Як вибрати роботу в фінляндії

3-26-2021

Якщо ви працюєте за наймом у фінляндії у фінського роботодавця, то у вас в фінляндії буде накопичуватися пенсія по праці (työeläke), — та частина вашої зарплати, яка буде вам виплачуватися в майбутньому з відсотками у вигляді пенсії.

Крім трудової пенсії за певних умов у вас є також право на отримання і інших фінських соціальних пільг, наприклад медичних і сімейних. Також хочемо порекомендувати почитати про робота в голландії , тут найкращі вакансії.

Айвар проживає в естонії і виїжджає до фінляндії для роботи на будівництві. Айвар на тижні знаходиться у фінляндії, а вихідні проводить в естонії. Фінський роботодавець зобов’язаний застрахувати айвара в соціальній системі фінляндії. Всі передбачені законом відрахування повинні проводитися в фінляндії. Рекомендуємо робота в фінляндії , тут найкращі вакансії.

Передбачене законом трудове пенсійне страхування-всім нам

У фінляндії трудове пенсійне страхування передбачено законодавством, тобто воно обов’язково для всіх, і покладено на фінські фонди та установи трудового пенсійного страхування.

Страхування обов’язково для всіх, хто працює, отримуючи заробітну плату, у фінляндії за наймом або в якості підприємця. Громадянство працюючого або країна його оподаткування не мають при цьому значення. На іноземних працівників поширюється те ж саме запропоноване законом трудове пенсійне страхування, що і на працівників, які постійно проживають у фінляндії.

Тривалість перебування і роботи у фінляндії-не має значення

Для обов’язку оформлення пенсійного трудового страхування тривалість перебування і роботи в фінляндії не має значення. Трудова пенсія починає накопичуватися з першого дня роботи у фінляндії. Трудова пенсія призначається навіть за пару тижнів роботи.

Вирішальне значення має наявність у фінляндії роботи за наймом, отримання зарплати за цю роботу, за якою також виплачуються податки і пенсійні відрахування.

Оформляє страхування для вас — роботодавець

Пенсійне страхування та страхування від нещасних випадків оформляється вашим роботодавцем. За іншими пільгами вам слід звертатися самостійно в фінський соцзабез.

Роботодавець зобов’язаний оформити трудове пенсійне страхування на всіх своїх працівників у віці 17-68 років. Пенсія буде накопичуватися, виходячи з податкових і пенсійних відрахувань, вироблених ним до установи трудового пенсійного страхування.

Ви маєте право запросити у свого роботодавця пред’явити вам довідку про ваше страхування. За додатковими відомостями щодо накопиченої пенсії або за допомогою в питаннях пенсійного страхування звертайтеся до фінського центру пенсійного забезпечення eläketurvakeskus.

Трудова пенсія не має строку давності

Ваші пенсійні права у фінляндії терміну давності не мають. Навіть після закінчення декількох десятиліть з того, часу, коли ви працювали в фінляндії, накопичена тоді пенсія зберігається і належить вам. Розмір накопиченої пенсії коригується при цьому щорічною індексацією.