Як взяти іпотечний кредит без довідки про доходи

644

Іпотечне кредитування передбачає збір значного списку документів, серед яких особливе значення має довідка від роботодавця, що підтверджує стабільний заробіток, що дозволяє робити виплати за кредитними зобов’язаннями. Коли потенційний позичальник працює неофіційно, єдиною можливістю придбати квартиру в кредит залишається іпотека без довідки про доходи.

Так як для багатьох громадян отримати довідку про заробітну плату не представляється можливим, слід звернути увагу на програми, які передбачають мінімальний пакет документів, а також банки, готові розглядати іпотечних позичальників з «сірої» зарплати.

Кому піЕкшн де іпотека без довідки про доходи

Кредитор, приймаючи рішення про видачу іпотечного позики, в першу чергу буде оцінювати безпеку співпраці з конкретним клієнтом, приймаючи заходи, що забезпечують повернення позикової суми в повному обсязі з відсотками. З цієї причини іпотека без довідок про заробіток видається при наявності інших гарантій (застава, порука, підвищення порогу мінімального початкового внеску і т. д.).

Погоджуючись на оформлення житлового позики без підтвердження довідкою про зарплату, банк буде ретельно вивчати кандидатуру. Такі категорії громадян мають більше шансів на отримання іпотечної квартири без підтвердження заробітку:

 • заявники з зарплатними картками, з руху за рахунками яких можна зробити висновок про матеріальний достаток (для клієнтів зарплатного проекту є особливі умови);
 • фізичні особи, готові надати в заставу іншу нерухомість, цінні предмети, рухоме майно (сума кредитування обмежується 60-70% від суми, в яку об’єкт застави був оцінений незалежною експертизою);
 • учасники спеціалізованих програм із залученням державних субсиЕкшн (держпрограми, маткапитал, іпотека для військовослужбовців).
 • позичальники, разом з якими оформляються созаемщики, з високим рівнем офіційного заробітку і ідеальною репутацією платника згідно з випискою з БКІ.

Таким чином, найбільш простий варіант обійтися при оформленні іпотеки без довідки від працедавця у осіб, які отримують зарплату на картку, емітовану банком, до якого звернувся заявник.

Деякі банки приймають до розгляду заявки довідки за формою банку, що звільняє від необхідності пред’являти докази того, що клієнт зареєстрований як платник податків, який відраховує прибутковий податок.

Якщо без довідки про доходи отримати іпотеку ще можливо, то позичальників з поганою кредитною історією оформити довгострокову іпотеку не вдасться. Це необхідно враховувати, подаючи запит про кредитування за програмами, які передбачають мінімальний набір документів.

Умови та вимоги для отримання іпотеки

Враховуючи підвищений ризик угод з громадянами, не здатними підтвердити свій офіційний стабільний дохід, кредитор буде висувати більш жорсткі умови фінансування та погашення іпотеки:

 • Низький кредитний ліміт, не дозволяє купити дороге житло.
 • Підвищена ставка.
 • Додаткові вимоги до забезпечення (заставу наявної власності, страхування, поручительство).
 • Інші обмежувальні заходи.
 • Збільшений перший внесок – не менше 30% від вартості житла.
 • Позичальником може стати особа старше 21 року з російським громадянством. При неможливості підтвердження доходів банк ретельно перевірить досьє потенційного позичальника, запросивши його з Бюро кредитних історій. При наявності в минулому серйозних прострочень і непогашених боргів фінансова установа відмовить у кредитуванні.

  Наважуючись на іпотечний позику без надання підтверджень про доходи, позичальникові необхідно бути готовим до високої процентної переплати і збільшеним щомісячним платежам, що може серйозно погіршити якість життя клієнта впродовж всього терміну погашення боргу.

  Перелік необхідних документів

  Якщо немає можливості представити довідку про зарплату, стандартний пакет документації включає наступні папери:

  • громадянський паспорт, інший особистий документ;
  • свідоцтва про шлюб, розлучення, неповнолітніх утриманців;
  • якщо в угоді буде брати участь дитина, потрібен дозвіл органів опіки;
  • при наявності дружина потрібна його письмова згода;
  • з документів на об’єкт власності надають технічну документацію (кадастровий паспорт, техпаспорт), свідоцтво на власність, документ, що підтверджує право продавця розпоряджатися нерухомістю, виписку з ЕГРП;
  • щоб підтвердити, що іпотечна квартира вільна від зареєстрованих мешканців, запитують виписку з будинкової книги.

  Крім основних документів, банк зажадає оформити висновок експерта-оцінювача, на підставі якого буде встановлена необхідна сума для покупки.

  Якщо позичальник працює неофіційно

  Основним документом, що підтверджує дохід у банку, є 2-ПДФО, проте багато банків приймають до розгляду довідку з роботи за формою банку. Це відбувається, коли працівник оформлений неофіційно або його реальний дохід перевищує суми, зазначені в декларації для податкової служби.

  Коли кредитор пропонує спрощений іпотечний кредит без підтвердження заробітку, список особистих документів обмежується внутрішнім паспортом і другим додатковим документом (СНІЛС, воЕкшн ське посвідчення, закордонний паспорт).

  Якщо прийнято рішення залучити поручителів, список доповнюється документами особи, готового гарантувати повернення позики основним позичальником. Поручитель представляє паспорт, другий особистий документ, довідку про доходи.

  Де взяти іпотеку без довідки про доходи

  Незважаючи на обмеженість пропозиції, можна підібрати прийнятний варіант кредитування за двома документами з чинних програм російських банків:

 • В Ощадбанку можна отримати позику на купівлю вторинного житла на суму не менше трьохсот тисяч рублів. Молода сім’я має право розраховувати на вигідну ставку від 12,5% з першим внеском від 15%.
 • ВТБ 24 – один з небагатьох великих банків, що дають іпотеку без довідки про доходи. Дозволяє за спрощеною процедурою отримати від 1,5 млн рублів під 14,5–15,5% терміном до 20 років з першим внеском не менше 40% від оціночної вартості житла.
 • МКБ реалізує іпотечну програму, що дозволяє отримати іпотечне житло під 13,25% з першим внеском від 30% при пред’явленні одного паспорта громадянина РФ.
 • DeltaCredit пропонує програму придбання іпотечного житла по 1 документу з мінімальним внеском до 35%. Умови програми допускають використання маткапитала.
 • Шляхом відбору найбільш доцільних умов кредитування взяти іпотеку без підтвердження офіційних доходів можуть навіть клієнти, які працюють неофіційно. Однак за можливість спрощеного узгодження кредиту фінансова установа зажадає більшу відсоткову переплату, а в процесі оформлення можливі витрати на особисте страхування та додаткове заставне забезпечення.