткову суму, яку він зможе витратити на свій розсуд, не узгоджуючи витрати з банком, під мінімально низький відсоток.
  • Кожна заявка розглядається індивідуально, з урахуванням всіх обставин.
  • Виділення кредитної лінії, оформлення, обслуговування, інтернет-банкінг онлайн, СМС-сповіщення – всі дані опції надаються безкоштовно.
  • Визначення ставки

    При визначенні сьогоднішньої ставки важливе значення має, чи була пройдена реєстрація іпотечного договору. До того, як відбувається реєстрація іпотеки, відсоток буде вище, після – знижується на 0,5-1,0 відсоток.

    В залежності від того, які види позик візьмуть для перекредитування, застосовується різна ставка. На мінімальний відсоток можна розраховувати, якщо переоформлюється тільки іпотечну позику. При консолидировании декількох кредитних зобов’язань ставка вище:

  • Поки договір іпотеки не зареєстрований, ставка Ощадбанку становить 11,5-12,0%.
  • Після того, як реєстрація договору підтверджується, процентна ставка знижується до 9,5-10,0%.
  • Вимоги до застави

    Обов’язкова умова рефінансування – оформлення заставного забезпечення наступних об’єктів:

    • квартира в багатоквартирному будинку, таунхаус;
    • приватне домоволодіння;
    • житлова кімната або частина житлового об’єкта (квартири, будинку);
    • житло, оформлене на ділянці землі.

    Не допускається наявність інших обтяжень на користь третьої сторони. При переведенні кредитних зобов’язань обтяження на користь попереднього кредитора знімається і переходить в заставне забезпечення Ощадбанку.

    Порядок оформлення

    Після того, як позичальник зробить попередній розрахунок економічної вигоди онлайн і перевірить відповідність умов вимогам Ощадбанку, клієнт звертається у відділення.

    На розгляд запиту потрібно трохи часу. Основним показником допустимості співробітництва є вивчення історії виплат і того, наскільки відповідально платник ставився до погашення позики в минулому.

    Навіть якщо історія платежів бездоганна, банк має право відмовити будь-яких інших підстав (наприклад, зіпсована КИ або судимість). Тільки врахування всіх параметрів дозволить сподіватися, що банк оформить рефінансування.

    Отримавши схвалення, позичальник проходить стандартний порядок отримання будь-якого іншого житлового позики з оформленням застави.

    Єдина відмінність укладено в необхідності підтвердження того, що позичальник не виконав зобов’язання щодо закриття боргу в іншій фінансовій установі і зафіксував зміну кредитора шляхом реєстрації іпотеки Ощадбанку. Поки не будуть надані документи, що свідчать про виконання зобов’язань, позичальник виплачує платежі із застосуванням підвищеного відсотка.

    Вимоги до позичальника

    Отримати рефінансування може будь-яка фізична особа у віці від 21 року. Потрібно враховувати, що на момент закриття боргу позичальник повинен бути молодше 75 років.

    Рефінансування доступно всім працевлаштованим громадянам Росії, які відпрацювали не менше 1 року, з яких півроку – на поточному місці роботи.

    Якщо позичальник перебуває у шлюбі, при іпотеці в Ощадбанку в 2018 році вимагається, щоб договір рефінансування оформлявся із залученням чоловіка в ролі співпозичальника.

    Збір документів

    Для того щоб подати заявку, потрібно зібрати великий пакет документів, схожий з тим, який був потрібен при оформленні первинного позики.

    Крім заяви, заповнюється у відділенні, готують наступні документи для рефінансування іпотеки в Ощадбанку:

    • цивільні паспорти учасників угоди;
    • документ, що підтверджує реєстрацію позичальника;
    • довідки про заробіток, іншому доході;
    • довідка від роботодавця, що свідчить про працевлаштування та досвіді;
    • трудова книжка (копія), трудова угода;
    • документація від поточних кредиторів (довідки про залишок боргу, договори, графіки погашення) потрібно не завжди, оскільки Ощадбанк має можливість перевірити інформацію на день розгляду самостійно;
    • заставна (на об’єкт заставного забезпечення).

    Уточнити, які документи будуть потрібні в конкретному випадку, зможе співробітник відділення. Якщо позичальник розглядає питання, чи можливо оформлення програми по двох документах, при дотриманні всіх параметрів і вимог, шанси на те, щоб оформити рефінансування іпотеки, високі. Однак перш ніж скористатися програмою перекредитування боргів в інших банках, фізичним особам потрібно попередньо оцінити можливості економії, що роблять пропозицію Ощадбанку вигідним в конкретній ситуації.