Чи можна здавати квартиру в оренду куплену в іпотеку?

990

Купуючи житло в іпотеку, позичальник стає повноправним власником нерухомості. При цьому на весь термін кредитування квартира виступає в якості застави, що обмежує клієнта у вчиненні реєстраційних Екшн . Таким чином, власник не може продати квартиру або подарувати її, поки заборгованість не буде погашена. Банківська компанія страхує себе від ризиків того, що грошові кошти не будуть повернуті, що дозволяє їй реалізувати заставну нерухомість, погасивши борги. Але у цій статті розглянемо, чи можна здавати квартири, взятих в іпотеку.

Дозволяє банк здавати іпотечну квартиру

Для кого-то ринок іпотеки – це можливість обзавестися власним житлом, для інших – це хороший спосіб інвертування грошових коштів. У другому випадку клієнт розраховує на те, що за рахунок банківського фінансування вона може отримати капітал, який буде рости в ціні, при цьому щомісячні платежі будуть оплачуватися за рахунок грошей, отриманих від здачі в оренду нерухомості.

Такий спосіб взаємин в принципі вигідний і для кредитора, і для інвестора. Так як банк отримує платоспроможного клієнта, а позичальник – наЕкшн ний спосіб інвестування. Але така угода має певні ризики.

І пов’язані вони з тим, що банківська компанія не може розпоряджатися нерухомістю, поки діє орендну угоду. Таким чином, клієнт банку може оформити угоду з іпотеки, і не вносити щомісячні платежі, оформивши орендну угоду з афілійованою особою.

Тривалість оренди може бути не обмежена, наприклад, на 10 або 30 років. При цьому фактично продовжувати користуватися нерухомістю може позичальник, а банк отримує ризик того, що йому не вдасться витребувати борг, а крім того, продати нерухомість.

Тому багато банківські організації вказують у договорі застави квартири заборону на здачу нерухомості. Інші ж компанії більш позитивно ставляться до таких операцій або дозволяють здавати квартиру в оренду тільки за згодою банку.

Що зазначено в іпотечному договорі

Законодавством не забороняється здавати в оренду житло, куплене в іпотеку. Такі взаємини кредитор і позичальник регулюють самостійно. Положення може бути зазначено безпосередньо в кредитному договорі або загальних правилах кредитування конкретного банку.

Попередньо, перед оформленням, рекомендуємо з’ясувати інформацію безпосереднього у кредитного менеджера, який буде займатися оформленням угоди. Також самостійно можна вивчити умови кредитування, які надані у відкритому доступі на сайтах банківських компаній.

Наприклад, в Ощадбанку нерухомість, що придбана в кредит, не може здаватися в оренду без згоди банківської компанії. Це зазначено в

Якщо ж ніде заборона на передачу нерухомості за орендною угодою не прописаний, то такі квартири можна здавати без згоди банку.

Що робити, якщо банк не дозволяє

Банківська компанія має повне право заборонити здавати майно в оренду, що перебуває в заставі. Цей порядок може бути закріплений у кредитному договорі або документі застави. Але заборона носить лише юридичний характер, фактично ж багато позичальників здають квартири, що знаходяться в іпотеці. З цього питання існують два рішення:

  • Здавати житло, не попереджаючи банк. Якщо банківська компанія проти складання договору оренди, то можна і не сповіщати кредитора. Перевірити здається квартира, банкір навряд чи зможе. Випадків, коли банківські працівники перевіряли факт здачі, одиниці.
  • У Росії більшість подібних угод зЕкшн снюється без орендного договору. Це дозволяє уникнути виплати податків, і позбавляє від зайвих клопотів з оформленням документів. Якщо такий варіант підходить, то можна сміливо передавати житло в оренду, адже банк ніяк не зможе довести, що нерухомість орендується кимось.

  • Інший спосіб – домовитися з банком. Кредитні організації завжди готові співпрацювати з позичальником. Навіть якщо в договорі заборону на здачу нерухомості, це не означає, що банківська організація буде категорично проти.
  • Іпотечних квартир, що здаються в оренду, досить багато. А отримати дозвіл можна на підставі складання додаткової угоди. Для цього потрібно буде звернутися у відділення банку і написати заяву. Фахівці його розглянуть, як правило, протягом тижня і винесуть рішення.

    Скоріше всього будуть певні обмеження, наприклад, термін угоди буде діяти протягом року, після чого його необхідно буде пролонгувати. Або встановлена максимальна тривалість оренди, а також узгодження орендних документів з кредитором.

    Нюанси здачі в оренду іпотечної квартири

    Якщо в кредитному договорі варто заборону на здачу, то невиконання цієї вимоги може призвести до серйозних наслідків. Як правило, всі положення повинні бути описані в документах. Можливі наслідки:

    • призначення штрафу;
    • збільшення процентної ставки;
    • вимога погашення кредиту.

    Перевірок компанія може і не влаштовувати, але при необхідності без проблем застосує будь-які варіанти, виходячи з укладеного договору.

    Щоб напевно уникнути таких поЕкшн , рекомендуємо про все повідомляти кредитора. Банки відкриті для співпраці і дуже бояться отримати проблемного позичальника, який не буде виконувати зобов’язання.

    Тому в заяві про дозвіл передачі нерухомості в оренду рекомендуємо вказувати інформацію про неможливість виплачувати щомісячний платіж. А за допомогою такого засобу є варіант вносити щомісячні відрахування вчасно, що буде вигідно для всіх сторін.

    А щоб уникнути подібних проблем, рекомендуємо укладати угоди з банками, які відразу дозволяють передавати квартири у оренду, або укласти з кредиторами індивідуальний договір з такою можливістю на стадії оформлення документів за допомогою додаткової угоди між позичальником та банківською організацією.