Як розблокувати картку Ощадбанку після блокування

8863

Нерідко власникам банківських карток доводиться переживати через їх блокування. Недоступність грошових коштів, неможливість своєчасно оплатити рахунки, щось купити є причиною занепокоєння і завдають масу незручностей. Так як же клієнту Ощадбанку впоратися з проблемою? Можна розблокувати картку Ощадбанку? Які дії потрібно зробити і що робити категорично не рекомендується? Як розблокувати кредитну картку Ощадбанку?

Причини блокування

Перш ніж шукати спосіб, як самостійно розблокувати картку Ощадбанку, варто розібратися, чому ж могла бути заблокована банківська картка. Виділяють цілий ряд причин, за якими картка може блокуватися:

 • закінчився термін дії, необхідно замінити в будь-якому відділенні Ощадбанку;
 • тричі неправильно введений код доступу;
 • самостійне блокування;
 • рахунок був заарештований рішенням суду;
 • клієнт має заборгованість перед банком.

Відразу варто відзначити, що в перших трьох випадках гроші залишаються на рахунку в цілості й схоронності. Клієнт завжди може ними скористатися через «Ощадбанк Онлайн» або звернувшись у будь-яке відділення банку.

Чи можливо зняти блокування з карти Ощадбанку?

Розблокувати картку Ощадбанку можна при заяві власника, в ряді випадків за ініціативою судових приставів, пенсійного фонду, співробітників самого банку.

Якщо картка була заблокована через боргів по кредиту, то достатньо просто сплатити всі заборгованості. Блокування буде знято рішенням судових приставів протягом періоду, що дорівнює десяти робочих днях. В іншому випадку держатель має право звернутися у вищі інстанції або почати судовий розгляд.

Для початку рекомендується зв’язатися з оператором по телефону, вказаному на банківській картці або на будь-якому банкоматі Ощадбанку), для уточнення причини блокування. Найчастіше доводиться звертатися безпосередньо у відділення Ощадбанку. Там клієнтові потрібно написати заяву, після чого банк перевипустить картку. Даний спосіб вважається безпечним.

Власникам карт рекомендується остерігатися СМС-повідомлень про блокування. У більшості випадків – це дії шахраїв. Співробітники Ощадбанку ні в яких випадках не запитують у клієнтів ПІН-коди, CVV2-коди. Щоб уникнути неприємних наслідків, слід уточнити порядок Екшн розблокування карти Ощадбанку за телефоном гарячої лінії або у відділенні.

Зняття блокування через «Ощадбанк Онлайн»

Найчастіше люди намагаються знайти спосіб розблокувати картку, не звертаючись до відділення банку, а точніше шукають, як розблокувати картку Ощадбанку через «Ощадбанк Онлайн». На жаль, така можливість не надається. Замість цього краще приїхати безпосередньо у відділення банку або ж зателефонувати на гарячу лінію.

У мережі часто можна побачити пропозиції розблокувати кредитну картку Ощадбанку онлайн швидко і не виходячи з дому, через Інтернет або через СМС. Це неможливо, швидше за все, це робота шахраїв. І найчастіше користувачі навіть не здогадуються, що замість розблокування просто самостійно переводять кошти третім особам. Тому навіть не варто намагатися розблокувати самостійно кредитну картку Ощадбанку онлайн.

Зняття блокування по телефону

Цей спосіб піЕкшн де не для всіх випадків. Однак є досить зручним, так як клієнтові не доведеться йти у відділення, чекати черги. Отже, як же можна розблокувати банківську карту Ощадбанку по телефону? Щоб визначити, чи піЕкшн де вам цей спосіб, можна зателефонувати за номером 8-800-555-5550. Перш ніж дзвонити, слід підготувати необхідні документи (паспорт, договір), так як оператор, швидше за все, буде задавати різні питання. В першу чергу, потрібно буде назвати прізвище, ім’я, по батькові, деякі персональні дані, відповідь на секретне питання. Швидше за все, після телефонного дзвінка заблоковану картку не розблокують, і все ж доведеться відправитися безпосередньо в банк.

Зазначений спосіб найчастіше використовується в тих випадках, коли картка блокувалася власником самостійно через мобільний банк. При подібних діях клієнту доводиться вказати причину:

 • 0 – втрачена;
 • 1 – розкрадання;
 • 2 – залишилася в банкоматі;
 • 3 – інша причина.

Саме причина блокування і визначає хід Екшн для її зняття. Наприклад, якщо картка була вкрадена або загублена, то дзвінок на гарячу лінію для розблокування вже не допоможе. В такому випадку можливий лише перевипуск з новим номером.

Також можна відзначити, що якщо карта заблокована з-за невірного вводу ПІН-коду, то блокування вимикається сама по закінчення 24 годин. Власнику ніяких Екшн робити не потрібно.

Кредитні та зарплатні картки

Часто власники карток задають питання, як розблокувати кредитну картку Ощадбанку. Виправити дану проблему не так вже й складно. Достатньо сплатити заборгованості. Якщо автоматичного розблокування не сталося, а кошти на кредитку були списані, то власнику необхідно відправити офіційний запит в банк, де він має право вимагати вказати поточні заборгованості. Можна додати копії документів, що підтверджують внесення коштів на кредитку. Такий запит можна залишати співробітникам банку виключно під розпис, краще внизу вказати свою контактну інформацію.

Зарплатна картка Ощадбанку може бути заблокована в разі, якщо виникли підозри і незаконні дії або шахрайство. Часто це відбувається, коли з однієї картки починають надходити дрібні платежі на різні номери телефонів та електронні гаманці. Підозри можуть викликати і великі суми для списання. Такі дії блокуються.

Також зарплатна картка може бути заблокована, якщо у власника є заборгованості за кредитами. Досить просто погасити борг. Зарплатну картку Ощадбанку, швидше за все, доведеться перевипускати, так як блокується вона, частіше всього, в цілях безпеки.

Терміни зняття блокування

Протягом якого часу співробітники розблокують карту? Термін зняття блокування безпосередньо залежить від першопричини. Як вже говорилося вище, якщо власник неправильно ввів ПІН-код, і банкомат заблокував картку, то нею можна знову користуватися вже після закінчення 24 годин. Вона автоматично розблокується. При погашенні боргів цей термін збільшується до 10 днів. Якщо ж вона була загублена, викрадена, мали місце дії шахраїв, то розблокування неможлива. Власнику доведеться чекати, коли буде виготовлена нова картка.

При блокуванні користувач не зможе сам виконувати які-небудь дії з карткою, але ось рахунок, до якого вона прив’язана, залишається цілком робочим. Тобто, зарплата, пенсія, грошові перекази будуть зараховуватися на рахунок, і власник зможе ними розпоряджатися на свій розсуд. Скористатися ними можна двома способами:

 • через «Ощадбанк Онлайн» в особистому кабінеті або мобільний додаток допомогою виведення грошей на іншу картку;
 • з допомогою звернення до відділення Ощадбанку (при собі мати документи).