Які банки видають кредити ІП

594

У яких кредитних організаціях починаючим підприємцям можна взяти кредит на створення і просування свого бізнесу? На сьогоднішній день всі державні банки і більшість приватних мають в арсеналі своїх послуг хоча б парочку програм, призначених спеціально під ці потреби. Але банк завжди відноситься до ІП вельми насторожено. ІП, юрособи – це група ризику в класифікацією банку.Якщо платоспроможність позичальника, що працює за зарплату (фізособа), перевірити досить легко (довідка 2-ПДФО, стабільна робота, наявність дорогого майна), то з підприємцями все важче.

Адже їх дохід – це дохід від їх бізнесу, а моніторинг бізнесу набагато складніше перевірки найманого робітника. Кредити, які банки дають ІП, мають ряд особливостей:

 • процентна ставка на кілька відсотків вище в порівнянні з сектором кредитування фізичних осіб;
 • такі кредити рідко дають готівкою, замінюючи їх невідновлюваної кредитної лінії, переказом грошей на розрахунковий рахунок фірми або позаоборотними активами;
 • терміни погашення кредиту скорочені (зазвичай – 3 роки, рідко – 5 років, верхня планка – 10 років);
 • початковий внесок і порука мають дуже велике значення для винесення позитивного вердикту;
 • останнім часом набирає силу тенденція, коли ПІДПРИЄМЕЦЬ не має права взяти у банку споживчий кредит, як фізична особа (це при тому, що для багатьох початківців ІП споживчий кредит – єдина надія).

 

Короткий огляд банківських пропозицій

Це ставить усіх «першокурсників» російського малого бізнесу в непросте становище. Але банкам, навпаки, це дає додаткову страховку, оскільки ризик провалу бізнесу, а значить, банкрутства позичальника досить високий. І хоча банки видають кредит для ІП на відкриття бізнесу «зі скрипом», спробувати взяти заповітний позика все ж можна і потрібно. Тим більше серед банків йде конкуренція, тому вибір і пільгові пропозиції у клієнта. Для повноти інформації та стислості основні дані краще подати у вигляді таблиці:

Найменування банку

Річна ставка, %

Розмір кредиту (макс.), руб.

Період кредитування (макс.), роки

Основні умови щодо забезпечення позики

ВТБ 24

11

80% від вартості заставного майна

7

Застава і порука

Ощадбанк

18,5

7 000 000

5

Застава і порука

Россельхозбанк

14,5

7 000 000

5

Застава і порука

Альфа-Банк

16

6 000 000

3

Застава і порука

Банк Тінькофф

15,25

15 000 000

5

Лише залог

Хоумбанк

19,9

700 000

5

Паспорт. Військовий квиток для чоловіків молодше 27 років. Трудова книжка. Декларація з податкової служби за останні півроку

Банк Москви

24

300 000

4

Паспорт. ІПН. Трудова книжка. Довідка 2-ПДФО

Пробізнесбанк

24

360 000

4

Застава і порука

Як видно, позики, де відсутня необхідність застави і поруки, мають більш високі відсотки. Відомо, що будь-який банк більш охоче дає гроші вже досвідченим ІП, чия діяльність за часом перевищує рік, а доходи не зменшуються. У початківців ІП шансів значно менше. Якщо є якісний бізнес-план з розширеною матчастью, а вибраний сектор бізнесу фондової комісії здасться перспективним, то дана комісія може виділити кошти на створення бізнесу з спеціалізованих фондів. Максимальна сума такої допомоги становить 15 млн рублів. Тепер варто детальніше розібрати пропозиції для ІП від деяких банків, згаданих у таблиці.

ВТБ 24

 • Кредит «Комерсант». Відмінний аналог споживчим кредитом, оскільки є нецільовим, а гроші практично завжди видаються готівкою (за винятком окремих випадків). Максимальна сума позики доходить до 4 млн руб., а граничне час кредитування – 7 років. Але і річні відсотки високі – від 19,5% до 25%, що залежить від розміру кредиту. Гарантії з боку позичальника – запорука позаоборотних засобів компанії, нерухомої власності, не відноситься до бізнесу, дорогий рухомої власності. Або поручительство фізичних осіб, які мають можливість оплачувати потенційний борг.
 • Кредит «Для власників бізнесу». Аналогічний попередньому, тільки максимальний позику тут становить 3 млн рублів, максимальний термін коротше – 5 років, а процентні ставки ще вище: 21,5-26%.
 • Кредит «Комерсант Актив». Також нецільовий кредит, який видається безпосередньо на руки ІП. Отримати тут можна до 3 млн рублів на 5 років, а процентна ставка починається від 18,5%. Фінансове забезпечення кредиту – застава та порука.
 • Дуже схожими на попередній є «Комерсант Оптіма» і «Комерсант Лайт». Їх відмінність полягає тільки в більш високих процентних ставках – від 20,5% і 21,5% відповідно.
 • Ощадбанк

  В даному банку підприємцю пропонуються на вибір 13 кредитних пропозицій, створених спеціально для ІП. Розглянемо основні:

 • «Бізнес-Старт».

  Дуже розрекламована програма в цьому секторі кредитування, розроблена в допомогу тим, хто ще тільки планує створити власну справу. За даною схемою банк кредитує строго в рамках цільового призначення. Тому готівкових грошей позичальник не побачить. Безготівкові кошти використовуються для купівлі франшизи або запуску бізнесу за типовим планом. У «Бізнес-Старт» дають позики від 100 тис. до 3 млн. руб. (або до 7 млн руб., якщо придбана франшиза від Harat; s). Максимальний період кредитування займає 3,5 року (5 років для покупців франшизи від Harat; s). Мінімальні річні відсотки – 18,5%, а внесок – 20% від суми позики. В якості страховки від витрат банк розглядає і заставу, і участь поручителів.

 • «Довіра». Здебільшого це нецільовий кредит, оскільки розрахований на задоволення будь-яких поточних потреб бізнесу. А що розуміти під цими потребами, залежить від широти підходу. Наприклад, відпустку підприємця, який поправить його фізичне і моральне здоров’я, що в подальшому позитивно позначиться на працездатності. Максимальні характеристики кредиту такі: 3 млн рублів, 3 року, до 20% річних (визначається індивідуально). Застава тут не потрібен, однак потрібно один поручитель, причому теж підприємець.
 • «Бізнес-Актив» і «Бізнес-Інвест». Схожі кредити, тільки перший направлений на поповнення обігових коштів (сировинна база, закупівля продукції, регулярні витрати), а другий – на придбання позаоборотних активів (технології, транспорт, нові приміщення, нові ліцензії). Отже, перший набагато коротше другого. Та й позики у «Бізнес-Актив», як правило, значно менше (виходячи з цілей). Хоча верхньої планки в цих кредитах немає. Все залежить від того, наскільки успішний і прибутковий бізнес позичальника. Максимальні строки – 8 і 10 років відповідно (визначаються також сезонністю бізнесу). Найменші процентні ставки – 13,38% і 13,26% відповідно. Перший кредит вимагає внесення первинного внеску не менше 20%, а в другому для застави піЕкшн дуть необоротні активи компанії. В обох випадках фізичні та/або юридичні особи можуть виступати поручителями.
 • «Бізнес-Рента». Нецільовий, плюс є можливість використовувати цю позику для погашення інших, менш вигідних кредитів (у будь-яких банках). Максимально в рамках цієї програми можна взяти аж 600 млн рублів на 10 років. Відсотки стартують від цифри 12,2%. У плані забезпечення кредиту з боку позичальника передбачені класичні варіанти – запорука будь цінного власності і поручительство.
 • Россельхозбанк

  Даний банк відомий тим, що тут найбільший вибір кредитів для тих ІП, хто зайнятий у с/г секторі бізнесу.

 • «Стань фермером». Цільовий кредит, зміст якого такий же, як і у ощадбанківського «Бізнес-Старт». Тільки область застосування звужено до одного сектору економіки – сільське господарство. Максимально тут дають 15 млн рублів, причому суму до 1 млн рублів можна взяти без матеріального забезпечення. Вважається, що це дає російському фермерству поштовх до розвитку. Максимальний термін позики – 10 років. Стартове власне вкладення позичальника становить всього 10% від суми кредиту, а процентна ставка береться строго індивідуально. Важливо, щоб ПІДПРИЄМЕЦЬ був учасником міністерської цільової фермерської програми. В якості внеску (ті самі 10%) можна використати гроші, отримані з державного фонду з розвитку с/х.
 • «Експрес». Цільовий кредит, який можна використовувати для придбання і оборотних (дворічний кредит), і позаоборотних (трирічний кредит) активів. Процес оформлення і отримання не займе більше 2 днів. Але кредитний максимум тут невеликий – 1 млн рублів. Ставка – індивідуально. Початковий внесок – 10%. Застава не потрібна, тільки порука фізосіб, здатних заплатити у випадку банкрутства позичальника.
 • Схожа кредитна програма – «Раціональний позику». Від «Експрес» відрізняється значно більшою сумою в максимумі – 30 млн рублів, і максимальним терміном кредитування – 5 років. Також крім поруки тут вже передбачений заставу.
 • Кілька слів про документації

  Для отримання позики в будь-якому банку буде потрібно надати набір документів. Звичайно, скрізь є свої нюанси, але загальний вид документації приблизно завжди однаковий. Які це документи:

  • особисті документи (паспорт, військовий квиток для чоловіків до 27 років, ІПН і т. д.);
  • довідка з ЕГРІП про реєстрацію бізнесмена як ІП;
  • податкова декларація за формою 3-НДФЛ (звітний період залежить від типу оподаткування);
  • довідка про доходи 2-ПДФО (не завжди);
  • бухгалтерські звіти, що відображають розміри оборотних капіталів фірми;
  • ліцензійні угоди та допуски (якщо вибраний бізнес їх);
  • копії договорів з фірмами-партнерами;
  • докладний бізнес-план, якщо клієнт тільки збирається відкрити свій бізнес.

  Метою даної інформаційної статті було провести короткий огляд низки банків, які мають у переліку своїх послуг різноманітні програми кредитування ІП. Представлений текст повинен допомогти потенційним позичальникам зорієнтуватися у великому розмаїтті кредитних установ.