Як відкрити розрахунковий рахунок для ТОВ в Ощадбанку

763

Розрахунковий рахунок – один з основних фінансових інструментів будь-якої компанії формації «ТОВ». Пов’язано це з тим, що готівкові розрахунки з партнерами досить-таки незручні і довгі в плані своєї організації. На даний момент будь-яке суспільство з обмеженою відповідальністю має право відкривати рахунки в численних банках на території РФ. У сьогоднішньому матеріалі розглянута саме ця тема, а саме – порядок відкриття розрахункового рахунку для ТОВ в Ощадбанку.

Пару слів про розрахункових рахунках Ощадбанку

Розрахунковий рахунок (р/с) – це деяка запис у реєстрі банківської організації, яка має свій баланс. На першу вимогу власник цього запису може отримати всі наявні на рахунку кошти. До речі, використовувати отримані гроші він має право виключно на свій розсуд.

Р/с першочергово являє собою не спосіб заробити на зберіганні коштів, а якісний інструмент для організації звичайних фінансових операцій по типу «купити» або «продати». Більш того, більшість розрахункових рахунків в сучасних банках не мають процентного нарахування, а якщо і мають, то націнка на них вкрай мала, що просто не дозволить заробити власнику рахунку велику суму грошей.

Сьогодні правом оформлення р/р наділені як фізичні, так і юридичні особи. Незалежно від статусу власника, він має право відкривати декілька рахунків в одному банку. Проте всі вони повинні розрізнятися або за цільовим призначенням, або по валюті зберігаються коштів, або по іншому якісному ознакою. За зміст розрахункового рахунка що фізична особа, що організація повинні платити банківській установі деяку суму грошей, яка обумовлюється безпосередньо при відкритті р/с.

Для розглянутих сьогодні ТОВ розрахунковий рахунок має колосальне значення. В більшості випадків даний фінансовий інструмент використовується компанією не тільки для проведення своїх операцій, але і для подачі прибуткових декларацій в податкову. Враховуючи цю особливість використання р/с, представникам ТОВ важливо відкрити його в якісною і добросовісною організації. Мабуть, ПАТ «Ощадбанк» підходить для таких цілей краще всього.

В Ощадбанку відкриття розрахункового рахунку для ТОВ – дуже вигідну пропозицію. Багато в чому це пов’язано з тим, що найбільший банк Росії пропонує досить-таки вигідні умови утримання р/р з і надає своїм клієнтам максимально простий алгоритм їх відкриття. Що стосується обслуговування рахунку, то тут Ощадбанк – один з кращих серед усіх банківських установ РФ. Він не тільки організовує клієнтам дуже швидкий доступ до розрахункових рахунках, але і гарантує можливість цього доступу в будь-який момент часу.

Підготовка до відкриття розрахункового рахунку

 

Пошук потрібної інформації

Припустимо, якесь ТОВ чітко вирішило відкрити розрахунковий рахунок саме в Ощадбанку. В першу чергу представники компанії повинні детально ознайомитися з усіма нюансами відкриття р/р в найбільшому банку РФ. В якості базису потрібної інформації варто виділити:

  • можливу тарифікацію рахунку (яка вартість його відкриття і змісту);
  • надається банком пакет послуг (автоматизоване обслуговування, як швидко надаються виписки тощо);
  • загальні умови щодо всіх операцій, які проводяться з рахунком (як проводиться його закриття, обслуговування, наскільки складно змінити тариф надання р/р тощо).

Дізнатися зазначені вище дані дуже важливо, бо саме за допомогою їх аналізу представники ТОВ повинні зрозуміти, чи задовольняють умови Ощадбанку потребам їх компанії, і буде вона з ним співпрацювати. Пошук необхідної інформації зЕкшн снюється у вкрай простому режимі і може бути організований одним з двох можливих способів:

1. Звернення до філії Ощадбанку особисто. Для організації цього заходу достатньо:

  • відвідати відділення банку;
  • знайти одного з співробітників;
  • пояснити йому мету візиту і попросити ознайомити з усіма нюансами відкриття р/с.

2. Отримання потрібних даних на офіційному сайті Ощадбанку. Тут, також нескладно, а саме потрібно:

  • зайти на офіційний сайт ПАТ «Ощадбанк»;
  • знайти та натиснути на вкладку «Корпоративним клієнтам»;
  • вибрати пункт «Банківське обслуговування»;
  • потім знайти пункт «Розрахунково-касове обслуговування», а після вже в ньому відшукати вкладку «Дізнатись більше» і натиснути на неї;
  • далі залишається лише вибрати «Відкриття та ведення рахунків» і детально ознайомитися з наданою інформацією.

В якості альтернативи описаним вище способам може виступати телефонний дзвінок на гарячу лінію банку. Що зручніше особисто вам – вирішуйте самі. Головне на цьому етапі – отримати правильне і потрібне инфообеспечение.

Підготовка документації

Ознайомившись з усіма нюансами та особливостями відкриття розрахункового рахунку, представники ТОВ повинні прийняти важливе рішення – чи буде їхня компанія співпрацювати зі Сбербанком чи ні. Якщо відповідь позитивний, то не обійтися без збору певної документації. Сьогодні відкриття р/с для ТОВ неможливе без:

  • установчих паперів ТОВ (копії та оригінали);
  • реєстраційних документів організації, а саме: свідоцтва про державну реєстрацію, свідоцтва про внесення ТОВ в Єдиний реєстр РФ, виписки з останнього і свідчення про постановці на облік у Федеральній податковій службі (оригінали);
  • спеціальної картки ТОВ з підписами повноважних осіб і відбитком печатки (оригінал);
  • всіх контактних даних організації (якщо вони є на картці, то додатково надавати нічого не потрібно);
  • наказів про призначення «відкривачів» р/р чи інших осіб, виписаних головними особами ТОВ і підтверджують те, що перші мають право розпоряджатися рахунком на правах першої/другої підписів (оригінали);
  • документів, що засвідчують особистості «відкривачів» р/р чи інших підписантів рахунку (оригінали);
  • анкети власника розрахункового рахунку, складеної за формою, яка надається в самому Ощадбанку (оригінал);
  • заяви на відкриття розрахункового рахунку (оригінал);
  • інших документів в оригінальному вигляді, наявність яких вимагають особливості конкретної ситуації (довіреності на виконання будь-яких Екшн , ліцензія на зЕкшн снення діяльності ТОВ тощо).

Відсутність даної документації, як правило, виступає для Ощадбанку підставою не відкривати рахунок на ім’я конкретної ТОВ. Принаймні до тих пір, поки повний перелік паперів не буде зібраний.

Діючі тарифи Ощадбанку для р/р

Раніше було відзначено, що при бажанні відкрити розрахунковий рахунок для ТОВ в Ощадбанку потрібно детально проаналізувати тарифікацію можливої процедури. Важливість даного заходу не варто недооцінювати, так як саме виходячи з обраного тарифу, вибираються вартість відкриття, ведення р/р та загальний порядок його обслуговування з боку банку.

На сьогоднішній день Ощадбанк пропонує корпоративним клієнтам кілька базових пакетів послуг щодо повного комплексу розрахунково-касового обслуговування їх рахунків. Якщо бути точніше, то мова йде про наступні тарифи:

  • «Базис», «Актив» і «Оптіма» – пакети послуг, які надають основні можливості для ведення р/з будь-якого ТОВ. Природно, вартість від «Базису» до «Оптіми» росте, а з нею також збільшується і якість послуг, що надаються, з боку Ощадбанку, що варто враховувати при остаточному виборі тарифу;
  • «Зарплатний» – пакет послуг, принцип надання якого орієнтований на один-єдиний момент у розрахунково-касовому обслуговуванні р/с. Ясна річ, мова йде про виплату зарплати з його балансу співробітникам ТОВ;
  • «Автомат» – аналог пакету послуг «Зарплатний», але має дещо іншу спрямованість. Точніше, він спрямований на максимально зручне ведення фінансових операцій для ТОВ у сфері торгівлі;
  • «Сільгосп-пакет» – напевно, будь-яких пояснень цей тариф не вимагає. Спрямований він на аграріїв і буде просто незамінний для них, в тому числі і для працюючих господарств у формації «ТОВ».

Кожен пакет послуг має свої правила надання, ціни і нюанси обслуговування, проте в усередненому варіанті вони такі:

  • вартість відкриття р/с – близько 5 000 рублів (розмірність зростає пропорційно солідності компанії, що відкриває рахунок). Для дрібних ТОВ діють акції для відкриття рахунків, при яких вартість операції знижується до 1-2 000 рублів;
  • вартість ведення рахунку – близько 2 000 рублів щомісяця (розмірність також зростає пропорційно солідності компанії, що відкриває рахунок);
  • вартість інтернет-банкінгу – 500 рублів (однаково для всіх тарифів).
  • комісійна нарахування на одну розрахункову операцію – в середньому 150-200 рублів (стабільний показник для всіх тарифів, що трохи дивно);
  • комісія при знятті готівки з р/р – до 2% від суми, але не менше 150-200 рублів (також стабільно для всіх пакетів послуг);
  • отримання виписок з р/р чи інших паперів щодо його ведення – безкоштовно (діє на абсолютно всіх тарифах).

Примітка! Максимально точні цифри для р/з тієї чи іншої тарифікації можна дізнатися на офіційному сайті Ощадбанку, або в одному з його філій.

Процес відкриття рахунку

Процедура відкриття розрахункового рахунку в Ощадбанку ніколи не являла собою щось складне і незрозуміле до розуміння. Більш того, якщо документи вже були зібрані і тариф р/р підібраний, то залишається лише подати їх в одну з філій банку і дочекатися їх розгляду. За порядком процес відкриття рахунку виглядає так:

В першу чергу представники ТОВ повинні вибрати, чи вони будуть відкривати р/р з резервуванням або немає. Якщо відповідь позитивний, то буде потрібно:

  • або заповнити відповідну анкету на офіційному сайті Ощадбанку, проводячи всі операції в раніше описаному розділі «Корпоративним особам», і протягом 5 днів після резервування надати в найближче відділення банку потрібну документацію;
  • або зарезервувати р/с шляхом дзвінка на гарячу лінію Ощадбанку і так само протягом 5 днів після резервування надати в найближче відділення банку потрібну документацію.

Для тих, хто не знає, зарезервований рахунок надає ТОВ змогу не тільки прискорити процес його відкриття після подання необхідної документації, але і наповнювати р/р до його повноцінного відкриття. Діє це за дуже простим принципом – потенційний клієнт Ощадбанку проводить резервування, на його ім’я створюється «напівживий» рахунок, який відкрито тільки для надходження коштів, вкладники відправляють на цей рахунок гроші. Якщо за підсумком раніше зазначених 5 днів особа, зарезервировавшее р/р, не звернулося в банк, то «напівживий» рахунок анулюється, і всі гроші розсилаються назад на адреси відправника, в іншому випадку – всі гроші залишаються на вже повністю відкритою запису.

  • Після резервування або при відсутності такого для повноцінного відкриття р/с необхідно надати в Ощадбанк описаний раніше перелік документів. Звертатися можна в абсолютно будь-яке відділення банку, незалежно від офіційного місця розташування ТОВ.
  • Отримавши документи, співробітники Ощадбанку аналізують діяльність компанії, її спроможність і законність функціонування. Якщо все в порядку – р/р відкривається, вноситься у відповідні банківські регістри і з клієнтами укладається договір надання банківських послуг.
  • Час повноцінного відкриття р/с дорівнює 5-60 хвилин, в окремих випадках – 1-3 доби. Після цього власник ТОВ може в повній мірі розпоряджатися його балансом.

    В цілому особливих складнощів процедура відкриття розрахункового рахунку в Ощадбанку не має. Для її успішного і, що важливо, грамотного проведення досить дотримуватися представлених вище положень.