Як стати підприємцем

12-5-2018

Как cтать предпринимателем
Два роки тому Тетяна Мазур прийшла на курс «Життя.Бізнес.Успіх» (зараз курс розширено і називається «Шлях до Мрії»), коли її свічкова виробництво було на стадії зародження. В цю ідею вірив тільки чоловік, решта — жартували. За півроку Тетяна змогла збільшити прибуток в 40 разів і відкрити майстерню в центрі міста. Її історія — про те, як виробник може стати підприємцем.
А саме в таких випадках і потрібна реєстрація змін в установчих документах на сайті https://gc.ua/uk/reestraciya-zmin-v-ustanovchih-dokumentah/
Ми стали міркувати, як би нам розширити асортимент магазину. І в якийсь момент прийшла ідея — створювати натуральні свічки. Досвіду у нас взагалі не було. Але нам стало так цікаво — чесно сказати, в чужому місті ми трохи нудьгували без хобі, — що ми зачепилися за цю ідею і приступили до вивчення технології. Ми читали в інтернеті інформацію, дивилися онлайн-уроки. І почали приблизно уявляти, що потрібно робити.
За знаннями у лютому 2016 року я вирушила на курс «Життя.Бізнес.Успіх» (зараз розширено і носить назву «Шлях до Мрії»). У мене була найсильніша мотивація опрацювати програму по повній. Полягала вона в тому, що гроші довелося виділити з сімейного бюджету. І мені хотілося їх повернути.
Проблема була в тому, що оточення не підтримувало мою ідею. Тільки чоловік — він завжди був поруч, давав поради, допомагав, знайомив своїх друзів з продуктом. А багато друзів просто сміялися — хіба можна на свічках заробляти? Хто хоч їх зараз купує? Їм здається, що свічки — це несерйозно. Їх можна купити в будь-якому магазині. Можна, але не такі, як у нас.
Крім того, ми стали орієнтуватися і на іншу категорію покупців — людей, які люблять езотерику і нумерологію, розкладають таро. Для них ми підбираємо свічки спеціальний склад трав і прикладаємо інструкцію: як правильно запалити, що написати — це цілий ритуал. У кожної свічки свій напрямок. Їх можна запалити на успіх, фінансове благополуччя.
Ми починали удвох з чоловіком. Взагалі я і не думала, що доведеться щось міняти. Але на курсі я отримала ще одна цінна вказівка, що запам’ятала: якщо ти виготовляєш продукцію, то ти не підприємець, а виробник. А підприємцем ти стаєш тільки тоді, коли починаєш розвивати свій проект і делегувати. І тільки тоді справа буде зростати.
Майже відразу після курсу, як тільки ми створили справжнє виробництво, у нас різко зріс дохід. Протягом декількох місяців наша прибуток збільшився до 320 тисяч рублів на місяць. Зараз ця сума тримається на тій же позначці, але завжди зростає в сезон свят. Ми переросли з домашнього кухонного виробництва в свічкову майстерню в центрі міста.