Де можна отримати Юністрім переклад з мінімальною комісією

683

На території Росії у «Вестерн Юніон» сьогодні є пара-трійка солідних конкурентів. До числа останніх відноситься платіжна система «Юністрім» (Unistream). «Юністрім», на відміну від Western Union, була розроблена рядом російських фінансових компаній. І в порівнянні зі своїм полуторавековым конкурентом «Юністрім» просто «немовля», оскільки свою роботу однойменна компанія і платіжна система на її основі почали в 2001 році. «Юністрім» за 15 років свого функціонування з невеликого фінансового обмінника перетворилася в мега-мережа, що має як представництва у низці банків-партнерів, так і власну розгалужену структуру. «Юністрім» тільки на території Росії має 185 тис. пунктів переказу грошей. У країнах СНД таких пунктів налічується до 15 тис.

Трохи історії та географії

А в країнах ближнього і далекого зарубіжжя послуги даної платіжної системи доступні в 111 тис. пунктів. За допомогою цієї системи фінансових переказів гроші можна відправляти і отримувати і на території Росії, і в СНД, і далеко за кордоном. Всього 117 країн світу входять в зону охоплення цієї системи, а власні представництва (тобто не в банках-партнерах, а окремі офіси Unistream) є не тільки в Росії, але і в Греції, Великобританії та на Кіпрі. Почалося-то все з того, що вже на рубежі 90-х і 00-х в Росії спостерігався досить високий попит на послуги грошових переказів. Особливо на відносно невеликі суми, які перераховувалися фізичними особами, наприклад, матеріальну допомогу родичам.

Але «Вестерн Юніон» більшості фізичних осіб тоді взагалі був жодного разу не по кишені. Ощадбанк тільки починав свою діяльність у цій сфері. Про інших банках, типу Бінбанк, ВТБ, і мови немає. Ось попит породив пропозицію у вигляді платіжної системи «Юністрім», яка на перших порах мала фіксовану комісію 1%, що підходило для більшості клієнтів. Вже до 2005 року річний оборотний капітал проекту обчислювався багатьма мільйонами доларів. В останні роки Unistream не просто активно співпрацює з російськими та зарубіжними банками, але і просуває на фінансовий ринок пакет пропозицій, які стосуються не тільки грошових переказів. Це і фірмові банківські карти, мають ряд бонусів усередині платіжної системи. І взяття на себе зобов’язань перед іншими фінансовими організаціями за стягування комісій, коли клієнтура користується їх послугами. І корпоративні банківські послуги. І видача кредитів. І багато іншого.

Більш того, в 2015 році «Юністрім» запустила всередині своєї системи можливість зЕкшн снювати перерахування грошей онлайн. Грошові кошти тепер можна перекидати, не покидаючи будинок. Незабаром ряд банків-партнерів також підключив на своїх сайтах цю послугу Unistream. Перекази можна зЕкшн снювати з банківських карт, причому не тільки карт «Юністрім», але і з «пластику» багатьох інших банків. Лише б карта входила в систему VISA або MasterCard, що можна сказати про 90% всіх банківських карт цивілізованого світу.

Рейтинг «Юністрім» і види представництв даної системи

Рік тому російська аналітична фірма «Експерт РА» дала платіжній системі найвищий рейтинг А+, що означає найвищу ступінь кредитоспроможності і довготривалий стабільне фінансово-економічне зростання. Трохи нижче, але теж високо оцінили «Юністрім» на міжнародному рівні, присвоївши рейтинг «ВВВ», тобто «помірно високий потенціал довгострокової кредитоспроможності». До 2016 року Unistream в Росії і в світі підтримує співпрацю з чотирма сотнями фінансових організацій. Лише в одній столиці 49 банків співпрацюють з «Юністрім». В цілому всі діючі пункти цієї системи можна розділити на 4 види:

1. Представництво та акредитація в банку, коли банківська установа займається перекладами «Юністрім». Дізнатися, чи можна в такому-то банку зЕкшн снити переказ, легко навіть без консультації співробітника. Біля центрального входу в банк висять різні сертифікати, ліцензії, нагороди. Там же розташовані маркери платіжних систем. Якщо є значок з написом Unistream («Юністрім»), значить, тут можна переслати гроші з допомогою обраної компанії. Повинна бути відповідна помітка і на сайті банку. Чимало банків Росії сьогодні співпрацюють з цією платіжною системою: Бінбанк, Ощадбанк, Уралсиб, Капиталбанк, Промсвязьбанк, Майстер-Банк, СберИнвестБанк, ОТП-Банк і т. д. Бінбанк і Ощадбанк взагалі включили «Юністрім» в число своїх постійних партнерів. Ощадбанк і особливо Бінбанк є активними посередниками даної системи грошових переказів. Повний список організацій, що входять в мережу платіжної системи, можна знайти на unistream.ru. В якому банку провести свій платіж – особиста справа кожного клієнта.

2. Власні офіси «Юністрім», мережеві каси і спеціалізовані банки. Таких офісів у Росії нараховують приблизно 260. Крім того, існує ще й «Юніаструм (Юністрім) банк», з якого, власне, все й почалося в 2001 році. У 2006-му він був реорганізований у ВАТ КБ «Юністрім», отримавши ліцензію на зЕкшн снення розширеної банківської діяльності в майбутньому.

3. Пункти самообслуговування і термінали. Наприклад, через термінали QIWI (КІВІ) легко відправити гроші куди треба.

4. Оформлення грошових переказів по інтернету і через стільниковий зв’язок. Останнє можливо, якщо до мобільного пристрою підключена послуга «MOBI.Гроші». І діють перекази через мобільний зв’язок тільки на території Росії.

Переваги сервісу

Чому ж «Юністрім» вдалося створити конкуренцію навіть «Вестерн Юніон»? Ймовірно, варто почати з перерахування плюсів і переваг даної платіжної системи:

  • майже всі переклади (виключаючи далеке зарубіжжя) комісія становить 1,2%, що трохи в порівнянні з тим же «Вестерн Юніон»;
  • комісії для переказів далеко за кордон складаються в залежності від суми, що перераховується, але відсоток тут все одно трохи нижче, ніж у головного конкурента;
  • мобільність і швидкість – можливість перекидати гроші навіть в режимі онлайн, а термін очікування перекладу не перевищує 15 хвилин;
  • одержувач взагалі жодних комісій не платить;
  • гроші можна отримати в будь-якій формі: готівкою, на банківську картку або рахунок, на гаманець будь-якого електронного сервісу («Вебмані», «Яндекс.Гроші», КІВІ);
  • «Юністрім» працює з трьома основними для Росії валютами – рублі, долари і євро;
  • як таких лімітів перекладу у самій платеежной системи немає. Загальний для всієї структури «Юністрім» ліміт діє тільки щодо банківських карт, з яких не можна перевести більше 100 тис. рублів за один раз. Інша справа, що деякі банки вводять свої додаткові обмеження: так, Бінбанк обмежив максимальну суму одноразового перекладу цифрою в 900 тис. рублів, а Ощадбанк – 500 тис. рублів. Ще Бінбанк поставив умову, що в добу можна проводити тільки один переклад (в кожному банку треба уточнювати додаткові умови даної організації);
  • що стосується мінімальної суми, то тут обмежень немає ніяких. Можна перевести хоч 100 рублів. Правда, при відправці в інші країни сенсу в такому платежі мало;
  • дуже важливий момент, який дає описуваної платіжній системі деяку перевагу, що полягає в можливості забрати гроші одержувача третій особі, якщо ця особа має на руках засвідчену нотаріусом довіреність;
  • і, нарешті, «Юністрім» гарантує наЕкшн ність, не меншу, ніж у «Вестерн Юніон». При використанні цієї платіжної системи грошей клієнта не загрожує зникнення або «заморожування» на півдорозі до адресата.

Як отримувати гроші, відправлені через Unistream

Незважаючи на велику кількість способів переказу грошей, поки що найпоширенішим варіантом залишається відвідування банку-партнера «Юністрім». Інтернет, звичайно, має масу незаперечних переваг, але поки що не в усіх банках є послуга онлайн-перекладів. Та й сама по собі вона ще «сира», оскільки була запущена компанією всього рік тому. Які банки найбільш часто отримують запити на перекидання грошей з допомогою «Юністрім»? Зрозуміло, незмінною популярністю користується Ощадбанк. Хоча за кількістю перекладів його скоро наздоженуть Бінбанк і Промсвязьбанк. Загалом, схема Екшн тут схожа на ту, що є у всіх подібних платіжних системах:

  • На сайті банку-партнера або «Юністрім» статус платежу відображається в режимі реального часу. Іноді з затримкою в кілька хвилин. Залежить від того, в якому банку був оформлений переклад.
  • Як тільки з’явиться статус «Готово» («Платіж завершений», «Переклад завершено» тощо), можна відразу ж йти в найближчий відповідний банк. На сайті unistream.ru режим онлайн-карти покаже, де знаходиться найближчий банк, який підтримує дану платіжну систему. Можна оформити послугу оповіщення по електронній пошті. До речі, в Бинбанке постійні клієнти «Юністрім» отримує її автоматично. А в Ощадбанку завжди настійно рекомендують за 30-50 рублів на місяць підключити послугу універсального СМС-оповіщення.
  • Для громадян Росії з документів знадобиться тільки паспорт (без документа, що посвідчує особу, видача грошей неможлива). Негромадянам при перекладах до 5 тис. доларів/євро треба буде пред’явити лише міграційну візу (або робочу/студентську візу, якщо людина приїхала в Росію з цими цілями). При перекладах більше 5 тис. у. е. негромадянам потрібно ще й документ про вид на проживання. Якщо такого немає, тоді це обмежувач – 5 тис. доларів/євро.
  • Відправник обов’язково повинен проінформувати одержувача, повідомивши останньому свої Ф. В. О., точну суму, валюту і, головне, контрольний, секретний код, без якого неможливо буде отримати гроші.
  • Після пред’явлення паспорта отримує заповнює бланк за формою і розписується у квитанції отримання.
  • Розмір прийшла суми бажано ще раз перевірити. Будь-які невідповідності найкраще озвучувати відразу на місці, за фактом отримання.
  • Подальші перспективи розвитку

    Це загальний алгоритм Екшн , незалежно від того, в якому банку він зЕкшн снюється. Ніяких додаткових вимог та відсотків за отримання жоден банк клієнту нав’язати не має права. Важливо відзначити, що варіантів відправлення грошей більше, ніж варіантів їх отримання. Відправка можлива і через банк, і через касу системи, і онлайн, і навіть по телефону. А от отримувати гроші, за винятком окремих випадків, можна і потрібно особисто в банку. Для наЕкшн ності. Зараз, втім, набирає обертів послуга з автоматичного переведення грошей на гаманці інтернет-сервісів (той же «Вебмані»). Сьогодні компанія не збирається зупинятися на досягнутому. Наприклад, у 2016 році було введено більше 20 нових «продуктів». В числі яких, наприклад, оплата кредитів та комунальних послуг.

    Ощадбанк і Бінбанк першими ввели ці нововведення. В Ощадбанку В 2016 році стало можливо гасити кредити через «Юністрім». Причому кредит може бути взятий як в самому Ощадбанку, так у сторонньої організації. Бінбанк пропонує своїм клієнтам видачу кредитів від «Юністрім», а також оплату комунальних жировок через неї. Фахівці Бінбанку стверджують, що так буде набагато наЕкшн ніше і простіше для самих же клієнтів. У будь-якому випадку відсоток користувачів описаного сервісу для зЕкшн снення грошових переказів зростає. Можна сміливо стверджувати, що в наступному році чисельність клієнтури (епізодичної і постійної) знову збільшиться. Тому стаття, присвячена розбору основних моментів роботи системи «Юністрім», зайвою не буде.