Огляд карт Світ від Ощадбанку: дебетова, кредитна і зарплатна

762

У 2016 році Ощадбанк приступив до випуску нового пластику, що функціонує на основі вітчизняної системи Світ. Серед пластикових продуктів, що працюють під логотипом «Світ», першими з’явилися дебетові варіанти, розраховані на громадян соціально значущих категорій і клієнтів зарплатного проекту. Карта Світ від Ощадбанку здатна надати всі необхідні сучасні функції, включаючи підвищені заходи безпеки. Пластик, підтримує платіжну систему Світ, в Ощадбанку представлений декількома варіантами продукту в залежності від цільової групи.

Види карт Світ в Ощадбанку

Тема створення пластикових продуктів для фізичних осіб на власній платіжній системі обговорювалася вже давно. Важливо було створити такий вид пластику, який відповідав би особливостям всіх важливих соціальних категорій. В залежності, для чого потрібна картка Світ, фінансовою установою випускаються наступні продукти:

 • Стандартна класична дебетова карта, що володіє схожістю з іншими характеристиками дебетових продуктів платіжних систем Mastercard або Віза.
 • Пенсійний дебетовий пластик, розрахований на регулярне поповнення рахунку з бюджету, що дозволяє активно витрачати кошти, а на залишок отримувати нараховується щомісяця відсоток.
 • Дебетові варіанти розраховані виключно на внутрішньоросійське застосування в якості студентського або пенсійного пластику з оплатою виключно в рублях. Особливий інтерес представляє продукт, розрахований на молодь починаючи з 14-річного віку. Молодіжна карта Світ передбачає аналогічні функції, як і дебетовий варіант Віза або МастерКард, з мінімальним тарифом за обслуговування і можливістю активного накопичення бонусів «Спасибі» і знижок від партнерів банку.

  Однак програма впровадження нового вітчизняного продукту у банківській сфері була б неповною без розробки і просування кредитного пластику. У процесі розробки і випуску кредиток Ощадбанк враховував ті ж опції і функції, які потрібні за чинним варіантів пластику вже діючих платіжних систем.

  Кредитні картки

  Як і будь-який інший продукт з позиковими коштами від Ощадбанку, кредитка Світ передбачає обов’язкову перевірку платоспроможності позичальника і його репутацію в якості платника за кредитами.

  Основний документ, який буде потрібно для емісії кредитної карти, – це довідка про доходи клієнта. Якщо запит на видачу кредитки Світ подає співробітник компанії, що організувала виплату зароблених коштів на дебетові продукти Ощадбанку, за погодженням позикового ліміту проблем виникнути не повинно, а сама процедура узгодження максимально спрощена.

  Якщо потенційний позичальник працює в організації, яка бере участь у зарплатному проекті, при узгодженні емісії пластику, швидше за все, банку буде потрібно документ, що підтверджує рівень трудового доходу. В іншому умови за позиками параметрами кредитування по кредитках Віза або МастерКард, включаючи строки, суми, відсотки за використання позики.

  Дебетові карти

  Якщо при видачі кредиток існують деякі обмеження, пов’язані з перевіркою позичальника, то дебетовий особистий пластик доступний практично кожному громадянину РФ.

  При емісії класичної дебетової картки Світ від Ощадбанку дотримуються наступні умови:

 • Емісія пластика – 0 рублів.
 • Плата за 1 рік – 750 рублів, надалі – 450 рублів.
 • Отримання готівки з карткового рахунку через термінали рідного банку безкоштовно, а при використанні банкоматів сторонніх організацій – комісія у розмірі 1,0%.
 • Обмеження при переведенні в готівку коштів – не більше 300 тисяч рублів протягом доби.
 • Ліміт готівки за місяць – не більше півтора мільйонів.
 • Грошові перекази – до півмільйона за добу.
 • Участь в бонусної програмі «Спасибі» дозволяє накопичувати бонуси у розмірі 0,5% від суми кожної покупки, сплаченої банківським пластиком.
 • При розрахунках через платіжні термінали в магазинах можливо застосування безконтактної технології MIR Accept, що дозволяє проводити видаткові операції одним дотиком.
 • Для цієї категорії дебетових карт Світ допускається можливість емісії пластику, що не потребує щорічної оплати обслуговування.

  Класична банківська карта Світ від Ощадбанку випускається для будь-якого громадянина РФ, який отримав паспорт, незалежно від місця проживання або реєстрації.

  Пенсійні і зарплатні картки

  Особливу увагу Ощадбанк приділяє обслуговуванню пенсіонерів. На відміну від випущеної з підтримкою платіжної системи Світ класичної карти, дебетовий варіант банківського продукту для пенсіонерів видається на наступних умовах:

 • Безкоштовний випуск і річне обслуговування.
 • Отримання готівки з карткового рахунку без комісії, за умови зняття через банкомат Ощадного банку.
 • Обмеження функції зняття – тільки через термінали Ощадбанку.
 • Дохід за залишком – від 3,5% річних.
 • Пільги при наданні послуг Мобільного банку – 30 рублів в місяць, а при відключенні СМС-повідомлень про прибутково-видаткових операціях – оплата за мобільний банк не стягується.
 • Щоб випустити пластиковий продукт на пільгових умовах, пенсіонеру потрібно представити додатковий документ, що підтверджує отримання пенсійних відрахувань з ПФР. Для організації перекладу перерахувань в Ощадбанк пенсіонер пише в ПФР відповідну заяву. Місцем подання такої заяви може стати відділення банку або МФЦ.

  Зарплатна картка Світ випускається при укладенні з комерційною або бюджетною структурою договору про обслуговування співробітників. Крім основних переваг, забезпечених за будь дебетової картки класик, параметри емісії та обслуговування корпоративних клієнтів більш привабливі. Насамперед, необхідний щорічний платіж у розмірі 450-750 рублів по продукту, який підтримує систему Світ, зарплатними клієнтами не сплачується.

  Відразу після того, як було прийнято рішення про переведення всіх працівників бюджетної сфери на обслуговування через карту Світ, Ощадбанк зробив для бюджетників масовий випуск нового пластику для отримання зарплати на умовах, аналогічних тим самим, через платіжні системи Віза або МастерКард.

  Плюси і мінуси

  Як і будь-який банківський продукт, пластик платіжної системи Світ має свої переваги і недоліки в залежності від того, ким і як використовується картка. До переваг випуску пластику Світ відносять:

 • Найширшу мережу платіжних терміналів (включаючи оплату через термінали на Кримському півострові).
 • Особливі можливості по поверненню до 15% від суми покупок з кешбэк-програмі «Привіт, Світ».
 • Картки припускають можливість вільного використання, незалежно від того, як розвивається зовнішньополітична діяльність керівництва нашої країни. Як відомо, особлива потреба в продуктах системи Світ з’явилася після загострення міжнародної ситуації та блокування карток Віза та МастерКард кількох великих фінансових інститутів Росії.
 • Безкоштовне річне обслуговування картки для пільгових категорій громадян (пенсіонерів та зарплатних клієнтів).
 • Є і певні недоліки, помітно гальмують розширення клієнтської бази:

 • Порівняно висока плата за обслуговування пластика, якщо порівнювати оплату за основним тарифом аналогічного функціоналу за картками міжнародних платіжних систем. Таким чином, у клієнтів, які вже користуються на тих же умовах пластиковими продуктами міжнародного значення, немає ніякої вигоди при переході на новий вид карти.
 • Обмежена географія застосування не дозволяє оформляти картки для обслуговування поза межами РФ через відсутність за кордоном достатньої кількості картоприймачів для оплати та зняття готівки.
 • Ще один параметр, який потребує поліпшення, – термін, скільки робиться картка. Якщо потреба в пластиці термінова і потрібен моментальний випуск, продукти вітчизняної платіжної системи не пропонуються. Термін емісії, встановлений Ощадбанком для карти Світ, дорівнює 10 дням.
 • Як отримати карту Світ в Ощадбанку

  Найбільш прості умови пропонуються організаціям, які мають намір перейти на карту Світ в Ощадбанку. Спільними зусиллями роботодавця і фінансової установи ініціюється масовий випуск нового пластикового продукту.

  Емісія пластику проводиться за стандартною схемою і вимагає подання заяви від майбутнього власника. При подачі заявки, спеціаліст відділення, швидше за все, запропонує показати не тільки паспорт, але й інший, додатковий документ, що ідентифікує особу.

  Після прийому заявки на випуск пластику потрібної платіжної системи необхідно почекати кілька днів. Термін виготовлення, встановлений Ощадбанком при емісії продуктів даного типу, становить 10 робочих днів.

  Вимоги до клієнта

  В залежності від типу пластику будуть пред’являтися свої вимоги до держателя. Для власників кредиток найважливішим чинником стане перевірка кредитної історії позичальника, а для дебетових продуктів пред’являються клієнтом документи залежать від типу випускається дебетового пластику.

  Згідно введеному з липня 2017 року закону ФЗ, карта Світ підлягає обов’язковому випуску для всіх працівників бюджетної сфери, що послужило потужним поштовхом до розвитку пластику даної платіжної системи. В результаті підтримки федерального законодавства було оперативно організовано одномоментний перехід на перерахування зарплати за новими реквізитами працівника.

  Положення закону торкнулися насамперед бюджетників, військовослужбовців, однак аналогічні заходи будуть вживатися і щодо осіб, які отримують соціальні виплати з держбюджету. Для бюджетників термін переходу на картки Ощадбанку Світ обмежений 2017 роком, а для одержувачів пенсійних відрахувань термін переходу продовжено до 2020 року.

  Тарифи та умови надання

  Особливістю випуску нового варіанту пластику є надання умов по обслуговуванню картки Світ від Ощадбанку, ідентичних умов для інших найбільш популярних видів карток. Фінансова установа зберегло умови обслуговування картки, надавши можливість співробітникам зарплатного проекту отримувати заробітну плату без необхідності сплати щорічного збору.

  Опис основного сервісу за новим пластиковим продукту включає:

 • Використання Мобільного банку: 60 рублів на місяць за повний пакет послуг, 30 рублів при обслуговуванні соціальної картки (пенсійної).
 • Підключення автоплатежей.
 • Безготівкові перекази, переведення в готівку в межах установлених банком щодобових та щомісячних лімітів.
 • Плата: 750 рублів за 1-й рік, у подальшому – по 450 рублів, за винятком продуктів для соціально значущих категорій і клієнтів зарплатного проекту.
 • Додаткові можливості

  Оформляючи пластиковий продукт Світ в Ощадному банку, клієнт має право відмовитися від підключення платної опції мобільного банку, задіявши безкоштовний «економний пакет», не передбачає оповіщення про видаткових операціях по телефону. Якщо стандартне обслуговування картки Світ в Ощадбанку припускає стягування плати за рік, то для значущих категорій клієнтів щорічна плата не знімається. Таким чином, при випуску окремих варіантів пластикової картки ціна емісії та обслуговування дорівнює нулю.

  Враховуючи нестабільність зовнішньополітичної обстановки, карта вітчизняної платіжної системи Світ являє собою відмінну альтернативу продуктам, які працюють на платіжних системах Visa або Mastercard, забезпечуючи повний спектр банківських опцій.