Як активувати карту Ощадбанку – всі способи

4947

Своїм розповсюдженням пластикові картки зобов’язані широким можливостям використання – в магазинах, при оплаті комунальних платежів з дому, отриманні зарплати, перекладі фізичним особам та організаціям. При емісії нового пластика виникає питання, як активувати карту Ощадбанку певного типу, адже у кожного з них є свої особливості. Якщо клієнт не має наміру відразу активувати картку, співробітник відділення при видачі обов’язково розповість, як виконати активацію самому.

В цілях фінансової безпеки і схоронності коштів на картковому рахунку більшість карт активується особисто, що виключає можливість несанкціонованого витрати грошей шахраями чи просто сторонніми особами.

Способи активації різних видів карт Ощадбанку

Для користувача активація передбачає початок використання коштів з карткового рахунку кожним з дозволених способів. Після емісії пластик направляють у відділення для подальшої передачі клієнту, деякі фінансові установи успішно практикують відправлення пластику поштою або кур’єрською доставкою.

Активація необхідна, щоб виключити найменшу небезпеку того, що кошти будуть списані сторонніми особами без відома власника. Ось чому не варто передавати цю функцію в компетенцію кур’єра або банківського фахівця. Тим більше, що самостійно активувати продукт Ощадбанку можна в будь-якому рідному банкоматі або пристрої самообслуговування.

Варіантів випуску кредитних і дебетових варіантів від Ощадбанку дуже багато: молодіжні, соціальні, зарплатні, класичні, привілейовані і т. д. В залежності від особливостей використання пластику конкретним клієнтом можна підібрати оптимальні умови емісії та обслуговування.

Власникам карток Сбербанку доступні наступні варіанти початку використання в залежності від типу випущеного пластика та особливостей програми:

 • Активація відбувається автоматично після того, як клієнт ставить підпис на банківському договорі, а співробітник відділення вносить відомості про емісію в базу даних фінансової установи. Кошти на рахунку стають доступними на наступний день, не вимагаючи додаткових маніпуляцій.
 • З допомогою банкомату процес проводять самостійно. Вставивши випущений банком продукт в картоприймач, громадянин зЕкшн снює будь-яку операцію (найчастіше запит балансу), після чого картка стає робочої. Для початку використання достатньо знати свій ПІН-код.
 • У відділенні банку через касу. Даний спосіб передбачає виконання операції зняття будь-якої суми за допомогою операціоніста відділення.
 • Особливі умови початку роботи через USSD-команди забезпечуються продуктами привілейованого типу (наприклад, золотим).
 • Дебетова карта

   

  Маючи намір використовувати пластик для зберігання власних накопичень або проведення поточних розрахунків з організаціями та фізичними особами, багато російські громадяни оформили випуск дебетового пластику. Сфера його застосування повсюдна, а активація відбувається відразу після отримання у відділенні.

  Початком використання стане момент першої операції, яка потребує введення ПІН-коду. Як правило, більшість дебетових карток підключається відразу у відділенні банку через термінал або банкомат.

  Як активувати зарплатну картку Ощадбанку

   

  Працевлаштовуючись на нову роботу, громадяни оформляють картку спеціально для отримання безготівковим шляхом щомісячної заробітної плати. Отриману карту потрібно активувати самостійно, так як видача пластику часто зЕкшн снюється поза стінами офісу фінансової установи.

  Перед тим як виконати активацію, клієнту зарплатного проекту належить підписати багато паперів, в яких буде вказана особиста інформація про власника. Так як для зарплатних клієнтів у банку діють особливі умови, програми, акції, важливо, щоб особисті відомості про держателя були внесені вірно. Після видачі пластика та конверти з ПІН-кодом необхідно відразу активувати пластик, щоб виключити можливі збої при отриманні регулярних виплат від роботодавця.

  Правила роботи з клієнтами Ощадбанку дозволяють використовувати для зарплатних перерахувань наявний особистий пластик без будь-яких обмежень. Однак інколи на практиці виникають ситуації, коли високооплачуваний фахівець або працівник керівної ланки з високою оплатою праці повинен підтверджувати джерело доходу перед службою безпеки банку. Таке буває при різкому збільшенні надходять на особистий рахунок грошових коштів від роботодавця.

  Соціальна карта

  Для отримання соціальних виплат, допомоги, пенсій, субсиЕкшн призначена особлива категорія карток, які називаються соціальними. Умови випуску та обслуговування враховують особливе призначення пластику, який оформляється соціально значимими категоріями громадян, пропонуючи низькі тарифи з послуг банку з наданням основного функціоналу банківського пластику. Особливу популярність останнім часом отримали пластикові продукти, підтримувані вітчизняної платіжної системою «Світ».

  Зважаючи своєю значимістю при отриманні офіційних відрахувань з бюджету даний продукт перед активацією потребує ретельної перевірки особистої інформації про держателя, яка була внесена в базу даних при емісії. Отримавши пластик, клієнт звіряє дані в договорі про обслуговування, після чого може активувати:

 • Розкрити конверт з ПІН-кодом.
 • Вставити картку і ввести зазначений у конверті унікальний ПІН-код.
 • Активація відбувається при запиті балансу або зміну ПІН-коду.
 • Змінити ПІН-код потрібен, якщо запропонований банком варіант важкий до запам’ятовування. Адже, як відомо, найбільш безпечним способом зберігання пароля є запам’ятовування. Слідуючи вказівкам меню, клієнт запитує послугу зміни ПІН-коду, враховуючи вимоги системи (це повинна бути досить складна комбінація, що виключає однакові цифри).

  Активація нової банківської карти

  Отримавши нову картку, клієнт може зіткнутися з проблемою, коли платіж не проходить через інтернет або через термінал. Це відбувається тому, що не були дотримані найпростіші умови для активації.

  Важливо уточнити спосіб активації емітованого продукту відразу при його видачі, виконавши необхідні дії, не виходячи з відділення. Почати користуватися звичайною непривилегированной карткою Ощадбанку можна тільки після використання банкомата чи терміналу або дочекавшись наступного дня.

  У мережі можна зустріти інформацію про те, як активувати карту Ощадбанку через інтернет. Дана інформація повинна особливо насторожити, так як представники фінансової установи однозначно заявляють про те, що подібні методи активації, швидше за все, пов’язані з діями шахраїв.

  Кредитна картка

  Перед початком витрачання коштів з кредитки необхідно перший раз використовувати її в банкоматі або терміналі, вставивши в картоприймач, ввівши виданий у відділенні ПІН-код з конверта. При автоматичному активуванні карткові кошти будуть доступні до зняття з наступного дня.

  Корпоративна карта

  Іноді картка випускається не для особистих цілей, а для зручних розрахунків співробітників організації. Перевагою корпоративного пластику є можливість безкоштовного оформлення і миттєвої активації відразу при отриманні.

  Засоби по карті можуть витрачатися в інтересах бізнесу, в процесі зЕкшн снення розрахунків, пов’язаних із зЕкшн сненням діяльності компанії.

  Карти «Маестро», Visa і «Мастеркард»

  Тим, хто віддає перевагу використовувати платіжний пластик міжнародного рівня, пропонують емісію карток платіжних систем «Віза» або «Мастеркард». Крім повноцінного використання в Росії і за її межами, дані платіжні системи відрізняються підвищеною безпекою і широкими можливостями застосування через Особистий кабінет. Найбільш затребуваними є картки типу класик: Visa Classic або Mastercard.

  Так як активувати карту Ощадбанку Visa або «Мастеркард» можна тільки за допомогою терміналу, банкомату або операціоніста банку, рекомендується виконувати процедуру в відділенні. При початку роботи з картками даного типу необхідно пам’ятати, що з моменту активації відповідальність за дотримання заходів безпеки по карті і всіма операціями за неї несе утримувач пластику.

  Окрім високого рівня сервісу по картах даного типу, клієнти забезпечуються набором всіх основних функцій за безготівковим розпорядженням, включаючи інтернет-банкінг «Сбербанк Онлайн».

  Картки платіжної системи «Маестро» відносяться до зниженого класу сервісу з наявністю обмежень за операціями. На магнітній стрічці тильного боку картки власник зобов’язаний поставити свій підпис, так як в противному випадку картка визнається неЕкшн сною.

  Як активувати карту «Моментум»

  Перед активацією продукту платіжної системи «Моментум» клієнти звіряють особисті відомості, зазначені в договорі, з інформацією на самому пластиці і в паспорті. Почати використання можна, активувавши картку самостійно, за допомогою операціоніста або дочекавшись наступного робочого дня – при автопідключенні.

  Золота карта

  Привілейована карта володіє розширеними можливостями, насамперед, в області сервісу. Золоту картку роблять активною допомогою відправки короткого команди з мобільного *900*01#. У відповідь з’явиться повідомлення про те, що процедура успішно виконана.

  Як перевірити, чи активовано карта

  Перед тим як почати користуватися карткою, необхідно переконатися, що вона Екшн сна і активна. Це означає, що пластик може бути вільно використаний для розрахунків на касах і в інтернет-магазинах без будь-яких обмежень.

  Якщо немає можливості звернутися у відділення банку і перевірити активність через операціоніста, зробити це можна шляхом простої операції через банкомат. Якщо вставлений в картоприймач пластик був повернутий після спроби ввести ПІН-код, платіжний засіб визначають як заблокований або нерозпізнана.

  Дистанційно перевірити активний статус можна через мобільний додаток. Якщо клієнтові не вдалося авторизированно увійти в Особистий кабінет, карта, швидше за все, ще не стала активної.

  Скориставшись гарячою лінією, клієнти також дізнаються потрібну інформацію про статус, попередньо назвавши інформацію про себе, номер картки і кодове слово, певне ще при емісії.

  Після перевипуску пластику необхідна повторна активація

  Як і у будь-якого іншого інструменту для оплати, у пластику є свій термін служби. Ощадбанком встановлено 3-річний термін дії. По мірі наближення даного терміну необхідно вжити заходів по його продовженню.

  Схема Екшн для початку роботи після перевипуску аналогічна стандартної ситуації з новим пластиком, за єдиним винятком – він буде прив’язаний до наявного картковому рахунку, тому банківські реквізити залишаються без змін. Змінюються лише номер пластику, дата дії на наступні три роки та ПІН-код.

  Скільки діє неактивированная карта

  Одного разу випущена картка залишається Екшн сною рівно стільки часу, скільки вказано на лицьовій стороні пластику. Таким чином Ощадбанк забезпечує своїм платіжним продуктів 3-річний період активного використання. Однак далеко не завжди карта є активованою протягом усього цього періоду. Вся справа в небажанні клієнтів платити за обслуговування, якщо на поточний момент в продукті відсутня необхідність.

  Незалежно від ступеня фінансової активності, після початку використання починає відраховуватися новий термін Екшн сності платіжного засобу. Таким чином, чим раніше відбудеться активація, тим швидше настане новий термін оплати річного обслуговування в банку. Відсунути цей термін може тільки більш пізня активація.

  Існує маса способів, як зробити картку Сбербанка активною. В залежності від побажань клієнта, можуть бути обрані дії через банкомат, касу відділення або автоматичний спосіб, однак онлайн-сервісу з активації продукту не існує. Це повинен пам’ятати кожен держатель пластику в момент, коли в інтернеті є пропозиції послуг щодо активізації картки онлайн.