Кредитні картки ВТБ 24: умови користування, відгуки, відсотки

760

ВТБ 24 обмежив різноманітність карт, об’єднавши всі переваги попередніх серій в один продукт – «Мультикарта». Більше того, така картка може бути як дебетовою і кредитною, так і зарплатної. За версією «Банки.ру» продукт від ВТБ 24 займає лідируючі місця. Чим же відрізняється пропозицію цього банку від альтернативних в інших компаніях? У цій статті розглянемо кредитну картку ВТБ 24: умови користування та відгуки.

«Мультикарта» – всі опції в одній картці

Якщо подивитися на лінійку кредитних карток компанії Тінькофф або Ощадбанк, можна виявити, що там багато різних варіантів, від яких розбігаються очі. Зайшовши на сайт цих організацій або в офіс компанії, клієнт починає губитися у виборі потрібного для себе продукту.

У якихось кредитки підвищений кэшбэк, в інших – низькі ставки відсотків на зняття готівки, у третіх – милі нараховуються. Хтось співпрацює з аерофлотом, десь карта вигідних для інтернет-покупок. І вибрати підходящу для себе кредитку стає по-справжньому складним завданням, що вимагає професійного підходу.

Маркетологи компанії ВТБ 24 теж звернули на це увагу. Тому вони створили єдину картку, що об’єднує в собі всі необхідні умови. Це збірка опцій, в якому банк вирішує, що потрібно клієнту, а сам клієнт визначає, які опції для нього актуальні на поточний момент, і більш того, на поточний місяць.

Отже, як вже зазначалось раніше, всі карти ВТБ об’єднані в один загальний продукт – «Мультикарта». При цьому клієнт може вибрати для себе кілька варіантів:

  • дебетова карта;
  • зарплатна картка;
  • кредитка.

На всіх продуктах діє єдина система опцій. Умови обслуговування також однакові, але з урахуванням специфікації напрямки картки. У цій статті мова піде саме про кредитування, а точніше про кредитки від ВТБ.

Кредитка «Мультикарта»

Золота кредитна карта ВТБ 24 припускає під собою кредитний ліміт до 1 млн рублів. Пільговий період стандартний для класичних пропозицій і становить не більше 50 днів. По картці передбачено кэшбэк до 10% на безготівкові витрати. При цьому обслуговування картки може бути безкоштовним. Відсоток на купівлі і на зняття готівки становить 26%. Розглянемо кожен аспект більш детально.

Процентна ставка

Вона становить 26%. Не має ніякого значення, чи робить клієнт транзакції в інтернеті, купує товар на торговій точці або знімає гроші в банкоматах будь-якого банку, – відсоток річних буде однаковий.

Єдина додаткова умова – це одноразова комісія за зняття готівки. Вона становить 5,5% від суми зняття, при цьому мінімальне умова 300 рублів. Тому знімати гроші може бути не настільки вигідно, зате це можна робити в будь-яких банкоматах, не обов’язково використовувати технічні пристрої ВТБ.

Пільговий період

Користуватися грішми без сплати процентної ставки – це найбільш вигідне застосування кредитних карт. Класика пільгового періоду – 50 днів. ВТБ 24 використовує стандартну і зрозумілу багатьом схему. Компанія ділить періоди використання картки на розрахунковий і платіжний.

Розрахунковий термін – місяць, коли можна робити покупки. Це календарний місяць з першого по останнє число.

Платіжний термін – місяць, який слідує за розрахунковим. В цей період необхідно внести всю суму заборгованості або оплатити хоча б мінімальний платіж до 20-го числа.

Пільговий період, відповідно, сукупність платіжного і розрахункового періоду. Таким чином, він може досягати 50 днів.

Наприклад, якщо купити Товар-1 на суму 10 000 рублів 15 жовтня, Товар-2 у розмірі 5 000 рублів 25 жовтня, то до 20 листопада можна повернути 15 000 без відсотків.

Варто враховувати, що безвідсотковий період не поширюється на зняття готівкових грошових коштів. Тому кредитка завжди розглядається як інструмент взаєморозрахунку з продавцями за рахунок банківських грошей. Для зняття і зберігання власних коштів рекомендуємо розглянути «Мультикарту» дебетову або зарплатну.

Кэшбэк

Винагорода за використання карти – це те, що робить карткові продукти вигідними та привабливими для позичальників. У компанії ВТБ кэшбэк єдиний на всі типи карток. І клієнт має право самостійно обрати потрібну категорію.

В умовах акції на поточний момент в місяць отримання картки передбачений єдиний кэшбэк в розмірі 2% на всі покупки. Сама винагорода забезпечують платіжні системи, такі як Visa або MasterCard. Але вони повертають лише 0,5%. Тому знайти карти з кэшбэком можна в будь-якому банку.

Всі ставки винагороди, які вище зазначеного відсотка, забезпечуються банківською організацією за рахунок партнерських відносин з торговими точками. ВТБ 24 передбачає кэшбэк тільки в тому випадку, якщо по карті або за сукупністю карток, оформлених на клієнта, відбувалися покупки за місяць більш ніж на 5 000 рублів. Чим більше витрат, тим вище винагороду. Банк пропонує кілька категорій:

  • стандартний кеш – до 2%;
  • напрям «авто» – до 10%;
  • напрям «ресторани» – до 10%;
  • бонуси «колекція» – до 4%;
  • бонуси «подорож» – до 4%.

Розглянемо, як проводиться нарахування грошей.

Стандартний кэшбэк

У цій опції винагорода може досягати максимально 2% від суми витрат. При цьому кэшбэк за місяць не може бути більш 15 000 рублів. Розподіляється він наступним чином:

  • витрати 5 000-15 000 – 1%;
  • 15 000-75 000 – 1,5%;
  • 75 000 і більше – 2%.

Авто або ресторани

Користувач може вибрати цю категорію, якщо вважає, що в поточному місяці вона йому буде вигідна:

  • витрати 5 000 -15 000 – 2%;
  • 15 000 – 75 000 – 5%;
  • 75 000 і більше – 10%.

Покупки підсумовуються по карті, а винагорода нараховується тільки за ті витрати, які були зроблені в цій категорії. Під «авто» мається на увазі оплата бензину на заправках або паркування. А до категорії «ресторанів» зараховуються ресторани і кафе, а також розважальні заклади, такі як кіно, театри та інші.

Колекція або подорожі

«Колекція» – це спеціальна бонусна програма, розроблена компанією ВТБ. Обмінювати свої накопичені бали можна буде тільки на ті товари, які пропонує банк. ЗЕкшн снити це можна через особистий кабінет. Розподіляється система наступним чином:

  • витрати 5 000-15 000 – 1%;
  • 15 000-75 000 – 2%;
  • 75 000 і більше – 4%.

Тарифікація мається на увазі у вигляді 1% = 1 бонусу. 1 бонус нараховується за 30 рублів витрат. Відповідно, 2% = 2 бонусів за 30 рублів покупок. І 4% = 4 бонусів на 30 рублів. Конвертація зЕкшн снюється за курсом 1 бонус = 30 копійок.

Альтернативою колекції є подорож. Ця опція цікава тим, хто любить виїжджати за кордон. На накопичені милі можна купити квитки на літак або поїзд, а також забронювати номер в готелі чи орендувати автомобіль. Розподіл:

  • витрати 5 000-15 000 – 1%;
  • 15 000-75 000 – 2%;
  • 75 000 і більше – 4%.

Тарифікація: 1% = 1 милі за 100 рублів покупок. І по аналогії так і далі. А конвертація досить прозора: 1 миля = 1 рубль. І в категорії «колекція», і в категорії «подорож» в перший місяць бонуси нараховуються за тарифом 4%. Обмінювати зароблені бали можна через особистий кабінет банку.

Кредитний ліміт

Банк може надати позичальнику 1 000 000 рублів. Це максимальне пропозицію, яка, скоріше, доступно для лояльних клієнтів, що мають успішні взаємини з ВТБ в плані кредитування. Також пріоритетом користуються потенційні позичальники, які отримують заробітну плату на картку від ВТБ 24. В усіх випадках питання вирішується в індивідуальному порядку, на кредитний ліміт впливають:

  • кредитна історія;
  • рівень доходу;
  • відносини банку до позичальника.

Тому індивідуальний доступний ліміт можна уточнити, оформивши заявку на сайті компанії.

Калькулятор винагород

Крім того, що на сайті можна сформувати заяву, там передбачено розрахунок премії за користування карткою. Досить вибрати потрібну категорію кешбека і вказати, які витрати по карті плануються відбуватися в місяць. Наприклад, при витратах в 20 000 рублів на місяць, система розраховує 5 200 миль. При цьому дає підказку, що поїздом з Москви до Казані можна дістатися за 2 800 миль.

Позитивним моментом є те, що можна оформити до 5 карт на всіх членів сім’ї. Таким чином, кількість нарахованих бонусів буде рости в сукупності, що дозволить накопичити прийнятне кількість балів.

Так, при витратах в 50 000 рублів за всіма картками на рахунку буде 13 000 миль в кінці року. Що означає, що можна дістатися з Москви до Риги безкоштовно за списання 12 000 миль.

Обслуговування

Здавалося б, такі умови повинні мати на увазі те, що ця кредитка буде дорогий в обслуговуванні, близько 2 500 або навіть 4 000 рублів на місяць, як преміальні картки в інших банках. Але це не так. Обслуговування карти може бути абсолютно безкоштовно. Цього можна досягти кількома методами:

  • сума покупок за місяць перевищує 15 000 рублів;
  • на картковому рахунку дебетової або зарплатою карти знаходиться більш 15 000 рублів.

Звідси випливає два варіанти:

  • Якщо клієнт упевнений, що в місяць він витрачає більше 15 000 рублів, то можна сміливо оформляти кредитку і користуватися нею безкоштовно.
  • Щоб підстрахувати себе, можна додатково безкоштовно відкрити дебетову картку і зберігати незнижувальний залишок в 15 000 рублів.
  • Якщо не виконувати ці умови, то карта може бути Екшн сно дорогий – 249 рублів в місяць. Що еквівалентно витратам на рік у розмірі 2 988 рублів. Така ціна відповідає рівню преміальних карт.

    Інші умови за регульованим тарифом

    Розглянемо інші умови використання кредитки в ВТБ 24, щоб виключити всі можливі підводні камені. Почнемо з обов’язкового платежу. Він складається з 3% від суми основного боргу на останній день розрахункового періоду. Крім цього, в нього можуть входити:

    • відсотки за користування кредитними коштами;
    • відсотки за зняття готівки;
    • комісії за зняття готівки;
    • вартість місячного обслуговування.

    Клієнт на своє ім’я має право безкоштовно оформити 5 кредитних і 5 дебетових карт. Перевищення ліміту буде коштувати 500 рублів за одну картку. Штрафні санкції відповідають вимогам Цивільного кодексу і становлять 0,1% від суми боргу на щоденній основі. Це означає, що якщо не внести обов’язковий платіж до 20-го числа розрахункового періоду, то доведеться доплачувати штраф.

    Не рекомендується перевіряти баланс в банкоматах, не належать до ВТБ, так як ця операція коштує 15 рублів. Благо компанія володіє широкою мережею своїх технічних пристроїв, і крім того, є особистий кабінет і мобільний додаток, де можна уточнити самостійно.

    Переказ грошей з картки на рахунок іншої карти розцінюється як переведення в готівку грошей. Відповідно, буде коштувати 5,5% від суми переказу при мінімальних 300 рублях. PIN-код можна поміняти за 30 рублів в банкоматі. Також існують обмеження на зняття грошей. За добу можна вивести не більш ніж 350 000, а в місяць тільки 2 млн рублів.

    Сам пластик і картковий рахунок відповідають всім сучасним вимогам. За безпеку використання відповідає система 3D-S. Передбачена сучасна оплата безконтактним способом на терміналах торгових точок, а також за допомогою смартфонів. Пластик іменний і має чіп.

    Як замовити карту

    Для отримання кредитки необхідно заповнити заявку через сайт ВТБ. Необхідно буде вказати персональні та контактні дані. Також заповнити інформацію про свого роботодавця. Потім у розділі «Ваша карта» вказати, який кредитний ліміт буде цікавий. Також підтвердити розташування офісу, де зручно отримати пластик.

    Банк розгляне заявку і проінформує позичальника протягом місяця допомогою СМС-повідомлення. Після чого можна звернутися у вибране відділення та отримати кредитку. Для цього потрібно звернутися з комплектом документів, а вже на місці підписати договір на обслуговування.

    Які потрібні документи

    Необхідно надати паспорт та копію трудової книжки, завірена роботодавцем, або будь-яку довідку, яка підтверджує стаж та займану посаду. Також потрібно підтвердити свої доходи:

    • 2-ПДФО, заповнена бухгалтером з роботи;
    • довідка від ВТБ 24, яка також заповнюється в бухгалтерії;
    • виписка з банківського рахунку, куди надходить заробітна плата.

    Хто може отримати кредитку

    Банк готовий співпрацювати з позичальником, якому вже виповнився 21 рік, але ще немає 68 років. При цьому він обов’язково повинен бути громадянином Росії, мати реєстрацію в одному з регіонів і отримувати зарплату не менше ніж 20 000 рублів. Москвичам і жителям Московської області потрібен заробіток в 30 000 руб.

    Відгуки

    Тепер ми в повному обсязі розглянули кредитний продукт від ВТБ, можна подивитися, що пишуть в мережі. Перейдемо до розділу відгуків про кредитну картку. Спочатку хотілося б відзначити, що на популярному ресурсі «Банки.ру» «Мультикарта» перемогла в номінації «Найкраща картка з бонусами на подорожі». Ця подія сталася наприкінці вересня 2017 року.

    Думки ж самих користувачів завжди досить різноманітні. Складно виділити переваги або недоліки будь-якого продукту, орієнтуючись тільки на відгуки в мережі. Звичайно, головне завдання знайти вигоду і переваги для себе в цілому, виходячи з поточного банківського пропозиції. В інтернеті можна отримати інформацію про те, як працює організація з клієнтами, наскільки компетентні та чуйні працівники. Також розглянути варіанти працездатності технічних пристроїв, каналів дистанційного обслуговування і телефону підтримки.

    Загалом, відгуки носять позитивний характер. У відкритих джерелах banki.ru негативні претензії пов’язані зі стандартними реальними робочими питаннями, на які співробітники банку досить швидко надають відповідь.

    1 відгук

    Приміром, 27.10 клієнт звернувся з проханням перевірити можливість зЕкшн снення транзакцій через інтернет. Згідно з його зверненням, він дзвонив 4 рази в банківську компанію і йому не могли надати відповідь. Після чого з ним зв’язалися з вирішенням питання, так як по карті не була підключена система безпеки 3D-S, без якої немає можливості зЕкшн снювати операції в інтернеті.

    Відгук 2

    Також зафіксовано звернення про те, що банк самостійно збільшив кредитний ліміт по карті. На такий порядок регламентований умовами договору у багатьох банківських компаніях. Якщо клієнт справно виконує всі умови, то банк починає в ньому бачити наЕкшн ного партнера і в якості заохочення збільшує суму наявних грошей.

    Відгук 3

    Також клієнти залишають відгуки про те, що не працює той чи інший банкомат обслуговування. Ці технічні пристрої мають властивості переповнюватися або виходити з ладу не тільки у ВТБ, але і у будь-якої іншої компанії.

    Таким чином, можна сказати, що зараз «Мультикарта», в тому числі і кредитний її варіант, є одним з кращих пропозицій від одного з найбільших і наЕкшн них державних банків. Унікальність полягає в тому, що позичальник сам вирішує, які опції для неї актуальні. А умови надаються достатньо конкурентні на ринку кредитних карт для фізичних осіб.

    Банк має широку мережу технічних пристроїв та відділень у багатьох містах. Крім того, рекомендуємо звернути увагу і на дебетові продукти з нарахуванням відсотків на залишок, які безкоштовно можна оформити разом з кредиткою.