Як застрахувати машину за полісом ОСЦПВ через інтернет

587

З розвитком інтернету багато компаній намагаються зЕкшн снювати обслуговування та продажу через віддалені канали зв’язку. Це стосується і страхових організацій. Тим більше відповідно до законодавства тепер кожна страхова компанія повинна в обов’язковому порядку пропонувати всім клієнтам оформити поліс ОСАГО в режимі онлайн.

Такий підхід вигідний як клієнту, який економить час, так і страховика, який розвантажує свої офіси обслуговування. Як застрахувати автомобіль по ОСАГО через інтернет? Мова піде саме про це.

Переваги оформлення поліса через інтернет


Можливість оформляти поліс у режимі онлайн з’явилася ще в 2015 році. Спочатку таким способом можна було пролонгувати договір у свого страховика, де поліс був оформлений раніше, а потім страховим організаціям дозволили таким чином укладати договори та на нових клієнтів.

Обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності необхідно оформляти кожному власнику автомобіля. Це страхування відповідальності перед третіми особами. Якщо з вини застрахованої сталося ДТП, страховик компенсує суму шкоди, заподіяної третій особі.

Оформлення поліса досі можливо як у класичному варіанті безпосередньо в офісі продажів страхових компаній, так і на сайті страховика. Договори будуть мати однакову ціну і рівну юридичну силу. Хоча страховий агент може призначити знижки для клієнта, який самостійно в інтернеті замовляє поліс.

Як вже говорилося раніше, одне з головних переваг – це економія часу. Хто оформляв поліси ОСАЦВ, той знає, що деколи доводиться відсидіти не малу чергу, а відділення з оформлення ОСАГО часто працюють в режимі 5/2 з 9:00 до 18:00, що не зовсім зручно для клієнтів, які працюють за таким же графіком. І щоб укласти договір, може, доведеться відпрошуватися з роботи.

Крім того, страховики часто пропонують додаткові послуги у вигляді страхування життя або майна. Більше того, перед фахівцями ставлять місячні плани з продажу додаткових послуг, і від цього залежить зарплата співробітника. Але ОСЦПВ можна укладати без додаткових страховок. Відповідно, в режимі онлайн клієнт сам вибирає, який пакет послуг йому необхідний. Це дозволить заощадити гроші на страховку.

Часто в невеликих містах може просто не бути представництва потрібної страхової організації, якій довіряє клієнт. Тому застрахувати машину онлайн досить зручно для такої категорії громадян. Так як вибрати можна будь страхове агентство.

Як вибрати страхову компанію?

Ну і перейдемо безпосередньо до вибору страховика, благо поки що на даний момент їх предостатньо. Вибираючи партнера у страхуванні, слід звернути увагу на ряд аспектів:

 • Досвід роботи. Страховий бізнес в Росії існує досить давно. Є безсумнівні лідери на ринку з величезним досвідом. Тому в першу чергу варто придивитися до компаній, які існують більше 10 років.
 • Статутний капітал. Прямий обов’язок страховика – це заплатити гроші, якщо настане страховий випадок. ОСАГО є не самим рентабельним продуктом, так як число аварій досить велика, а вартість предмета договору, тобто автомобіля, занадто висока для тих страхових премій, які встановлює держава. Тому фінансова організація повинна бути масштабною, з великим статутним капіталом.
 • Страхові виплати. Це показник того, наскільки чесно працює агент по відношенню до своїх клієнтів. Якщо страхові виплати за минулий звітний період були великими, значить, страховик має хороший запас оборотного капіталу, і банкрутство йому не загрожує. Якщо простежити тенденцію, що сума компенсацій різко знижується, – сигнал до того, що у фінансовій організації не все гаразд.
 • Рейтинги наЕкшн ності. В інтернеті можна знайти безліч незалежних рейтингів наЕкшн ності страховиків. Таку інформацію можна отримати на сайті РСА. Варто прислухатися до експертного думку фахівців.
 • Реальні відгуки ваших знайомих або в інтернеті. Сарафанне радіо ніхто не відміняв, і дізнатися про те, як працює та чи інша компанія, можна виходячи з досвіду людей, які мали безпосереднє відношення до страховика. Варто лише враховувати, що негативу буде більше, ніж позитивних відгуків, – така природа людини.
 • Як оформити поліс?

  Як застрахувати машину по ОСАГО через інтернет? Після того, як ви визначитеся зі страховиком, можна переходити до процедури оформлення договору. Для того, щоб застрахувати автомобіль ОСАГО онлайн, потрібно:

 • Зайти на сайт страхової компанії і зареєструватися в особистому кабінеті. Для цього знадобиться ввести персональні дані, такі як номер та серія паспорта, адреса електронної пошти, номер телефону, прізвище, ім’я, по батькові та дата народження.
 • Страховик вишле вам пароль на номер телефону або на електронну пошту. При бажанні його можна отримати і в офісі, де фахівець зареєструє ваш особистий кабінет самостійно. Також є зручна функція, яка полягає в тому, що можна використовувати логін і пароль від сайту держпослуг, при умови що ви там попередньо були зареєстровані.
 • Потім необхідно скласти заяву на ОСАГО. Це стандартний бланк, який потрібно заповнити. Буде потрібно інформація про автомобілі (Vin – номер, пробіг, вік), також дані про безаварійний стаж водіння і інше. Слід зауважити, що дані повинні бути введені коректні, оскільки якщо страховик запідозрить, що ви намагаєтеся обдурити, то застрахувати машину через інтернет не вийде, так як страхова організація має право вам відмовити.
 • Після цього система автоматично зробить розрахунок вартості поліса. І запропонує оплатити договір-яким способом, будь то банківські картки, електронні платіжні системи, термінали та інші. Цей перелік може відрізнятися в кожній страховій.
 • Потім електронний варіант поліса відображається в особистому кабінеті. Також додатково на вашу поштову адресу буде спрямований паперовий носій з підписом і печаткою організації. Обидва варіанти поліса ОСАЦВ є достатніми для того, щоб вільно переміщатися всередині країни, не порушуючи закон. Рекомендація полягає тільки в тому, що слід роздрукувати електронний варіант на звичайний листок формату А4, щоб уникнути неприємних розмов з працівниками ДПС. ОСАГО Росгосстрах може, наприклад, передати через кур’єра прямо вам в руки за адресою фактичного проживання.
 • Можливі складнощі з оформленням договорів

  Як оформити ОСАЦВ і як застрахувати свою відповідальність перед третіми особами, ми вже визначилися. Тепер розглянемо можливі ускладнення у цій процедурі. Страхувати машину в режимі онлайн досить зручно, але сайти компаній не завжди можуть коректно працювати. Тому мають місце різні технічні помилки, які не дозволяють швидко оформити поліс.

  Помилки у єдиній системі. Таке теж можливо. Це вже не проблеми з боку страховика. Інформація про вас може просто не відображатися в єдиній системі, тому страховий агент не зможе зареєструвати поліс. Все-таки послуга поки ще нова і тому виникають деякі збої в системі.

  Також варто звернути увагу, що ОСЦПВ оформлюється тільки на власника автомобіля. Оформити поліс по довіреності не вийде. Третіх осіб можна лише вписати в договір, що, звичайно, вплинути на його вартості. З 2016 року ОСАЦВ оформляється і юридичні особи.

  Не слід довіряти процедуру оформлення різних брокерам. В мережі Інтернет багато шахраїв, тому краще звертатися на офіційні сайти страхових компаній, де можна самостійно зробити всю процедуру оформлення договору.

  Також можливо, що електронний поліс не буде відображатися у співробітників ДПС. Тому обов’язково слід роздрукувати лист з полісом і покласти його в машину, щоб він завжди був під рукою.

  Таким чином, послуга хоч і нова, але поступово набирає популярність. Варто спробувати і вам оформити поліс в режимі онлайн.