Зміни до ЦК з 1 червня: як тепер давати і брати в борг?

670

Зміни цивільного кодексу від 1 червня торкнулися не тільки організації, але і фізичні особи. Багато поправки торкнулися позик. Дія їх поширюється лише на договори, укладені після зазначених строків.

Оформлення позик

  • дія договору може вступати в силу після поставленого підпису, а не отримання грошей; Вимогу позичальника про видачу грошей буде обґрунтованим, навіть якщо в організації плани помінялися;
  • оформлення позики у розмірі понад 10 тисяч рублів повинно бути письмовим;
  • передача позики іншій особі можлива на прохання позичальника;
  • за промовчанням у разі видачі позики ІП до 100 тисяч рублів той буде вважатися безвідсотковим. Більше цієї суми – під процент;
  • навіть після укладення документа і угоди з двох сторін позичальник має право зменшити відсоток позики через судовий розгляд.

Позика – видача коштів якій-небудь особі в борг на певний термін. Укладення договору позики може відбуватися як між людьми, так і між компаніями.

У чому відмінності?

Укладення договору раніше відбувалося лише тоді, коли відбувалася передача грошей. Підпис могла стояти на тисячі таких паперів, але в законну силу ці папери би не набули, поки видачі не було. Видавав гроші міг з легкістю відмовитися від своїх зобов’язань: ніяких санкцій за це не передбачалося.

Починаючи з 1 червня умови змінилися: якщо видачі коштів зЕкшн снено не буде, то можна буде звернутися до суду і вимагати гроші через нього. Торкатися це буде тільки договорів між компаніями.
Фізособа ж залишається рівно на тих же правах: дія договору позики почнеться з моменту, коли відбудеться передача грошей. Вимагати з обіцяв дати в борг не представиться можливим. Таким чином, якщо дали комусь обіцянку дати в борг, від своїх слів маєте повне право відмовитися, навіть якщо позичальник – фірма. У разі, якщо контракт укладено з особою, ніякі посилання на зміни не допоможуть.

Необхідність письмового договору

Якщо сума позики перевищує 10 тисяч, то договір повинен оформлятися письмово. Розписку видають як підтвердження даних в борг грошей, але цей папір можна назвати наЕкшн ним. При видачі розписки вимагати з боржника гроші буде важко і через суд: пара неправильних слів – і ні про яку обов’язки мови і не буде.

Розписка – важлива папір, але в багатьох випадках її недостатньо. З договором угода буде куди наЕкшн ніше, особливо якщо мова йде про великих вкладеннях.

Якщо в угоді бере участь компанія, то договір оформляти потрібно лише в письмовому вигляді, про яку б суму мова не йшла.

Відмова від своїх обов’язків

Фізособа може відмовитися від видачі позики в будь-який момент: ніяких обов’язків на плечі громадянина не лягає. Обіцянок можна давати скільки завгодно.
Якщо справа стосується бізнесу, ситуація ускладнюється. Тепер відмовитися від видачі грошей після підписання договору можна лише з серйозних причин, до яких «передумав» не відноситься. Інакше позичальник має повне право вимагати суму через суд.
Якщо в документі нічого на цей рахунок не вказано, то позичальник володіє правом на відмову від позики без компенсації.

Зменшення відсотків

Як вибратися з боргової ями, якщо договір вже підписаний? Є можливість знизити відсотки за певних умов через суд. Якщо позичальник вже погодився і поставив підпис, у нього залишається лише один варіант — знизити переплату.

Проценти визнаються завищеними, тільки якщо договір був укладений між фізичними чи фізичною особою та організацією і лише у випадку, коли в угоді не брав участь банк і позику був необхідний для споживчих цілей. Однак є ймовірність, що відсотки суд визнає законними, якщо ставки по таких позиках і без того високі.

Вимоги можуть перекладатися на чужі плечі

Документ можна оформити таким чином, щоб перекласти обов’язок виплати боргу на іншу людину. В такому разі все одно буде вважатися позичальником один і той ж людина – той, хто бере на себе виплати боргу. Тому ставити підпис слід повністю прочитане документі, інакше ви ризикуєте залишитися належним, але при цьому не отримати ні копійки.

Повернення боргу

Перерахування грошей в банк еквівалентно розрахунку з ним. Як виплатити кредит, якщо у банку відібрали ліцензію? Точно так само – перерахуванням грошей. Навіть якщо ті не Екшн дуть до кредитора, позичальника можна не переживати: його обов’язки виконані повною мірою. Відбувається всередині банку вас хвилювати не повинно.