Як створити віртуальну карту Ощадбанку в онлайн-кабінеті

1293

На відміну від звичайного пластику, віртуальна карта Ощадбанку володіє особливими перевагами, забезпечуючи легкі, миттєві розрахунки онлайн з максимальним ступенем захисту від шахрайства. У будь-який час доби тримач віртуальної банківської картки може оплачувати покупки в інтернет-магазинах, погашати рахунку та виконувати переклади, захищені від несанкціонованого втручання паролем і кодом, а зручне управління рахунком унеможливлює крадіжки основних засобів, має багато переваг перед готівкою.

У 2018 році банк не планує випуск віртуальних платіжних інструментів, тому нову карту завести поки не вдасться, проте діючі картки значно полегшать безготівкові розрахунки, якщо вивчити порядок їх використання в мережі.

Принцип роботи віртуальної карти

Основною особливістю карти є повна відсутність будь-якого фізичного носія, що робить неможливим її використання для розрахунків у терміналах, покупок через каси в роздрібних магазинах. Призначення віртуального інструменту – швидке та безпечне проведення фінансових операцій через інтернет, використовуючи лише дані. Подібні карти Ощадбанку випускаються з підтримкою платіжних систем Visa і MasterCard, що передбачають зЕкшн снення міжнародних трансакцій.

Звичайний банківський пластик вимагає щорічного обслуговування, за що часом стягується досить велика плата. Якщо користуватися віртуальною картою протягом року, плата складе всього 60 рублів.

Для управління власними коштами користувачеві потрібно мати підключені послуги мобільного банку і бути зареєстрованим користувачем системи «Сбербанк Онлайн». Таким чином, відкрити доступ до переваг віртуального носія можуть лише клієнти, які вже оформили дебетові картки, до яких далі буде прив’язаний електронний платіжний інструмент.

Принцип роботи полягає в тому, що з основного пластику гроші надходять на додатковий електронний рахунок, з якого далі і виробляються необхідні розрахунки. Реквізити платника в такому випадку залишаються недоступними для сторонніх, а по завершенні оплат обнулений баланс може бути заповнено з основного карткового рахунку.

Таким чином, віртуальна картка нематеріальна, код безпеки представлений у вигляді паролів, що приходять на СМС, а її номер можна знайти в ЛК інтернет-банку.

Оформлення віртуальної карти

Щоб відкрити віртуальну карту Ощадбанку, необхідно заздалегідь оформити пластиковий варіант, і лише потім, пройшовши відповідну процедуру, отримати доступ до зручного і безпечного платіжного інструменту.

Реквізити віртуального носія представлені у вигляді 16 знаків, 3-значного коду CVC2 та інформації про терміні дії.

Ощадбанк випускає даний варіант карт з підтримкою систем «Віза» або «Мастеркард», з попередніми підключенням до СМС-банкінгу.

Щоб відкрити електронний варіант, потрібні реквізити звичайного пластику. Далі можна скористатися одним з трьох способів оформлення:

  • Дзвінок на гарячу лінію Ощадбанку по федеральному або коротким номером.
  • У відділенні фінансової організації.
  • Через інтернет, скориставшись доступом до системі «Сбербанк Онлайн».
  • Якщо при безпосередньому зверненні в банк за телефоном або у філії співробітник банку самостійно виконає процедуру оформлення, то при самостійному підключенні Visa Virtual алгоритм Екшн виглядає наступним чином:

  • Авторизуватися в особистому кабінеті.
  • Перейти в розділ платежів і переказів.
  • Вибрати підрозділ операцій і знайти пункт оформлення заявки на випуск.
  • Заповнити дані у вікні, онлайн-запиту, вибравши відповідний вид, ввести дані про прив’язаний мобільному.
  • Інша інформація заповнюється автоматично з використанням відомостей з особистого кабінету.
  • Процес створення віртуального платіжного носія винятково простий, а в подальшому, при зЕкшн сненні операцій, ризик витоку інформації з реквізитами основного пластику виключений. По мірі необхідності баланс для витрачання коштів через Мережу періодично поповнюється з рахунку основного пластику, а схема проведення розрахунків мало відрізняється від роботи зі звичними реквізитами простого пластику.

    Вимоги до клієнта

    Процес віртуальної емісії простий, а обмежень до його використання практично немає. Створити віртуальну карту Ощадбанку може будь-який власник дебетового пластику, емітованого даною організацією, що використовує для фінансових операцій мобільний телефон та інтернет.

    Єдине обмеження – у виборі самого віртуального носія, оформлення підлягає тільки один із запропонованих варіантів.

    Умови обслуговування

    Перед початком використання необхідно вивчити умови обслуговування:

  • Валюта – тільки російські рублі.
  • Дія – протягом 3 років після відкриття.
  • Щорічна плата – 60 рублів.
  • Застосування овердрафту не передбачено.
  • Поповнення рахунку відбувається протягом 1 робочого дня з моменту створення розпорядження з основного дебетового пластику.
  • Існує два способи поповнення балансу: звичайне перерахування в системі «Сбербанк Онлайн» або за допомогою терміналу (потрібно вибрати функцію переказу між рахунками). Віртуальна кредитна карта Ощадбанку не випускається. Фінансова організація відкриває тільки дебетовий варіант.

    Переваги і недоліки карти

    Недоліків ощадний віртуальний рахунок при розрахунках на території Росії практично не має. Єдине обмеження – неможливість його застосування для оплати послуг і товарів через термінали на касах та управління валютними операціями, де потрібен пластиковий варіант.

    Віртуальним платіжним продуктом Ощадбанку користуватися легко – достатньо ввести потрібні реквізити і підтвердити СМС-кодом.

    Безпека і збереження коштів гарантується конфіденційністю інформації та обмеженим балансом, який час від часу поповнюється за рахунок коштів основної картки.

    Особливо цінується віртуальна карта, коли необхідно виконати виведення коштів з електронних гаманців. Широкі можливості використання в операціях PayPall, «Яндекс.Грошей», обмінників електронних дозволяють швидко проводити поповнення рахунку. Перед тим як отримати віртуальну карту Ощадбанку, необхідно оцінити майбутні витрати, адже добовий розмір операцій обмежений 300 тисячами рублів.

    Можна сміливо проводити розрахунки за наявними реквізитами, не турбуючись про те, що інформація, необхідна для оплат, стане відома стороннім. Банк гарантує анонімність, не дозволяючи відстежити номер, з якого наЕкшн шли кошти.

    Ще одна перевага випливає з відсутності фізичного носія – картку не можна втратити, а значить, і турбуватися про несанкціонованих витратах по ній немає приводу.

    Який термін дії картки

    Після відкриття віртуального пластику держатель зможе вільно користуватися грошима протягом трьох років. Правилами співпраці передбачено автоматичне продовження, тобто після закінчення трирічного терміну дії відбувається перевипуск на наступні 3 роки.

    Існують певні нюанси, які стосуються продовження терміну роботи по картці, виходячи з установлених банком-емітентом правил.

    Як перевипустити карту

    Після закінчення терміну служби колишньої карти відбувається автоматичний перевипуск. Дана процедура виконується безкоштовно для клієнта. До початку нового періоду емітент зберігає номер платіжного інструменту, змінюючи на тільки новий код безпеки. Інформація з новими відомостями про код буде вказана в СМС, отриманому на прив’язаний номер мобільного.

    Користувачеві залишається лише прийняти нові відомості, виписавши нові дані і зберегти їх в недоступному для сторонніх місці.

    Таким чином, при перевипуску картки користувачу необхідно проконтролювати зміну основного пароля. Інформацію про продовження можна відстежити через особистий кабінет системи «Сбербанк Онлайн».

    Іноді СМС вчасно не отримано або користувач видалив повідомлення, попередньо не зберігши його. В такому випадку необхідно зв’язатися з працівниками банку за єдиним номером гарячої лінії і повідомити про проблему. Якщо слідувати подальшим інструкціям службовця Ощадбанку, потрібну інформацію можна відновити.

    У зв’язку з випадками шахрайства, крадіжок пластикових коштів, а також несанкціонованих списань з рахунків Ощадбанк передбачив новий рівень захисту капіталів клієнта у вигляді використання для розрахунків віртуального платіжного носія.