Як вибрати вентилятор для пеллетного котла

1-15-2019

Как выбрать вентилятор для пеллетного котла
Паливні пелети як альтернатива природному газу.
Також хочемо вам порекомендувати вентилятор для пеллетного котла
Вибір вентилятора для твердопаливного котла. Переваги котлів з вентиляторами наддуву, або з димососами у багатьох статтях і оглядах у мережі інтернет були детально розглянуті.
Існує правило: для отримання куб. м повітря, що забезпечує повне спалювання палива.
Максимальна кількість повітря, куб. м
Так як паливо може використовуватися різний (деревина, вугілля, брикет…) і з різною вологістю, наведені дані будуть орієнтовними. Якщо, наприклад, для спалювання вугілля з теплотворною здатністю 7 к. Вт/ кг, в котлі 30 к. На відміну від вугілля, дров спалити треба буде більше у ваговому відношенні. Існує величезний вибір вентиляторів різних типів. Необхідно вибрати той один, який буде керованим по продуктивності. Управління на себе візьме контролер (до речі теж їх вибір величезний), який з вимірів температури котла буде давати команди на вентилятор знижувати або збільшувати обороти за встановленим алгоритмом. Найкраще управляються вентилятори з асинхронними двигунами, спеціально призначені та розроблені для можливості регулювати продуктивність по повітрю. Ось тут і проявляється важлива характеристика вентиляторів: здатність виконати завдання контролера по зміні обертів. Справа в тому, що не всі вентилятори здатні повною мірою працювати в повному діапазоні. Іншими словами, контролер може дати команду на зменшення продуктивності до 15%, а вентилятор не може працювати в такій малій продуктивності через дешевого електромотора. Трапляється, що є «сліпі» зони регулювання вентилятора, це коли вплив керуючого сигналу контролера на двигун вентилятора не дає жодних результатів – вентилятор зупиняється і гуде. У цьому випадку деякі розробники контролерів випускають спеціальне ПО, яке обходить ці зони регулювання, при цьому вентилятор регулюється у вузькому діапазоні продуктивності. Просто, стрибкоподібно по вибору потужності.
Є склався перевірений перелік торгових марок вентиляторів, які дійсно пропонують хороший продукт. Цінник таких вентиляторів дуже прийнятний, але спокуса здешевити купівлю часто звертає увагу на більш дешеві варіанти.