Зі скількох років можна одержати автокредит

575

У 18 років настає повноліття. З цього моменту людина набуває повну дієздатність, у нього з’являються повноцінні права і обов’язки громадянина своєї країни. Повнолітній вік має на увазі під собою і те, що будь-яка людина може брати на себе кредитні зобов’язання. І так як в більшості випадків своя машина – це мета для багатьох вступають у доросле життя юнаків і дівчат, звідси виникає питання: зі скількох років дають автокредит?

У банків на цей рахунок свою думку. Здавалося б, що може перешкодити організації банківської дати кредит повнолітньому людині? Але банк не дотримується формальності законів, така фінансова організація більше довіряє досвіду і статистики. У багатьох банках мінімальний вік за автокредитом строго регламентований: юнаки – з 23 років, дівчата – з 22. Але це не означає, що в 18 років вам не схвалять автокредитування. Так з якого віку дають кредит і чи можна взяти автокредит у 18-річному віці? Про це сьогодні і піде мова.

Як вік впливає на рішення банку?

Якщо ви вирішили придбати автомобіль за рахунок кредитних коштів, то вам необхідно звернутися до фахівця банку для формування заявки. Заяву можна подати як через відділення або онлайн на сайті, так і безпосередньо через співробітника, який може знаходитися на торговій точці в автосалоні.

Спеціаліст по факту вашого звернення формує заявку через програмне забезпечення, яке автоматично аналізує дані і видає відповідь про можливість надання кредиту. Вік позичальника відіграє велику роль. Як ми вже говорили, у багатьох банках він регламентований і, якщо ви не підходите за параметрами, то банк, швидше за все, вам відмовить.

Але це не означає, що 18-річний людина не зможе придбати авто за рахунок банківського фінансування. І з 18 років можна взяти автокредит, адже компанії в цій сфері знаходяться в умовах жорсткої конкуренції, і даний факт сприяє тому, що їм доводиться знижувати планку віку для залучення більшого числа клієнтів. Тому є банки, які розглядають юних клієнтів в індивідуальному порядку і висувають ряд додаткових вимог:

 • Наявність поручителя з числа родичів. При цьому сам поручитель також повинен підходити за критеріями для оформлення кредиту.
 • Наявність військового квитка для молодої людини. Або іншого документа, який підтверджував би, що клієнта не призвуть на службу.
 • Оскільки банк бере на себе додаткові ризики, які він може запропонувати більш жорсткі умови за договором, ніж середня ринкова пропозиція:

 • Підвищити ставку за кредитом. У середньому пропозиції на ринку балансують в районі 15-23%. У зв’язку з підвищеними ризиками, пропозицію банку може бути до 30% річних.
 • Зробити обов’язковою умовою оформлення каско.
 • Запропонувати невеликий термін договору. Зазвичай кредити на автомобілі видають на термін до 3-5 років.
 • Обмежити максимальну суму. Сума кредиту залежить багато в чому від доходів позичальника. Для тих, кому менше 23 років, можуть обмежити максимальну суму до 500 000 рублів.
 • Вимагати підвищений початковий внесок. У середньому, початковий внесок становить 20%. Все залежить від тарифів та умов кредитного договору.
 • Які потрібні документи?

  Зі скількох років дають автокредит, ми визначилися, а які знадобляться тоді документи? У стандартний перелік документів входять паспорт і другий документ на вибір: воЕкшн ські права, закордонний паспорт та інші документи, що підтверджують особу. Також обов’язковим буде військовий квиток для хлопців. Так як фінансові компанії не бажають видавати грошові кошти тієї категорії позичальників, яка буде для них не доступна у разі наявності простроченої заборгованості.

  Знадобляться копія трудової книжки та довідка про доходи, що видається в бухгалтерії за місцем роботи. Є певні обмеження на трудовий стаж. Часто це рік загального стажу і півроку на останньому місці роботи. Тому в будь-якому випадку 18-річним молодим людям доведеться обзавестися спочатку офіційним місцем роботи, а вже потім замислюватися про кредит. Хоча це питання також індивідуальний, і банк може давати в кредит тим, хто не відпрацював рік офіційного стажу, але має поручителя з бездоганною кредитною історією і хорошим доходом.

  Інші фактори, що впливають на рішення банку

  Банківські організації більш лояльно ставляться до жіночої статі. Виходячи зі статистики, представниці прекрасної половини людства менше допускають простроченої заборгованості, більш відповідально підходять до виконання зобов’язань за такими договорами менше позовних справ.

  Наявність шлюбу теж буде позитивним чинником. Це певний показник того, що молоді люди має велику ступінь відповідальності та свідомості. А ось навчання за очною формою в університеті може негативно позначитися на рішенні банку, так як, на думку фінансових компаній, у такої категорії громадян недостатньо часу для стабільного і повноцінного заробітку.

  Хоча це також індивідуальний питання. І при наявності поручителя, наприклад, застави, який покриє вартість угоди, отримати фінансування цілком реально.

  Які є альтернативи?

  Як одержати автокредит, зі скількох років дають, ми вже розібрали. Але що, якщо банки все ж відмовляють у такій послузі? Для цього можна скористатися споживчим кредитом. Споживче кредитування, можливо, буде на трохи меншу максимальну суму, ніж автокредит, але зате у багатьох банках можна отримати з 18 років. Такі пропозиції є і з числа топ-банків, таких як ВТБ 24, Ощадбанк, Альфа Банк, і з числа менш відомих компаній.

  Тому можна самостійно накопичити частину грошей, а частину використовувати, оформивши кредит на готівкові кошти. Пропозиції можуть досягати до 100 000 рублів під 20% строком до 5 років.

  Поради від автора

  Якщо ви в такому юному віці вирішили оформити кредитний договір, то необхідно ретельно зважити всі за і проти. Необхідно взяти до уваги ряд важливих факторів:

 • Фінансова впевненість. Як правило, 18-20-річні молоді люди не мають належного досвіду і кваліфікації. Як наслідок, трудова зайнятість набуває тимчасовий і нестабільний характер. Оформивши кредитний договір, ви приймаєте на себе фінансові зобов’язання, які так чи інакше доведеться виконувати. Тому варто бути впевненим у власному джерела доходу протягом всього терміну договору.
 • Кредитна історія. Оскільки це, швидше за все, перший кредит, він багато в чому визначить подальший ставлення банків до вас. Вся інформація щодо погашення передається в Національне бюро кредитних історій. Банківські організації дуже тісно співпрацюють з цією структурою. І якщо ви будете допускати прострочення, порушувати умови договору, то в подальшому це може негативно позначитися на видачу кредитів. Вся інформація в НБКІ зберігається не менше 10 років, та, приміром, вирішивши оформити іпотеку, ви отримаєте відмову у зв’язку із зіпсованою кредитною історією.
 • Також кредитну історію можна використовувати і своїх цілях. Перед великою угодою з банком, можна оформити невеликий кредит строком на три місяці – півроку, і успішно погасити його, вносячи платежі згідно з графіком. Таким чином ви сформуєте позитивну кредитну історію, що збільшить ваші шанси на подальший автокредит.