Зі скількох років дають кредит в банку?

887

Російська молодь задається питанням: «Зі скількох років можна взяти кредит?», літнє покоління змінює в цьому питанні одну частинку: «До скількох років можна взяти кредит?». Зі скількох років взагалі можна брати кредит по російському законодавству? Наприклад, споживчий позику в банку «Ренесанс Кредит» допустимо взяти з 20 років, але з дотриманням та деяких інших умов. Після вивчення одного закладу у клієнта виникає питання: «Зі скількох років дають кредити в інших банках?» Зі скількох років дають кредит в Ощадбанку, з стольки ж і в більшості інших банків, бо вікові обмеження скрізь приблизно однакові. Є лише невеликі варіації.

Віковий ценз у банках

Основний період, якого дотримуються всі банки в питанні кредитування населення, знаходиться в межах від 21 до 65 років. Мається на увазі, що позичальника на момент погашення кредиту має бути 65 років, а не в момент його видачі. Максимально допустимі рамки – від 18 років до 80 років. Жоден банк Росії не має права видавати ніяких грошей у позику неповнолітньому клієнту. І ні один банк не ризикне кредитувати навіть «маленької» людини, що знаходиться вже в глибокій старості. Молоді і пенсіонерам в принципі видають кредит з великою обережністю. Причин цього кілька:

 • молодь ще не стала на ноги», тобто люди цієї категорії не мають постійного доходу;
 • з пенсіонерами зворотна ситуація – постійний дохід є (пенсія), але працювати багато пенсіонерів вже не можуть. А пенсії може не вистачити для оплати боргу. Плюс тут завжди вище ризик, що з позичальником що-небудь трапиться (тяжка хвороба, смерть);
 • і тим, і іншим, як правило, нічого запропонувати банку в якості застави для кредитного забезпечення. Позика, в кращому випадку, забезпечується порукою фізичної особи (зазвичай, найближчого родича позичальника).

Стаття в тему: як отримати кредити для непрацюючих пенсіонерів

Можна по черзі розглянути умови отримання кредитних позик в декількох банках. І почати слід з самого великого – Ощадбанку. Отже, зі скількох років дають кредит в Ощадбанку? Тут дають кредити з 18 років. Але це не означає, що з 18 років можна отримати гроші в борг від банку всім бажаючим. Настільки молоду клієнтуру в банках не шанують так само, як і занадто літню. Тут можна отримати кредит самого різного рівня з відповідним набором вимог до позичальника:

 • кредитні картки економ-класу з невеликим грошовим лімітом (до 40 тис. рублів);
 • споживчий кредит (до 3 млн рублів) за стандартною схемою отримання;
 • великі грошові видачі іпотеки, бізнес-кредити, просто великі позики (але останній пункт у даній статті не особливо важливий);
 • Ощадбанк кредит по-справжньому масштабний видасть тільки клієнту, який відповідає абсолютно всім вимогам.

Градація по платоспроможності позичальників

Тепер розглянемо основні характеристики позичальників і те, на що вони можуть розраховувати при таких характеристиках:

 • Кредит в Ощадбанку зі скількох років реально отримати? З 18. Отже, клієнту 18 років, поручителів немає, майна немає, постійної роботи немає. Банку він може запропонувати тільки паспорт з пропискою і усні обіцянки. Максимум, на що тут варто розраховувати, – це найпростіша картка-кредитка з лімітом у кілька десятків тисяч рублів (фактично, мікрокредит). А повертати доведеться значно більше, бо річні відсотки будуть не менше 30. Хоча, найвірогідніше, клієнта чекає відмова.
 • Все те ж саме, тільки є поручитель (фізособа). Тоді як мінімум кредитка економ гарантована.
 • Вік 21 рік. Є постійний невеликий офіційний дохід або якесь невелике майно, годящееся для застави (наприклад, недороге вітчизняне авто). Таким клієнтам Сбер воліє видавати споживчі кредити в розмірі до 100 тис. рублів.
 • Вік 21 рік, є поручитель і постійна офіційна робота. Даний варіант дуже непоганий. Тут установа може зайняти в кредит до 1,5 млн рублів (без поручителя) або до 3 млн руб. (з поручителем). Річні відсотки в першому випадку будуть 15,5%, а у другому – 14,5%.
 • Вік більше 25 років, є стабільний середній дохід, потенційні поручителі, заставне майно. Такий позичальник гарантовано і в найкоротші терміни може розраховувати на великий споживчий позику за вигідною процентовкой.
 • А іпотечний кредит зі скількох років дається? Офіційно з 21 року, але на практиці позичальники завжди старше, оскільки вимоги там набагато жорсткіше (у рамках 4-го і 5-го пунктів).

  Необхідні документи

  Тривалість періоду кредиту також впливає на річні процентні переплати. Плюс сюди додається факт наявності/відсутності зарплатного «пластику»:

  Термін кредитування, місяці

  Наявність зарплатою/пенсійної картки Ощадбанку

  Зарплатна дебетова картка відсутня

  Від 3 до 24

  Від 16,5% до 21% річних

  Від 21% до 25,5% річних

  Від 25 до 60

  Від 17,5% до 22% річних

  Від 22% до 26,5% річних

  Незалежно від того, у скільки років дають кредити, завжди потрібні якісь документи. Список документів, які потрібні для оформлення позики, залишається стандартним:

  • паспорт та його повна копія, включаючи сторінку з пропискою;
  • довідка про доходи за формою 2-ПДФО;
  • трудова книжка та її повна копія;
  • військовий квиток або приписне (для чоловіків до 27 років);
  • папери, що засвідчують право власності на якесь цінне майно;
  • паспорт і довідка про доходи від поручителя.

  Зрозуміло, що не всі пункти тут обов’язкові і можливі для інших клієнтів, але без паспорта та довідки податкової у фінансову установу взагалі не варто заходити. Іноді Ощадбанк може дозволити позичальникам вибрати тип платежів: ануїтетні або диференційовані. При перших береться загальна сума боргу, від неї вважаються відсотки, додаються до тіла кредиту і вся сума ділиться на 12 (місяців). Отримана цифра – це і буде щомісячний платіж, який клієнтові доведеться вносити до повного нівелювання боргу. Диференційований платіж відрізняється тим, що кожен рік йде перерахунок щомісячного внеску, оскільки відсотки кожен рік будуть обчислюватися від все меншої суми. Отже, і розмір регулярних внесків буде все менше.

  Пропозиції від інших кредитних організацій

  Проте всі споживчі позики передбачають тільки платежі ануїтетного типу. Повертаючись до питання, який банк найбільш оптимально дає кредит, необхідно сказати, що на 95% це залежить від самого позичальника. Умови банку можуть бути вигідні одному і невигідні іншому. Ренесанс Кредит, Хоум Кредит та інші фінансові заклади насправді дотримуються приблизно однакової кредитної політики. Безкоштовного сиру немає ніде. Інша справа, що в одному банку 20-річному клієнтові відмовили, а в іншому – чи дадуть бажаний (вже згадуваний Ренесанс Кредит). Ось лише деякі короткі пропозиції:

 • ВТБ 24. Конкретно програм молодіжних позик тут не передбачено. Умови для всіх спільні. Натомість має місце сезонність – річний кредит трохи дешевше зимового. Мінімальне вікове обмеження – 21 рік.
 • Газпромбанк. Мінімальне вікове обмеження – 20 років. Необхідний піврічний стаж на останній робочій вакансії. Кредитку можуть оформити тільки ті, хто має дебетову зарплатну картку ГПБ.
 • Альфа-Банк. Тут готівкові гроші в борг можна отримати тільки з 21 року. При цьому необхідно мати піврічний трудовий стаж на останньому місці роботи і мінімальний щомісячний дохід у розмірі 10 тис. рублів. Зате кредитку цілком реально отримати і в 18 років.
 • Банк Хоум кредит дає на відносно непоганих умовах. Обмеження за віком тут мінімальне – з 18 років можна оформити кредит. А процентна ставка у сфері споживчих кредитів фіксована – 19,9%. Однак 18-річним позичальникам все-таки знадобиться порука, оскільки ясно, що у 18-річного навряд чи є постійна робота, на якій клієнт пропрацював щонайменше півроку.
 • Наостанок хотілося б згадати одну дрібницю, але важливу: зі скількох і до скількох можна брати кредит у банку. У сенсі, по часу. Практика показує, що з подібними питаннями завжди краще звертатися в першій половині дня, щоб був час на вирішення можливих питань.

  Дана стаття висвітлює багато моментів, наприклад: зі скількох років дають кредит в Ощадбанку – найбільшому банку РФ. Або зі скількох років можна «пхати носа» в інші відомі банки. Але головне, тут проводиться досить корисний огляд для молоді, яка збирається взяти споживчий позику або мікрокредит.