Як визначити банк по номеру картки

2981

У номері банківської картки зашифровано багато корисної інформації. Завдяки знакам, які знаходяться на лицьовій стороні пластику, можна визначити банк-емітент, платіжну систему, кредитний або дебетовий статус продукту. Сьогодні розповімо, як дізнатися банк по номеру картки і як читати інформацію, зашифровану в цих значеннях пластикової картки.

Платіжна система

Цифри, які пропечатані на передній стороні карти, зовсім не випадкові. Певна комбінація знаків несе в собі важливу інформацію, яку може використати будь-яка людина у власних цілях.

Сам номер може складатися з 13, 16 і 19 цифр. Тринадцатизначные картки вже виходять з обороту і практично не використовуються. Перша цифра визначає, до якої платіжної системи відносяться продукти:

  • 2 – російська платіжна система «СВІТ»;
  • 3 – American express або Maestro;
  • 4 – VISA;
  • 5 – MasterCard або Maestro;
  • 6 – Maestro.

Інші цифри менш поширені на російському ринку.

Шукаємо банківську організацію

Як визначити банк по номеру картки? З’ясувати це досить просто, так як в перших шести знаках зашифрована приналежність картки до емітента, тобто знаючи ці цифри, можна визначити, карта якого банку використовується.

Рівно перших шість цифр є нічим іншим, як Біном фінансової організації або банківським ідентифікаційним номером. Кожна фінансова компанія має свій унікальний БІН. В інтернеті представлено досить сервісів, які по введеним в програму цифр визначають, чия це BIN.

Скориставшись цим сервісом, можна визначити, якого банку карта, тобто ввести 6 цифр карти і сервіс видасть інформацію про банківську організації. В цілях безпеки просимо не вводити номер картки цілком на тому чи іншому сайті, так як шахраї можуть використовувати ці знання в корисливих цілях.

Інші цифри

Як бачите, дізнатися банк через номер карти досить просто. В інших знаках закладена інформація про кредитну або дебетовому статус картки, регіоні, який її випустив, рік випуску та інші дані.

Вони більше потрібні саме самому банку, ніж клієнту. Клієнту головне розуміти, що номер його картки є унікальним, і помилки при введенні номера можуть призвести до того, що грошові кошти не наЕкшн дуть за призначенням.

Чим це корисно?

Інформація про те, якому банку належить пластикова картка, може бути дуже корисна. Завдяки визначенню Біна банківської організації можна зорієнтуватися за термінами перекладу платежу та комісії за переклад.

Приміром, у вас з’явилася потреба перевести кошти зі свого рахунка на рахунок будь-якої картки. За першим шести цифр знаходимо BIN банку. Припустимо, це 462730. Таким чином, продукт відноситься до Райффайзенбанку.

Виходячи з тарифного плану, можна буде зрозуміти, скільки складе комісія за переказ. Дану інформацію можна буде уточнити в своєму особистому кабінеті, в відділенні банку або зателефонувавши у свій банк. Також, якщо переклад виявиться міжбанківським, то можна припустити, що кошти будуть надходити впродовж трьох робочих днів.

BIN банківської організації є загальнодоступною інформацією, тому для визначення, до якого банку належить карта, потрібно не так багато зусиль. Але це не означає, що картки ненаЕкшн но захищені.

Згідно з указом ЦБ, кожен пластик оснащений чіпом, до якого прив’язаний унікальний код. А також кредитні і дебетові картки додатково захищені системою 3D-S. І при зЕкшн сненні транзакцій через інтернет система надсилає унікальний код на номер телефону, прив’язаного до картрахунку.

Але не варто забувати, що номер картки, логіни, паролі та іншу інформацію краще зберігати потай від сторонніх очей і використовувати тільки наЕкшн ні сервіси.