Як взяти іпотеку Россельхозбанк?

744

Россельхозбанк за кількістю філій в містах РФ поступається лише Ощадбанку. Сьогодні число представництв цієї кредитно-фінансової організації Екшн шла до цифри 1 598. Отже, практично в будь-якому місті з кількістю мешканців понад 30 тис. осіб можна знайти відділення Россельхозбанка. Це важливо, оскільки іпотечне кредитування куди серйозніше невеликого споживчого кредиту. І щоб оформити покупку житла в кредит, рекомендується особисто прийти в офіс банку, а не тільки заповнити онлайн-заявку на сайті організації.

Россельхозбанк іпотека є повністю державною ініціативою. Отже, він підтримує всі відповідні програми, які означають пільгове іпотечне кредитування. Самих варіантів іпотеки безліч, кожен має свій набір взаємопов’язаних між собою умов. Згадане вище фінансова установа видає позики на будь-яку нерухомість (але в даній статті мається на увазі тільки житлова):

  • покупка квартири на первинному або вторинному ринку;
  • іпотека на покупку приватного будинку з земельною ділянкою або без;
  • неповна оплата дольової будівництва;
  • зведення приватного будинку;
  • купівля ділянки землі з метою будівництва на ній приватного будинку або без неї;
  • придбання «заморожених» будівельних проектів на будь-якому етапі будівництва.

Важливі моменти щодо іпотечних позик в даному банку


У Россельхозбанк можна виділити наступний набір головних критеріїв, що мають пряме відношення до іпотечного початкового внеску. Дані умови визначають стрижень системи житлового кредитування. На них будуються всі основні програми позик по іпотеці (згідно з даними листопада 2017 року).

  • Іпотечний позику знаходиться в межах від 100 тис. рублів до 20 млн рублів.
  • На розмір позики впливають: термін кредиту, процентна ставка, початковий внесок, тип житлової нерухомості, варіант іпотечної програми і навіть валюта.
  • Від банку Россельхозбанк
    іпотечний кредит дається у трьох валютах – рублі, долари і євро.
  • В рамках стандартної іпотеки позика не може бути більше 85% ринкової вартості житла, що купується.
  • Фінансові кошти на нерухомість можуть бути отримані позичальником трьома способами: 1) вся сума полносью або великими частинами за короткий часовий проміжок, коли купується готова нерухомість; 2) рівномірними платежами-траншами, коли мова йде про будівництво; 3) нерівномірними платежами з плаваючим графіком відповідно до відкритої кредитної лінії (за мірою звернення в банк) – теж будівництво.
  • ВАЖЛИВО! Клієнт має право вибору між типом платежів до гасіння кредиту – ануїтетний (фіксовані платежі) або диференційований (розмір платежів по мірі гасіння зменшується).

  • Підтримується повна свобода дострокового погашення боргу без комісії та прихованих відсотків.
  • Підтвердження доходів по банківській формі.
  • Особливості процентної ставки

    Процентна ставка по іпотеці не без підстави вважається головною умовою. Адже саме вона визначає рівень переплати понад ринкової вартості житла. Россельхозбанк намагається підтримувати такий відсоток, щоб по вигідності не відставати від Ощадбанку. Відомо, що ставка по іпотеці в Россельхозбанк визначається розміром початкового внеску і термін, на який береться кредит. Звичайно, є й інші фактори, що впливають на річні відсотки, але це дві основні детермінанти. Чим більше первинний внесок, тим нижче ставка. І навпаки. То є обернено пропорційна залежність. Чим довше термін кредитування, тим більше ставка. І чим швидше ви дізнаєтеся, як оформити іпотеку з коротким терміном від Россельхозбанка, тим менше будуть річні відсотки. Тобто прямо пропорційна залежність. Россельхозбанк пропонує наступні умови за ставками.

    Початковий внесок Ставка за річними відсотками
    До 5 років Від 5 до 10 років Від 10 до 15 років Від 15 до 25 років
    Від 15% до 30% 12,9% 13,5% 14% 14,5%
    Від 30% до 50% 12,4% 13% 13,5% 14%
    Більше 50% 11,9% 12,5% 13% 13,5%

    Потрібно знати ще кілька важливих моментів, які можуть збільшити або зменшити ставку.

    Зростання ставки

  • На 3,5% при відмові позичальника оформити страхування свого здоров’я і життя.
  • На 0,5%, якщо об’єкт нерухомості ще будується. Підвищення діє до моменту закінчення будівництва. Точно так само ставка зростає, поки позичальник не оформить іпотечне житло (або повне страхування).
  • Зменшення ставки

    Ставка знижується на один відсоток, якщо:

    • клієнт має карту банку, на який перераховується його зарплата. Тобто є учасником «зарплатного проекту». Ще простіше взяти іпотеку Россельхозбанк тим людям, які працюють безпосередньо в цьому банку. Але ця умова не працює, якщо позичальник хоче взяти житловий кредит в доларах/євро;
    • клієнт подав усі необхідні документи на іпотеку в Россельхозбанк раніше покладеного терміну;
    • клієнт повинен в обов’язковому порядку застрахувати іпотеку (тільки земельні ділянки не підлягають обов’язковому страхуванню);
    • клієнт як співпозичальника приваблює дружину/чоловіка або інша фізична особа (не родич). Таких позичальників може бути до 3 чоловік.

    Особистість позичальника і необхідні документи


    В цьому плані Банк Россельхозбанк мало чим відрізняється від більшості інших конкурентів, які подали документи на оформлення просять також і іншу документацію. Головний перелік документів описаний далі (ці пункти в основному відноситься до фізичним особам). Вік клієнта повинен бути в діапазоні 21-65 років. Причому верхня вікова планка – це вік, на момент якого гіпотетична іпотека вже буде погашена, а не взята. Трудовий стаж клієнта за останні 5 років – мінімум 1 рік. А на останньому місці роботи – мінімум 6 місяців (копія трудової книжки, завірена роботодавцем). Окремо слід сказати, що особи, які мають город, ферму, поля та інше, не можуть підтверджувати свій стаж роботи, оскільки цей банк дотримується політики підтримки сільського господарства. Які документи потрібні, залежить ще і від того, який вид іпотечного кредитування позичальник вибере. Але в цілому це стандартний список:

  • Оригінал паспорта та його повна копія.
  • Заповнена анкета-заява (заповнити онлайн або при особистому відвідуванні банку).
  • Довідка, що підтверджує рівень доходу (2-НДФЛ або за формою банку).
  • Чоловіків до 27 років – завірена копія військового квитка і оригінал.
  • Окремий пакет документів для іпотеки, що характеризує житлову нерухомість (кадастровий і технічний паспорта, звіт спеціаліста, оцінювача тощо).
  • Документ, який доводить право власності на житло, яке піде під заставу в банк в якості гаранта. Якщо це сама кредитна нерухомість, тоді документ повинен пред’явити продавець. Якщо позичальник вже володіє якоюсь житлоплощею, тоді папери про право власності пред’являє він.
  • Страховий лист на придбане майно.
  • Інші документи, які банк може зажадати в індивідуальному порядку.
  • Прочитавши перелік, можна зрозуміти, що в якості гарантій повернення коштів РСХБ приймає в заставу:

  • Нерухомість, купівля якої зЕкшн снюється в борг банку (найпоширеніший варіант).
  • Нерухомість, якою вже володіє позичальник.
  • Банк задовольнять з допомогою фінансових гарантій позичальників/поручителів, якщо ті довели матеріальний статус.
  • Пільгові та особливі програми

    Ця фінансова організація підтримує соціальні програми: військова іпотека, іпотека для молодої сім’ї, житловий позику для малозабезпечених сімей. Вони мають свої спеціальні умови іпотеки, які вигідніше і щадне тих, що пропонують у рамках звичайної ринкової іпотеки. Нижче наведена таблиця прикладів військової іпотеки. Щоб стати учасником програми, військовослужбовцеві потрібно зареєструватися в НІС (накопичувально-іпотечна система).

    Ставка Сума, крб. (max) Термін кредитування, років (max) Мета іпотеки Початковий внесок
    10,5% 2 050 000 22 Вторинне житло (квартира), приватний будинок 10%
    11,9% 20 000 000 25 Будь-які варіанти житла 15%

    Для молодої сім’ї дають житловий кредит в Россельхозбанк, де початковий внесок не може перевищувати 10%. Але для участі в програмі один з подружжя повинен бути молодшим 35 років. У разі народження дитини материнський капітал можна використовувати для оплати початкового внеску. Більш того, після народження дитини банк готовий оформити трирічну відстрочку по виплатах (рефінансування). Таку ж відстрочку молода сім’я може отримати на період очікування, поки будується їх майбутнє житло, а поки вони повинні збирати всі документи для іпотеки.

    Нарешті, Россельхозбанк пропонує оформити іпотеку на квартиру / будинок, але через іноземну валюту. На придбання житла установа готова надати до 600 тис. доларів або до 500 тис. євро на 25 років з початковим внеском 15% і десятивідсотковою ставкою.

    Особливості іпотеки на будівництво в Россельхозбанк

    Як вже говорилося, багато хто сьогодні воліють зводити власний, приватний будинок, а не купувати квартиру. Для того щоб у даній установі видали кредит на будівництво, необхідно дотримуватися всіх основних умов, які були перераховані вище. Добре, коли позичальник вже володіє ділянкою землі. Оскільки це зменшить і розмір іпотечного першого внеску Россельхозбанка, і стане додатковою гарантією банку про повернення виданих коштів. Якщо клієнт землі у власності не має, тоді доведеться брати кредит, що покриває і вартість ділянки, і будівництво будинку. Причому це дві абсолютно різні кредитні програми. При взятті іпотеки на будівництво в банку дотримується ряд додаткових вимог:

  • Процентна ставка буде на піввідсотка вище обумовленої, поки не закінчиться будівництво і позичальнику не перейдуть права власності на об’єкт.
  • Розмір такої іпотеки вираховується не тільки з огляду на фінансові можливості клієнта, але і на кошторисну вартість будівництва. Необхідна детальна, поетапна кошторис.
  • Позику не видається разом. Відкривається кредитна лінія, яку клієнт використовує в міру просування будівництва.
  • Якщо позичальник не будує сам, а залучаються будівельні фірми-підрядники, то вартість їх послуг враховується в кошторисі.
    В цілому, банк не може видати суму, більшу 80% кошторисної вартості будівництва.
  • Мінімальний початковий внесок – 15%.
  • Фінансові кошти позичальник отримує виключно в безготівковій формі, а погашення доступний в декількох варіантах.
  • Земельна ділянка, що перебуває у власності позичальника, відразу необхідно оформити в заставу (обов’язкова умова). Якщо клієнт не є власником ділянки, а орендує його, то орендодавцем мають бути виключно органи місцевого самоврядування. При цьому термін оренди повинен перевищувати термін кредитування. Всі ці речі позичальникові доведеться доводити відповідною документацією. Дана стаття призначена для всіх потенційних клієнтів Россельхозбанка. А оскільки таких клієнтів досить багато, то і запропонована тут інформація буде користуватися попитом.