Як взяти другу іпотеку, не погасивши першу?

667

Отримуючи іпотеку, позичальник на багато років потрапляє в залежність від щомісячних платежів в рахунок погашення боргу. Через деякий час людина виявляє, що виникає потреба в розширенні і зміни житла. Іноді чекати закінчення виплати першого боргу досить тривало, що не завжди підходить клієнту. Так як платіж по іпотеці досить високий, виникають сумніви, чи можна взяти другу іпотеку, не погасивши першу.

Кредит на купівлю житла узгодити складніше. Якщо при новому нецільовому позику для схвалення банку достатньо перевірити платоспроможність і репутацію клієнта, то при іпотеці буде потрібно докласти зусиль, щоб переконати кредитора в наЕкшн ності позички.

Можна взяти другу іпотеку не погасивши першу

Іпотечне кредитування, будучи продуктом комерційного фінансової установи, регулюється федеральним законодавством. В силу значущості позички банки зобов’язані дотримуватися порядку, визначеного законом №102, а зобов’язання за договором регламентує Цивільний Кодекс. Розглядаючи питання, чи можливо взяти дві іпотеки одночасно, необхідно враховувати, що заборони на другий житловий позику законом не заборонено. Визначаючи можливість нових кредитних зобов’язань, банк перевіряє інші параметри.

Навряд чи банк відмовить у заявці тільки з причини наявності непогашеної позики. Однак, перед тим як отримати другу іпотеку, позичальник повинен ретельно проаналізувати, чи зможе він обслуговувати обидва боргу. Основна складність при покупці іншого іпотечного житла — надання переконливих доказів того, що дохід клієнта буде достатній для того, щоб паралельно отримати дві іпотеки і успішно виплатити. В інших випадках буває важко накопичити суму на внесення першого внеску.

Якщо виникає потреба в оформленні іншого житла, необхідно бути готовим до досить жорстких умов оформлення позики. Спеціаліст банку буде прискіпливо розглядати кандидатуру, вимагають додаткові документи і дані, які дозволять бути впевненим у продовженні виплат навіть при втраті роботи чи зниження заробітку.

Простіше всього, якщо за час погашення першої іпотеки, фінансове становище позичальника покращилася, що підтверджується довідками, договорами про наявність додаткового доходу. Буде краще, якщо клієнт чітко знає, яким чином він буде погашати кредитний борг, якщо виникнути проблеми з роботою чи заробітком.

Крім двох іпотечних платежів, відразу разом доведеться оплачувати комунальні платежі за дві квартири, а також майнові податки.

Якщо другу квартиру планується здавати в оренду, необхідно заздалегідь узгодити даний факт. Для одних кредиторів даний варіант використання дає гарантії, що іпотечні внески будуть своєчасно погашатися. Іншим фінансовим структурам може не сподобатися подібну заяву, т. к. в стандартному договорі міститься пряма заборона на здачу заставного житла в оренду. Більш того, представники банку можуть у будь-який момент перевірити, чи дотримується позичальник даний пункт.

У будь-якому випадку, позиція позичальника повинна бути аргументована і переконливо доводити наявність достатніх ресурсів для успішної виплати всього боргу, а загальний розмір кредитного тягаря не перевищить 40-45% від сумарного доходу людини. Якщо в сім’ї позичальника є діти та інші утриманці, буде розрахований середньодушовий дохід, з урахуванням витрат на утримання членів сім’ї.

Хто може отримати схвалення

Слід враховувати, що взяти 2 іпотеки, означає нести зобов’язання в подвоєному розмірі, що досить ризиковано в умовах нестабільної економічної ситуації. Якщо немає впевненості в тому, що платежі ніяк не вплинуть на якість життя родини, краще погасити перший позику і лише потім взяти іпотеку другий раз.

На жаль, не завжди є можливість чекати, коли іпотека буде погашена. Поки заробіток дозволяє платити подвійні внески, виникає бажання скористатися вигідною програмою та придбати ще одну власність. Маючи середні доходи, не варто розраховувати на отримання великого цільової позики, тим більше що банк зажадає внести перший внесок у розмірі не менше 1/5 від вартості житла за оцінкою.

Крім довідок про доходи, можуть знадобитися довідки, що підтверджують наявність заощаджень на депозиті, поточному розрахунковому або картковому рахунку, договору про отримання додаткового заробітку, доходу. Не відрізняючись за процедурою оформлення від стандартного іпотечного кредитування, другий кредит передбачає підвищені вимоги до кандидата.

Тільки людина, що отримує стабільний дохід більше, ніж двічі перевищує платежі з урахуванням нової позики, що має кошти на перший внесок, може розраховувати на схвалення.

Позичальник ненаЕкшн ний, несвоєчасно погашає поточні зобов’язання, не зможе переконати кредитора, що новий платіж буде виплачуватися своєчасно. Крім діючого договору буде перевірена вся кредитна історія з бази БКІ.

Ще одним чинником, що позитивно впливає на розгляд заявки, стане готовність оформити повноцінне страхування об’єкта застави, гарантуючи повернення боргу разом з відсотками, що б не трапилося з позичальником або іпотечним житлом.

Як оцінюється позичальник

Перед звернення в банк рекомендується перевірити себе на відповідність показникам успішного позичальника.

Оцінці піддають наступні параметри:

  • Висока платоспроможність (відмінні заробітки, додатковий регулярний дохід, що підтверджуються на папері). Платежі за двома іпотеках не повинні бути більше 50% доходу кандидата.
  • Ідеальна кредитна історія і наЕкшн на репутація платника, згідно з даними з БКІ.
  • Стабільне положення на роботі, тривалий стаж загальний і в останнього роботодавця.
  • Перша іпотека переважно виплачена (більше 70% боргу повернуто банку).
  • Готовність самостійно сплатити деяку частину вартості квартири (10-30%).
  • Готовність представити додаткову заставу з іншого особистого майна, не обтяженого заставними обмеженнями.
  • Якщо дані параметри дотримані, є високий шанс на отримання і благополучне погашення іпотеки на другу квартиру, будинок, інше житло.

    Як підвищити ймовірність отримання

    Іноді недостатньо дотримання основних вимог до позичальника. Підвищити шанси допоможуть наступні заходи:

  • Надання додаткових документів про дохід, крім трудового (пенсійні, аліментні відрахування, дивіденди по акціях та інше).
  • Передача на розгляд банку документів на власність, яка може також виступити додатковим заставним забезпеченням.
  • Наявність осіб, готових поручитися за людину і гарантувати повернення позики. Крім поручителів. Можна залучити позичальників, підготувавши для банку повний пакет паперів на вищевказаних осіб.
  • Крім підвищення шансів на оформлення нового житлового позики, созаемщики і поручителі можуть позитивно вплинути на наданий ліміт, виходячи з сумарного доходу залучених в іпотечний процес сторін.

    Як взяти іпотеку другу

    Процедура отримання другої іпотеки схожа зі стандартною схемою, однак виникає складність визначення банку, в якому буде оформлено нові зобов’язання.

    Багато банків, наприклад, Ощадбанк, готові розглядати можливість надання особливих умов для своїх постійних і наЕкшн них клієнтів.

    У тому ж закладі брати іпотеку може бути простіше, так як банку не важко переконатися в наЕкшн ності платника, його відповідальності і дисциплінованості.

    Якщо бажання оформити кредит в новому банку пов’язано з намаганням приховати наявність непогашених зобов’язань, не варто намагатися обдурити кредитора, беручи позикові кошти в різних банках, так як обов’язково з’ясується ситуація з поточними кредитними платежами в процесі запиту кредитної історії з БКІ.

    Умови видачі другий іпотеки

    Процес отримання іпотеки представлений наступними етапами:

  • Подача і отримання попереднього схвалення банку.
  • Підготовка документів для угоди, звертаючи увагу на збір паперів, що свідчать про додаткове джерело доходу.
  • Оформлення договору страхування.
  • Підписання договору купівлі-продажу, договору про іпотеку, оформлення застави.
  • Умови отримання другої іпотеки передбачають особливий акцент на показниках платоспроможності і сумлінності, виходячи з підвищених вимог до позичальника.

    Перелік необхідних документів

    Стандартний пакет паперів для повторної іпотеки аналогічний первинного звернення в банк. Не варто думати, що немає необхідності надавати нові довідки про доходи, якщо кредитором виступає той самий банк. Навпаки, необхідно ретельно продумати, які документи зможуть підтвердити додаткові доходи і стабільність позичальника.

    Основний перелік представлений такими паперами:

  • Заяву.
  • Цивільний паспорт.
  • СНІЛС.
  • Свідоцтво ІПН.
  • Документ, що підтверджує сімейний статус позичальника та наявність дітей.
  • Копія трудової.
  • Довідки про заробіток, додатковому доході.
  • Договір купівлі-продажу і техдокументація на об’єкт нерухомості.
  • Так як операції з купівлею нерухомості індивідуальні, додатково кредитор може вимагати будь-які інші довідки та документи, які підтвердять наЕкшн ність клієнта і чистоту угоди.