Як вибрати вентилятор для пеллетного котла

Как выбрать вентилятор для пеллетного котла
Паливні пелети як альтернатива природному газу.
Також хочемо вам порекомендувати вентилятор для пеллетного котла
Вибір вентилятора для твердопаливного котла. Переваги котлів з вентиляторами наддуву, або з димососами у багатьох статтях і оглядах у мережі інтернет були детально розглянуті.
Існує правило: для отримання куб. м повітря, що забезпечує повне спалювання палива.
Максимальна кількість повітря, куб. м
Так як паливо може використовуватися різний (деревина, вугілля, брикет…) і з різною вологістю, наведені дані будуть орієнтовними. Якщо, наприклад, для спалювання вугілля з теплотворною здатністю 7 к. Вт/ кг, в котлі 30 к. На відміну від вугілля, дров спалити треба буде більше у ваговому відношенні. Існує величезний вибір вентиляторів різних типів. Необхідно вибрати той один, який буде керованим по продуктивності. Управління на себе візьме контролер (до речі теж їх вибір величезний), який з вимірів температури котла буде давати команди на вентилятор знижувати або збільшувати обороти за встановленим алгоритмом. Найкраще управляються вентилятори з асинхронними двигунами, спеціально призначені та розроблені для можливості регулювати продуктивність по повітрю. Ось тут і проявляється важлива характеристика вентиляторів: здатність виконати завдання контролера по зміні обертів. Справа в тому, що не всі вентилятори здатні повною мірою працювати в повному діапазоні. Іншими словами, контролер може дати команду на зменшення продуктивності до 15%, а вентилятор не може працювати в такій малій продуктивності через дешевого електромотора. Трапляється, що є «сліпі» зони регулювання вентилятора, це коли вплив керуючого сигналу контролера на двигун вентилятора не дає жодних результатів – вентилятор зупиняється і гуде. У цьому випадку деякі розробники контролерів випускають спеціальне ПО, яке обходить ці зони регулювання, при цьому вентилятор регулюється у вузькому діапазоні продуктивності. Просто, стрибкоподібно по вибору потужності.
Є склався перевірений перелік торгових марок вентиляторів, які дійсно пропонують хороший продукт. Цінник таких вентиляторів дуже прийнятний, але спокуса здешевити купівлю часто звертає увагу на більш дешеві варіанти.