Які документи потрібні для рефінансування: повний список

377

Рефінансування – це спосіб переоформити кредитний договір в іншому банку на більш вигідних умовах. Метою рефінансування для клієнта є зниження річної процентної ставки, і, як наслідок, переплати за кредитом, зменшення щомісячного платежу за рахунок збільшення строку договору, більш зручне обслуговування (наявність кас, безкоштовні способи погашення). Для банківської організації вигода очевидна: вони отримують нового клієнта. Сама послуга мало чим відрізняється від видачі кредиту. Але тут є свої особливості. Давайте розглянемо, як скористатися такою послугою і які документи потрібні для рефінансування кредиту.

Принцип рефінансування

На будь-якому етапі при певних умовах позичальник може звернутися в будь-який комерційний банк з проханням перекредитування його діючого кредиту. При цьому є можливість об’єднати декілька договорів в один. Приміром, у вас є договір в ВТБ 24 і Россельхозбанк. Ви маєте право рефінансувати обидва кредитних договору, об’єднавши їх в один, наприклад, в Ощадбанку.

Банк для рефінансування кредиту

Банк Відсоток Онлайн-заявка
Росбанк кращі умови Від 12% Оформити!

На підставі рефінансування обрана вами банківська організація погасить заборгованість за діючими договорами, повністю закривши кредити. Але при цьому у вас з’являться зобов’язання за кредитом у цій компанії.

Це ніяк не відіб’ється на кредитній історії і не вплине на видачу кредитів в подальшому. Так як для банків без різниці, хто виробляє погашення кредитування. Більш негативно позначається наявність тривалої простроченої заборгованості. Тому послуга рефінансування в цьому плані є привабливою для всіх сторін угоди.

Умови

Щоб рефінансуватися в будь-якому комерційному банку, необхідно виконати ряд умов. У кожній банківській компанії ці умови можуть відрізнятися. Основним критерієм є відсутність поточної простроченої заборгованості. А також наявність виплат за кредитним договором, зазвичай не менше трьох-шести щомісячних платежів.

В іншому вимоги є стандартними, як і при простому оформленні кредитування. Відповідно, встановлюється звичайний пакет документів. Також існують певні обмеження по терміну кредитування.

Стаття в тему: рефінансування кредитів для фізичних осіб в Росбанке

Наприклад, якщо у вас оформлений споживчий кредит строком на 60 місяців, а в банку, в якому ви плануєте перекредитовуватися, максимальні терміни в цьому напрямі також 60 місяців, то збільшити строк договору в цьому випадку не представляється можливим. Відповідно, домогтися значного зниження щомісячного платежу не вийде.

Комплект документів

Як вже говорилося раніше, така послуга мало чим відрізняється від стандартного кредитування. Тому потрібні звичайні документи, що підтверджують особу, статус і платоспроможність позичальника.

В комплект потрібних документів, які підтверджують особу і статус, входять:

 • паспорт або його ксерокопія (всіх сторінок, де є відмітки);
 • трудова книжка або завірена копія від роботодавця;
 • військовий квиток;
 • індивідуальний номер платника податку;
 • СНІЛС;
 • закордонний паспорт;
 • воЕкшн ське посвідчення.

Важливим буде підготувати і документи про платоспроможність. Так як якщо клієнт вдається до послуг рефінансування, то це говорить про те, що він не витримує кредитне навантаження. Підтвердити свої доходи можна:

 • довідкою за формою 2-ПДФО з бухгалтерії за місцем роботи;
 • випискою руху грошових коштів за дебетовою чи зарплатній картці;
 • довідкою банківської форми, яку можна отримати в банку, де планується перекредитування;
 • іншими документами, що підтверджують постійний офіційний приплив грошей (пенсії, договори оренди приміщення та інші).

Але це тільки стандартний комплект для того, щоб банк оцінив можливість фінансування угоди. Що потрібно ще? Крім цього, необхідно надати дані по поточному кредиту, який готується до рефінансування.

 • довідка про позичкової заборгованості і відсотків за кредитним договором. Зазвичай носить назву «довідка про параметри кредиту»;
 • довідка, в якій відображається інформація про дату оформлення договору та строк, відсоткову ставку, первісною позичкової заборгованості;
 • довідка про надходження платежів на рахунок відсутності поточної простроченої заборгованості;
 • реквізити рахунку, відкритого для погашення, щоб банк зміг сплатити борг і закрити кредитний договір.

Після того як рефінансування відбулося, не забудьте отримати довідку про закриття кредиту та відсутності заборгованості перед банком.

Можливі мінуси рефінансування

Перекредитування – це послуга, яка повинна являти собою максимальну вигоду для клієнта, виходячи з поточних потреб. Перед тим, як скористатися такою послугою, варто уточнити у обраного банку про наявність прихованих комісій.

Банк для рефінансування кредиту

Банк Відсоток Онлайн-заявка
Росбанк кращі умови Від 12% Оформити!

Приміром, чи є послуга рефінансування платній (тобто оформивши перекредитування, потрібно додатково щось оплачувати в банк), буде стягуватися комісія за міжбанківський переказ.

Переказ грошових коштів між іншими банками, як правило, платна послуга. Слід уточнити, за чий рахунок буде оплачуватися комісія за переказ, способи погашення кредитів. Є банківські організації, які не мають власних кас або банкоматів, через які можна поповнювати грошові кошти на рахунок. А оплата через сторонні організації може бути з комісією за переклад, що зробить договір кредитування менш вигідним.

В цілому перекредитування оформлюється на будь-який вид договорів, будь то споживчий кредит, автокредит або іпотека. Якщо за договором передбачений заставу, то додатково необхідно буде надати документи щодо предмету застави:

 • ПТС договір купівлі-продажу – в разі якщо оформлений автомобіль;
 • довідку з Росреестра, свідоцтво на право власності та договору купівлі-продажу, якщо оформлена іпотека;
 • також можуть знадобитися кадастровий паспорт на квартиру, будинок або земельну ділянку та експертиза незалежного оцінювача.

Точний список слід уточнювати у менеджера за оформлення кредитування, так як він може змінюватись в залежності від кредитно-фінансової установи.

Страховки

Якщо умовами кредиту передбачено заставу, то він може підлягати обов’язковому страхуванню. Приміром, автомобіль часто необхідно страхувати по КАСКО за ризиками угону і збитку.

У зв’язку з цим слід надати копію поліса про оплату і квитанції. Якщо перекредитовывается іпотека під заставу, то обов’язковою страховкою є страхування нерухомості. У цьому випадку також знадобляться поліс і квитанції.

Реструктуризація

Для того щоб поліпшити умови за договором або знизити розмір щомісячних платежів, не обов’язково звертатися в який-небудь інший банк. Можливо, у вашій же банківської організації передбачена послуга реструктуризації, що значно спростить процес.

Банк для рефінансування кредиту

Банк Відсоток Онлайн-заявка
Росбанк кращі умови Від 12% Оформити!

Це таке право банку змінювати умови кредитування на вимогу клієнта. Для цього не знадобиться готувати величезний пакет документів і заново чекати оформлення кредиту.

Достатньо надати довідки, що підтверджують погіршення матеріального становища (трудова книжка з відміткою про звільнення, довідка з бухгалтерії про зниження прибутків за останні три місяці). У цьому випадку банк може піти назустріч клієнтові і надати більш зручні умови за договором.