Як оголосити себе банкрутом перед банком

761

Прийняття закону про банкрутство дозволило громадянам, які зіткнулися з непереборними фінансовими труднощами, врегулювати питання з безнаЕкшн ними боргами, завдяки визнання себе банкрутом. Дане положення введено до 01.10.2015 року і отримала масовий відгук серед осіб, що значаться боржниками у банків. Перед тим, як оголосити себе банкрутом і позбутися від неприємних розглядів з кредиторами і колекторами, слід уточнити особливості процедури та наслідки, які чекають після банкрутства.

Націлившись врегулювати проблему з боргами по кредитах, не варто забувати про безліч негативних чинників, що супроводжують дану процедуру.

Хто може стати банкрутом

Відповідно до положень закону, для оголошення банкрутства повинні бути виявлені такі обставини:

  • боржником є громадянин РФ;
  • накопичив заборгованість понад 500 тисяч рублів;
  • з простроченням виконання зобов’язань понад 3 місяців;
  • пред’явив докази своєї неплатоспроможності.

Таким чином, людина, який набрав кредитів, і не зміг, в силу певних життєвих обставин, повернути кошти кредитору в необхідний термін, через 3 місяці після виникнення прострочення вправі звернутися в суд для ініціювання процедури банкрутства.

Що потрібно щоб оголосити себе банкрутом

Від того, наскільки грамотно буде підготовлений юридичний процес для об’яви неспроможності платника, будуть залежати подальші обставини, як визнати себе банкрутом, і результат процедури.

Крім самого неплатника або його повіреного, визнання банкрутства можуть почати і інші зацікавлені сторони:

  • кредитні установи;
  • уповноважені державні служби.

Завдяки прийняттю закону банки отримали переважне право звернення до суду з вимогою визнати боржника неспроможним, в той час як приватні особи, одолжившие кошти, лише вправі подавати позови про примусове стягнення.

Слід знати, як правильно почати процес, уникнувши недвозначних ситуацій. Першим кроком є звернення до суду з заявою та доданими документами. Друга сторона, при цьому, повинна бути в обов’язковому порядку повідомлена про початок процедури. Сповіщення відбувається в письмовому вигляді, з підтвердженням отримання листа. Усні попередження юридичної сили не мають.

Як оголосити себе банкрутом у банку покрокова процедура

Слід приготуватися до того, щоб протягом кількох місяців робити кроки на шляху до врегулювання боргових вимог кредиторів. Так як самостійно оголосити себе банкрутом досить складно, рекомендується уважно вивчити послідовність Екшн :

  • Підготовка заяви для розгляду в Арбітражному суді та збір необхідних документів.
  • Розгляд справи за фактом отриманого обігу і визначення обґрунтованості прохання заявника.
  • Після винесення рішення, проводять арешт майна і призначають фінансового керуючого, який далі визначить можливість проведення різних заходів по спілкуванню з банками, кредиторами, управлінням та розпорядженням майном з метою погашення частини претензій, оцінюється можливість реструктуризації.
  • Отримавши справу у виконавче провадження, судовий пристав повинен підтвердити неспроможність фізичної особи, встановити відсутність доходів, перевірити наявність негативних обставин, що перешкоджають виконанню боргових зобов’язань.
  • Скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи

    Визнання фізичної особи банкрутом вимагає певних витрат. При самих скромних підрахунках, щоб самостійно довести до банкрутства, процес оформлення та врегулювання питань потрібно не менше 30 тисяч рублів. У суму не входять витрати на юриста.

    Боржник сплачує мито, зарплату керуючого, супутні витрати (поштова пересилка, засвідчення та підготовка документів).

    Необхідні документи

    Для розгляду справи в суді потрібно підготувати великий перелік паперів, що додаються до заяви:

  • Банківські договору, угоди з іншими кредиторами, квитанції з вимогою про оплату комунальних витрат, інші підтверджують наявність непогашених фінансових вимог (розписки про позичанні, постанови про стягнення штрафних).
  • Документи, що свідчать про рівень доходів за останній трирічний період. Сюди входять довідки від роботодавців, пенсійного фонду, виписки про нарахування процентів за депозитами, про залишок коштів на банківських рахунках, пластикових картах. Для безробітних – довідка про постановку на облік у СЗН.
  • Папери про зЕкшн снення майнових угод (нерухоме і рухоме майно вартістю понад 300 тисяч рублів. Збирають відомості про всі укладені договори на покупку, продаж, дарчі і т. д. При наявності цінних паперів, акціонерами подається копія реєстру.
  • Свідоцтва на власність із складанням опису всього майна, предметів розкоші, цінних речей, включаючи ті, що знаходяться за кордоном.
  • При відсутності будь-якої власності, ймовірність швидкого банкрутства фізичної особи вище. В якості документів, що підтверджують особу боржника, відносять:

    • цивільний паспорт;
    • страхове свідоцтво СНІЛС;
    • документ про постановку на податковий облік;
    • свідоцтво про сімейний статус (при наявності шлюбу чи розлучення);
    • особисті документи на утриманців, які виховуються в сім’ї боржника;
    • довідка з ИФНС, що підтверджує відсутність оформленого ІП, і податкова звітність за всіма відрахуваннями до бюджету.

    Перелік паперів повинен бути представлений в оригіналі плюс копії, включаючи сам бланк заяви.

    Підготовка і подача заяви в суд

    Перед тим, як фізичній особі звернутися до арбітражної судову інстанцію, слід зібрати вичерпну документацію. Від того, наскільки повні і переконливі дані виявляться, залежить успіх і швидкість розгляду. Процес збору документів – важлива складова успішного набуття статусу банкрутства. При відсутності важливих паперів-додатків, суд вправі відмовити у прийнятті заяви.

    Визнання судом обґрунтованості заяви

    В ході судових засідань визначається законність процесу, застосовність даного випадку до описаних у законі ситуацій, що дозволяє визнавати банкрутство. Суд повинен перевірити, чи не було вчинено протягом останніх років важливих майнових угод щодо родичів і близького кола людей. В іншому випадку, суд може угледіти в даних угодах спробу обману чи приховування, залучаючи порушника до відповідальності, визначаючи покарання в рамках адміністративного або кримінального законодавства.

    Щоб визнати себе банкрутом перед банком, боржник отримує відповідну постанову суду. За результатами судового розгляду призначають фінансового керуючого, який далі організовує подальше банкрутство.

    Слід пам’ятати про дві важливі особливості:

  • Після того, як подано заяву, боргові зобов’язання фіксуються і не підлягають подальшому донарахуванню. Приписати додаткові штрафи і неустойки кредитор вже не зможе.
  • Починаючи з моменту звернення в судовий орган, заявник не може погашати борги по кредитуванню аж до винесення постанови.
  • Реструктуризація

    Коли з’являється фінансовий керуючий, при наявності непогашених зобов’язань перед кредитними організаціями, проводиться робота по обговоренню шансів на реструктуризацію. При досягненні певних умов, розробляється план виплат на користь кредитора. Завдання керівника – зробити умови погашення оптимальними, виходячи з платіжних можливостей позичальника.

    На вирішення кредитних проблем відводиться не більше 3 років, протягом яких всі фінансові претензії повинні бути зняті. Подібна практика по реструктуризації, надання кредитних канікул, можлива лише за умови офіційного працевлаштування, відсутність минулої 5-річку інших процедур банкрутства, а також при використанні права на реструктуризацію вперше за останні 8 років.

    Отримання статусу банкрута

    Людина може стати банкрутом, якщо реструктуризація виявляється неможливою, або порушені її умови. Статус оформляється на підставі прийнятого судом рішення, з обов’язковим письмовим повідомленням самого боржника.

    Починаючи з цього моменту, всю власність, накопичення заарештовують. Закон дозволяє накласти арешт не тільки на цілі об’єкти нерухомості, але і на частки. Якщо в процесі розлучення громадянин отримав частину квартири, нажитої в шлюбі, вона також буде заарештована.

    В процесі врегулювання претензій з кредитором, допускається укладення угоди за взаємною згодою сторін. Згідно з підписаним документом, боржник зобов’язується виплатити позику в рамках складеного графіка платежів. При невиконанні умов угоди або неможливості досягнення компромісу, переходять до реалізації власності збанкрутілого.

    Реалізація майна

    Далі власність передається на примусову реалізацію через торги, з метою ліквідації претензій кредиторів. На процедуру розпродажі через аукціон відводиться 6 місяців після присвоєння статусу.

    Відповідальність за реалізацію несе фінансовий керуючий, призначений судом.

    В процесі розпродажу об’єктів для реалізації виключають частину майна, яке заборонено відчужувати при банкрутстві згідно федеральному законодавству.

    Списання заборгованості

    Після того, як все майно буде розпродане, або через півроку з моменту оголошення статусу, залишилися непогашеними борги будуть вважатися неЕкшн сними, з неможливістю подальшого примусового стягнення.

    Після отримання статусу його дія буде тривати протягом 5 років, з покладенням певних обмежень.

    Особливості банкрутства ІП

    Загальна процедура банкрутства для простих громадян і підприємців виглядає схожою, адже, по суті, форма реєстрації не відносить ІП до юридичній особі.

    Однак, є свої складнощі в оформленні банкрутства ІП, пов’язані з труднощами розмежувань майна підприємця та фізичної особи. Таким чином, кредитор може стягувати з підприємця не тільки з питань, що мають відношення до специфіки діяльності підприємця, але і в загальногромадянської сфері.