Як вибрати канат

11-17-2020

 

Канат (трос) вантажопідйомної техніки – це не простий «расходник», що працює на блоках лебідки, талі або тельфера. Фахівці ринку спецтехніки знають, що канат – конструктивно досить складний виріб, який зазвичай підбирає для підйомного механізму тільки людина з відповідною підготовкою. Хочемо порекомендувати замовити канат на сайті, тут   большой выбор канатов по госту 

Базові знання для вибору і маркування

Канати, використовувані як вантажні, стрілові або як стропи крюкових обойм, розрізняються типорозміром і особливою конструкцією, яка видно в їх поперечному перерізі. Всі особливості тросів прописуються в стандартах (гост) і знаходять відображення в маркуванні кожного з них. За маркуванням каната можна визначити багато:

– діаметр, який зобов’язаний відповідати технічній документації на підйомну машину; – функціональне призначення троса;- межа міцності на розрив (каната в цілому і його дротів), який відносить трос до тієї чи іншої маркувальної групі;- спосіб звивання і тип торкання дротів, наявність гнучкого сердечника (що впливає на гнучкість троса при закріпленні на блоках машин); – наявність антикорозійного покриття дротів.

Наприклад, маркування каната 16.5-г-1-с-к – 1670 (170) по гост 2688-80 показує, що його діаметр становить 16,5 мм, призначення – вантажний, сталеві дроту без цинкового покриття, свивка права, у напрямку пасом-комбінована, нерозкручується. Маркувальна група цього каната – 1670 н / кв. Мм.

Канат вибирається за всіма вищевказаними характеристиками, виходячи з параметрів вантажопідйомного обладнання.

Основні параметри підбору каната

Ні за яких умов канат не повинен лопнути при підйомі вантажу, вага якого дорівнює максимально допустимому для тієї чи іншої моделі підйомної техніки (крана, лебідки, тельфера), і не повинен зірватися з кріплень на блоці (поліспасті).

Основними параметрами вибору є:

– відповідність маркувальної групи каната (тобто межі міцності каната на розрив) максимальної вантажопідйомності машини.- відповідність діаметра каната розміром паза на ободі блоку машини. Якщо в паспорті на лебідку (таль) прописано, що вона працює з канатами діаметром 6,3 мм, інші канати однозначно не підходять.- агресивність середовища, в якому буде працювати трос (атмосферні опади, морська вода і т.п.), що впливає на необхідність застосування каната з оцинкованими дротами.

Необхідні документи

Для підбору характеристик каната (троса) необхідні два документи – паспорт підйомної машини і стандарт (гост) на сам трос. За канати “відповідають” гост 3071-88, 2688-80, 3063-80, 7668-80, 7667-80, 3077-80, 7669-80 і т. Д.