Як стати моряком

7-15-2020

 

Більшість представників сучасного суспільства сприймають професію моряка, як справа, наповнене певною романтикою і масою цікавих подій. Так, резон в такому думці є, але не варто забувати, що робота на судні, незалежно від того, чи йдеться про торговельне, або цивільному кораблі, вимагає певних сил, а також обов’язкових знань і вмінь. Якщо Ви мрієте стати моряком , то рекомендуємо     перейти на сайт  , на якому є багато послуг для моряків

Але, робота моряка, як рядового, так і офіцера, в даний час залишається затребуваною, про що можна особисто переконатися, заглянувши в каталог судноплавних компаній. Що і говорити, а тут перелік вакансій знаходиться на цілком достатньому рівні, а заробітна плата відрізняється своєю конкурентоспроможністю.

Знання та навички

Варто з розумінням поставитися до того моменту, що професія моряка в обов’язковому порядку вимагає наявності спеціальної освіти. Причому, ніяких обхідних шляхів тут не існує. Ясна річ, що навчання рядовим спеціальностями, наприклад, боцман, матрос, моторист та подібних професій, займе набагато менше часу, якщо мова йде про механіків, а також помічників капітана.

Отже, якщо говорити про професії рядових, то тут, як правило, вимагається проходження спеціальних курсів. За часом вони рідко займають більше, ніж три місяці.

До речі, якщо немає бажання вчитися, в принципі, можна спробувати попрацювати в якості обслуговуючого персоналу на судні. Тут, як правило, необхідно всього два тижні, щоб ознайомитися з азами роботи. Так, зарплата обслуговуючого персоналу залишається на порівняно невисокому рівні, зате з’являється відмінна можливість зрозуміти, а чи варто, взагалі, пов’язувати своє життя з морем.

Що потрібно, щоб почати працювати в кораблі:

  • Освіту. Як вже говорилося, альтернативних варіантів тут немає.
  • Здоров’я. Цей момент вимагає особливої уваги, тому як морякові не тільки необхідно виконувати важку роботу на судні, але і обов’язково адаптуватися до нового середовища. Природно, перед кожним рейсом моряк проходить обов’язкову медичну комісію.
  • Психічна стійкість. Людина повинна відрізнятися стресостійкістю та вмінням працювати в колективі, що в морі є дуже важливими моментами.
  • Знання іноземних мов. Можна сказати так, що воно вітається, але в ряді випадків не потрібно в обов’язковому порядку.