Яка процентна ставка по іпотеці в Ощадбанку зараз?

783

Більшість громадян нашої країни шукають варіанти з придбання нерухомості або покращення своїх житлових умов. Але щомісячні доходи звичайної російської родини, інфляція і непомірний ріст цін не дозволяють накопичити на квартиру самостійно. У цьому випадку багато хто вибирає для себе варіант на купівлю житла за допомогою іпотеки. Банки цілком задоволені ситуацією і з радістю пропонують різні програми для своїх потенційних клієнтів. Ощадбанк, звичайно ж, не виняток.

Ощадбанк – це найбільший і стабільний гравець в області іпотечного кредитування. Але перед тим, як приступити до збору необхідної документації та написання заяви на надання іпотеки, ми рекомендуємо вам ознайомитися з умовами банків. Слід порівняти пропозиції хоча б топ-10 банківських організацій нашої країни. Виявити всі плюси і мінуси іпотечного кредитування.

Іпотека: за і проти

Банки дають будь кредит з однією єдиною метою – заробити на цьому, іпотека не виняток. Якою б не була програма: «Соціальна іпотека», «Молода сім’я», скрізь є свої особливості і підводні камені. Вам варто уважно ознайомитися з усією документацією. Вивчіть кредитний договір, прочитайте загальні правила надання кредиту, уважно ознайомтеся з додатковими умовами страхування. Адже ви оформляєте довгострокові відносини з банком, які багато в чому визначать ваше життя на десятки років вперед.

Ніж іпотека вигідна?

Безперечним плюсом є те, що, оформляючи іпотечний договір, ви стаєте повноправним власником квартири. Якщо мова йде про вторинне житло, то ви можете вселитися і жити у своїй власній квартирі. Погодьтеся, віддавати гроші за свою нерухомість, куди краще, ніж, наприклад, за знімну квартиру, постійно змінюючи їх. Другий плюс – це знецінення грошей. Навіть якщо сьогодні щомісячний платіж у перший час буде віднімати у вас половину вашого бюджету, то з часом гроші знецінюються, і вже через п’ять років та ж сума стане не такою істотною.

Ще одним позитивним моментом є те, що банк, намагаючись зменшити власні ризики, повністю вивчить питання купівлі-продажу з юридичного боку. Ви можете бути повністю спокійні, що ваша угода буде юридично правильно оформлена, і ймовірність шахрайства знижена майже до нуля. Також при хорошому збігу обставин, в майбутньому, можливо, відбудеться зниження щорічного відсотка, і ви зможете оформити рефінансування кредиту в іншому банку, ще більше скорочуючи свої витрати.

Ніж іпотека невигідна?

Найскладніше на першому етапі – це накопичити достатньо коштів для оплати початкового внеску. Скільки на це може знадобитися часу? У всіх по-різному. Звичайно, можна придбати кредит і без нього, але у такому варіанті інші умови можуть вийти дуже невигідними. Хоча якщо ви є учасниками якої-небудь держ. програми, то первісний платіж за вас зробить держава. Також оформляючи такий договір, варто розраховувати на те, що ви зможете оплачувати грошей більше, ніж щомісячний платіж, зменшуючи свій основний борг. При такому розкладі ви будете економити на відсотках за кредитним договором, зменшуючи суму переплати. Так, виплачуючи за початковим графіком платежів, ви ризикуєте в результаті внести грошей, яких було б достатньо для оплати двох квартир.

Необхідно буде надавати повний список документації, який вимагатиме банк. Потрібно буде підтвердити свій рівень доходів. А якщо банківська організація вважатиме його недостатнім, доведеться залучити позичальників або надати вже наявне майно в заставу. А потім, як схвалять кредит, у вас буде близько трьох місяців, щоб надати варіант квартири, який би відповідав вимогам банківської організації. У разі новобудови необхідно, щоб забудовник входив у перелік рекомендованих банком, а при купівлі вторинного житла квартира б відповідала критеріям щодо цілісності.

Також не слід забувати, що хоч ви і маєте права на квартиру, зобов’язання за кредитним договором доведеться виконати в повній мірі. Ваша нерухомість знаходиться в заставі у банку, і якщо ви порушите умови, банкіри вправі забрати у вас власність, скільки б ви в ній не проживали до цього.

Які варіанти по іпотеці пропонує Ощадбанк

Ощадбанк почав першим пропонувати своїм клієнтам іпотеку. Зараз це лідер на ринку іпотечного кредитування, що дуже істотно розширив свою програму. У чому оформлення такого виду кредиту стало істотно простіше за рахунок Ощадбанку. Варто ознайомитися з кожною програмою, можливо, ви зможете відшукати такий варіант, який дозволить максимально скоротити свої витрати. Для початку давайте ознайомимося з тими програмами, які пропонує Ощадбанк.

«Придбання готового житла»

Якщо ви плануєте купувати квартиру, колишню у вживанні, той цей варіант для вас. Кредит дають під заставу купованого приміщення та під заставу вже наявного. Програма включає в себе такі умови:

 • Процентна ставка варіюється від 12% до 13%. Залежить вона від суми внесених коштів і терміну кредитування.
 • Термін договору до 30 років.
 • Початковий внесок не менше 15%.
 • «Придбання споруджуваного житла»

  Тут умови ідентичні попередній програмі. Тільки варто відзначити, що поки будинок знаходиться в стадії будівництва, щорічна процентна ставка вийде вище на 1%. Таким чином Ощадбанк страхує себе від того, що будівля буде не добудовано.

  «Будівництво житлового будинку»

  Така іпотека надається на будівництво приватного будинку. Клієнт надає в заставу або споруджуваний будинок, або вже готове власне майно. Видається за внесення первинного внеску в розмірі 15%. Інші умови – це:

 • Термін до 30 років.
 • Процентна ставка по іпотеці від 12,5% до 13,5%.
 • Дані вказані для співробітників банку, якщо ви працюєте на акредитованому підприємстві, то для вас ставка буде вище на 0,5%, для співробітників будь-якої іншої компанії — на 1%. З повним переліком можна ознайомитися на сайті Ощадбанку.

  «Молода сім’я»

  Громадянам, які підходять під цю програму, в цілях початкового внеску достатньо буде сплатити лише 10%. Або ж можна прикласти сертифікат на придбання материнського капіталу, житловий сертифікат.

 • Термін до 30 років.
 • Процентна ставка від 11% до 11,5%. Для тих, хто не підходить під участь у зарплатному проекті компанії, ця ставка буде вище: від 0,5% до 1%.
 • «Військова іпотека»

  Така соціальна програма орієнтована на поліпшення якості життя для військових. Володіє рядом переваг:

 • Немає необхідності залучати позичальників.
 • Термін до 20 років.
 • Процентна ставка всього 10,5%.
 • Початковий внесок 10%.
 • Особливості іпотеки в Ощадбанку

  Ощадбанк надасть відповідь на схвалення іпотеки не пізніше ніж 10 робочих днів. Також погашаючи достроково кредитний договір, вам не знадобиться виплачувати додаткових штрафів і пені. Цими продуктами програма банку не обмежується, давайте розглянемо інші варіанти, які надає Ощадбанк.

  «Заміська нерухомість»

  Такий вид іпотеки піЕкшн де для тих, хто не хоче жити в умовах міської суєти. Ощадбанк пропонує іпотеку на придбання майна за межею міста, як для готових будинків, так і під будівництво проектного будівлі. Таким способом можна купити і земельну ділянку. Умови:

 • Термін до 30 років.
 • Під заставу як рухомого, так і нерухомого майна, а також за участю поручителів.
 • Відсоткова ставка 12% річних при первинному внеску понад 50%. 12,5% при внесенні від 15%.
 • Максимально надана сума не більше 85% від вартості нерухомості.
 • Земельна ділянка страхувати не обов’язково.
 • «Гараж»

  Тим, хто вже має свою власну квартиру, але поки не придбав місце для автомобіля, Ощадбанк видає цю програму. Крім того, таким чином можна обзавестися місцем на підземному або надземному паркінгу.

 • Термін до 30 років.
 • Процентна ставка від 12,5% до 13,5%. Залежить від тих же умов, що і за іншими програмами.
 • Початковий внесок до 15-50%.
 • Страхувати гараж доведеться в обов’язковому порядку.
 • «Рефінансування житлових кредитів»

  Якщо ви вже маєте кредитний договір з іншим банком, і вам не подобаються умови по оплатах або процентна ставка дуже висока, ви можете звернутися в Ощадбанк, де зможете переоформити кредитний договір. Максимальна сума, яку надасть Ощадбанк, не може бути більше, ніж залишок за кредитними зобов’язаннями, або ж не більше 80% від ціни житла. При цьому немає необхідності вносити початковий платіж.

 • Термін до 30 років.
 • Процентна ставка 12,25-12,75%. Плюс до 1% тим, хто не бере участі в зарплатному проекті компанії.
 • Застава переноситься від попереднього кредитора в Ощадбанк.
 • Сьогодні розглядати Ощадбанк в якості вашого кредитора по іпотеці в цілому досить розумно. Не дарма ця компанія лідер в цій області. Ощадбанк лояльніше ставиться до переліку наданих документів та рівнем доходів. Їх, наприклад, можна підтвердити витягом від вашої зарплатної картки за останні півроку, оформленої в Ощадбанку. Таким чином, ви можете почати збирати на початковий внесок і надати виписку в Ощадбанк, ви зможете одночасно отримати схвалення банку та мати кошти для першого внеску. Також крайній поріг на момент погашення договору може досягати до 75 років, так як інші організації тримають планку не більше 60 років.

  Якщо порівнювати умови по іпотеці за останній час і зараз, то з кожним роком вони стають краще. Постійно зростає конкуренція в цій області, що змушує банки знижувати необхідні умови для забезпечення необхідної кількості позичальників. Зараз більшість сімей можуть дозволити собі поступово накопичити початковий внесок і оформити іпотеку. З урахуванням різних державних програм це стає ще простіше. Але все ж врахуйте, що це довгостроковий договір, не слід тут же, не обміркувавши всі варіанти, нести свої гроші в Ощадбанк. Оцініть пропозиції інших компаній, знайдіть всі плюси і мінуси для себе.

  Настійно рекомендуємо отримувати інформацію не тільки щодо переліку необхідних документів і дбати лише про те, щоб вам схвалили кредит, а вивчити всі правила і умови договору. Прочитайте всі пункти, які є в договорі, вимагайте загальні правила або умови в роздрукованому вигляді, які банки розміщують у відкритому доступі, але не зобов’язані видавати клієнту. Вивчіть інформацію по страхуванню, так як обов’язковим є лише страхування майна, а інші види страховки банки часто люблять нав’язати неуважним клієнтам. Адже після підписання договору ви вже не зможете оскаржити пені або штрафи, які нараховує банк.