Як виплачується страховка при ДТП по ОСАГО

1064

ОСАГО є індивідуальним полісом страхування кредитів між фізичною особою та страховиком. Така послуга покриває страхові ризики перед третіми особами в разі ДТП. У Росії поліс оформляти необхідно в обов’язковому порядку, а за його відсутність передбачений штраф. У разі настання страхового події проводяться виплати потерпілому, при цьому винуватець ДТП компенсації не отримує. Зараз максимальна сума покриття досягає 500 000 рублів. У цій статті розглянемо, як зЕкшн снюється виплата страховки при ДТП за полісом ОСЦПВ.

Як отримати виплату по ОСАГО після ДТП

Дорожньо-транспортна пригода завжди призводить не тільки до стресової ситуації, але і до витрат на відновлення автомобіля. І якщо у випадку аварії винуватцю ДТП допоможе тільки поліс каско, то друга сторона може звернутися за виплатою по страховці загальної автоцивільної відповідальності.

Перш ніж дзвонити в страхову і повідомляти про подію, необхідно зафіксувати цю подію на місці. Існують два варіанти, як це можна зробити:

  • заповнити європротокол;
  • викликати співробітника ДПС.

Перший варіант підходить для випадків, коли приблизна сума збитку не перевищує 50 000 рублів, так як це максимальне страхове покриття при подачі заяви з допомогою європротоколу. Крім цього, варто враховувати, що такий спосіб Екшн сний у разі, якщо:

  • не було заподіяно шкоду життю та здоров’ю;
  • обидва ОСАЦВ є Екшн сними на момент аварії;
  • учасниками ДТП є два автомобіля;
  • у сторін не виникло розбіжностей;
  • водії самостійно заповнюють документ або вдаються до допомоги військового комісара. Така послуга платна.

В інших випадках необхідно викликати співробітника ДПС для фіксації і заповнення документів по аварії. Після ДТП в 2018 році необхідно протягом п’яти днів повідомити страхову компанію про наступив подію. Для цього потрібно подати заяву з матеріалами з ГИБДД.

Якщо у встановлені строки не виходить звернутися до страховика, то це не є підставою для відмови в розгляді справи, але може призвести до збільшення строків прийняття рішення.

Виплату виробляє страхова компанія винуватця. Але потерпілому необхідно подавати заяви в свою страхову, якщо виконуються умови:

  • не було заподіяно шкоду життю та здоров’ю;
  • у обох учасників все в порядку з полісами;
  • в аварії постраждало не більше двох машин.

При такому розкладі страховик потерпілого самостійно виконає іншу роботу. Якщо хоча б одна з цих умов не виконується, то неминуче самостійне звернення в страхову організацію винного учасника ДТП.

Варто враховувати, що весь строк розгляду справи автомобіль повинен знаходитися в тому стані, в якому він опинився після аварії, тобто повинні зберегтися всі пошкодження. Порядок виплати визначається умовами поліса, можливі варіанти отримання грошей «на руки» або ж компенсація у вигляді ремонту, яка сплачується страховиком.

Звернення в страхову

Претендувати на отримання грошової виплати може тільки потерпілий при аварії. Саме йому доведеться самостійно збирати пакет документів про подію і направляти їх страховикові. Законом не встановлений регламент особистого звернення в офіс. Але документи, які передаються для ухвалення рішення про виплату по ОСАГО при ДТП повинні носити офіційний характер.

Тому повідомлення страхової організації можливо за допомогою факсу, рекомендованого листа або через законного представника за нотаріальним дорученням. Суму збитку становитиме оцінювач, який є співробітником страхової фірми.

Як стає зрозуміло, що в інтересах компанії скоротити витрати при оцінці збитку. Тому важливо бути присутнім при процедурі, і в разі незгоди або порушень після отримання оцінки вартості компенсації потерпілий має право на послуги незалежного оцінювача. Але оплачувати їх вже доведеться зі своєї кишені.

Якщо дані збігаються, то можна подати заяву про перегляд розміру компенсації, у разі відмови – звернутися до суду. Розглянемо, які документи знадобляться при ДТП згідно з полісом обов’язкового автострахування.

Документи, необхідні для страхової

Страховики беруть юридичне рішення на підставі оригіналів документів чи коректно завірених копій в нотаріусі. Без повного переліку документації отримання виплати неможливо. Отже, наступний пакет документів необхідний для страхової виплати при ДТП по ОСАГО:

  • паспорт постраждалого учасника аварії;
  • європротокол, якщо це актуально;
  • протокол з ГИБДД;
  • документація на автомобіль (ПТС, свідоцтво);
  • воЕкшн ське посвідчення;
  • заяву;
  • поліс;
  • довідки з поліції;
  • постанову;
  • реквізити банківського рахунку, куди може бути перерахована страхова виплата.

Також варто враховувати, що умовами поліса автоцивільної відповідальності передбачається, що страхова організація має право запросити додаткові документи, які можуть бути необхідні для прийняття рішення.

Коли є поліси ОСАЦВ і каско

Якщо ОСАЦВ страхує відповідальність перед третіми особами, то каско дозволяє отримати компенсацію навіть у випадку, якщо в події застраховану особу визнано винною. Поліси – це документи, які дозволяють отримати виплату в розмірі 100% від збитку, якщо міжнародними договорами не передбачено інше. Як правило, ні каско, ні ОСАЦВ більше 100% від збитку не виплачують.

Більше того, є обмеження на максимальні суми. Страховкою каско вони можуть встановлюватися в індивідуальному порядку за домовленістю сторін. Граничний розмір виплат після ДТП по ОСАГО регламентований законодавством.

Максимальна сума компенсації у разі заподіяння шкоди життю та здоров’ю 500 000 рублів
Граничний розмір компенсації на відновлення автомобіля 400 000 рублів
Максимальна виплата в регіонах по європротоколу 50 000 рублів

Може виникнути ситуація, коли у потерпілого є і поліс ОСАЦВ, і поліс каско. Звідси виникає питання, чи можна отримати кошти за один і той самий збиток у двох різних страхових компаній. По суті, подвоїти можливі виплати з метою використання грошових коштів на свої потреби.

Ні, це неможливо. Такі дії розглядаються як шахрайство. Страховки – це не лотерейний квиток, який створений для збагачення при настанні страхової події, це механізм фінансового захисту від непередбачених витрат.

Тому потерпілий має повне право звернутися до одного з операторів – небудь за договором ОСАГО, або за договором каско. Вибір робиться на його розсуд.

Якщо є постраждалі

Якщо є потерпілі, тобто маються на увазі особи, життю або здоров’ю яких було заподіяно шкоду, то в будь-якому випадку при ДТП потрібно викликати співробітників поліції, а також, при необхідності, швидкої медичної допомоги.

Співробітники ДАІ зобов’язані скласти акт і протокол події, зафіксувавши факт заподіяння шкоди. Документи, як в стандартному порядку, передаються страховику протягом 5 днів. Різниця буде полягати в тому, що додатково буде потрібно оцінка стану здоров’я та розрахунок компенсації.

Тому потерпілому доведеться пройти медичне обстеження, після чого підготувати довідки з лікарні про отримані травми і передати їх в страхову компанію. Буде проведена додаткова оцінка за умовами шкоди і призначена сума виплати страховки ОСАЦВ за події шкоди здоров’ю.

При летальному результаті мається на увазі порушення кримінальної справи з усіма витікаючими наслідками, в тому числі і позбавлення воЕкшн ських прав.

Термін страхової виплати

Законодавством регламентовані терміни страхової виплати ОСАГО при ДТП. Який термін виплати по ОСАГО буде встановлено, залежить від того, чи була подія, пов’язане з заподіянням шкоди здоров’ю. Якщо такого факту не було, то у страховика є 20 робочих днів для того, щоб прийняти рішення і перевести грошові кошти на рахунок заявника. Відлік починається з моменту отримання всіх необхідних документів для ведення справи.

Інша ситуація в умовах зафіксованого шкоди шкоди здоров’ю. Тут у компаній є два місяці на зЕкшн снення виплати, і розраховувати на кошти можна тільки в тому випадку, якщо були передані всі медичні довідки, необхідні страховиком.

Тому лікуванням все ж доведеться займатися самостійно, зате потім за всі необхідні послуги можна отримати відшкодування від страхової організації.

Якщо збитки більші виплати

Отримати грошових коштів від фінансової організації більше, ніж встановлено законодавством, неможливо. Але оскільки шкоду майну була заподіяна третім обличчям і з його вини, то в судовому порядку або на підставі домовленості сторін можна буде розраховувати на додаткову компенсацію.

У такому варіанті віддати гроші доведеться винному. Розглянемо, як виплачується страховка у таких ситуаціях і що потрібно для отримання додаткової суми виплати.

Потрібні довідки про розмір збитку, в якості якого можуть виступати не тільки пошкодження машини або стан здоров’я, але й інші витрати, пов’язані з подією подією. Наприклад, пошкодження іншого майна при аварії: мобільного телефону, відеореєстратора і т. д.

Також можна запросити компенсацію на витрати, пов’язані з евакуацією автомобіля, або на завірення довідок у нотаріусі, додатково вимагати відшкодування моральної шкоди. На практиці насамперед варто підготувати досудову претензію і спробувати врегулювати питання мирним способом.

Якщо такий варіант не підходить, то з усіма довідками та документами неминуче звернення до суду, який призначить по виконавчому листу, скільки відповідач повинен буде виплатити потерпілому грошових коштів.

Якщо відмовили у виплаті

У страховика повинні бути вагомі причини у відмові виплати. Наприклад, невідповідність європротоколу і фактичних пошкоджень автомобіля, зафіксований факт перебування потерпілого в стані алкогольного сп’яніння.

У будь-якому випадку необхідно вимагати у письмовій формі офіційну відмову, який знадобиться для подачі позову. Потім слід направити лист страховика з претензією про перегляд рішення, воно створюється у вільній формі з датою і підписом.

На те, щоб надати відповідь, у фінансовій компанії буде термін протягом 5 днів. Після отримання таких документів можна звернутися до суду з позовом. Також додатково знадобиться оцінка збитку від незалежної організації, яка зможе проаналізувати причини ДТП і підрахувати повний страховий збиток, що підлягає виплаті на користь застрахованої особи.