Що дає страховка від втрати роботи?

737

Страховка від втрати роботи – це послуга страхових компаній, якою можна скористатися при оформленні кредитного договору. І якщо настане страховий випадок, то організація по страхуванню буде виплачувати щомісячні платежі по кредиту певний час, за який страхуемый може знайти собі нове місце роботи і відновити своє фінансове становище. Страхування від втрати роботи дозволяє не зіпсувати кредитну історію, що добре позначиться на позитивних рішення банку про видачу кредитів в подальшому.

Як це працює?

Страхування від втрати роботи – це зручна послуга для тих, хто не впевнений у стабільності своєї організації. Компанія може закритися або скоротити штат співробітників, у зв’язку з чим людина може втратити свою здатність оплачувати кредит.

Банк як компанію-кредитора не цікавлять всі ці складнощі фінансового стану клієнта. Банківська організація діє тільки згідно з тими правилами і умовами, які були прописані при оформленні кредитного договору. Тому, навіть втративши роботу, виплачувати кредит таки доведеться.

Тут і приходить на допомогу страховка на випадок втрати роботи. Це добровільна послуга, вона не обов’язкова при підписанні кредитного договору. Тому, щоб укласти такий вид страховки, слід уточнити у фахівця з оформлення кредитного договору, є у них домовленості зі страховими компаніями на такий вид послуги.

Застрахувавшись по даному виду послуги, можна не боятися, що з компанією, де ви працюєте, щось трапиться. Якщо настане одна з страхових поЕкшн , потрібно буде у строки, зазначені в договорі страхування (5-30 днів, повідомити про настання страхової події: звернутися в офіс страхової або зателефонувати їм по телефону.

Також будуть потрібні документи, що підтверджують факт події, копія трудової книжки, наказ про скорочення чи інші види документів, які встановлює страховик. Після того, як документи наЕкшн дуть в головний офіс страхового агента, протягом 5-10 робочих днів вони визнають, що ризик за договором страхування зЕкшн снився. І зроблять або разову виплату за 6-12 місяців, або будуть виплачувати компенсацію на щомісячній основі у розмірі щомісячного платежу за кредитним договором.

Як правило, страхування на випадок втрати роботи є індивідуальним видом договору, тобто оформляється між клієнтом та страховим агентом. Відповідно, вигодонабувач також клієнт, і виплати будуть зЕкшн снюватися на рахунок клієнта, який має право розпоряджатися сумою на свій розсуд. Розмір, періодичність, страхова сума і сума премії зазначаються у полісі, тому умови можуть трохи відрізнятися у кожного страховика. Всю необхідну інформацію можна отримати з поліса і правил страхування.

Що визнається страховими випадками?

Якщо застрахувати себе від можливої втрати роботи, то це не означає, що можна просто звільнитися за власним бажанням, а кредит буде оплачувати страхова організація. У полісі чітко прописуються всі події, які можуть бути визнані страховими. До таких можуть ставитися:

  • Ліквідація підприємства. Якщо ваша організація припинила свою діяльність, відповідно, вам доведеться шукати нову роботу. У зв’язку з цим страхова компанія буде виплачувати гроші за кредитом, поки ви будете в пошуках.
  • Скорочення штату. Багато організації оптимізують бізнес-процес і виробництво на підприємстві. У зв’язку з цим часто той чи інший відділ може бути скасовано з причини своєї низької ефективності. Якщо застрахованої звільнили через скорочення штату – це страхова подія.
  • Зміна власників компанії. Компанію можуть перекупити нові власники. Вони часто встановлюють власні регламенти та правила, які можуть виявитися не по смаку співробітникам організації. Ви маєте право звільнитися і почати пошуки нової роботи – це страхова подія.
  • Розірвання договору з інших причин. В цей пункт входять такі випадки розірвання трудового договору, в яких не можуть бути винні ні працівник, ні роботодавець. Сюди можна віднести призов в армію або погіршення стану здоров’я, що перешкоджає подальшому виконанню трудових зобов’язань.
  • Що не визнається страховим випадком?

    У полісі також прописуються і ті ризики, які отримати компенсацію від страхової організації не представляється можливим. До них зазвичай відносяться:

  • Звільнення за власним бажанням. Коли співробітник організації попереджає роботодавця про те, що звільняється в письмовій формі за два тижні до дати передбачуваного звільнення.
  • Порушення трудової дисципліни. Якщо працівник не справляється з обов’язками, прописаними в регламенті за його займаної посади. А також якщо працівник порушив правила, статут, регламент своєї компанії, у зв’язку з чим був звільнений.
  • Заподіяння шкоди здоров’ю чи майну у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння. Навіть якщо працівник отримав травму, через яку більше не може продовжувати роботу, але каліцтво було отримано внаслідок алкогольного чи іншого сп’яніння, то страховим подією це визнано не буде.
  • Види кредитних договорів, на які поширюється поліс

    Поліс страхування від втрати роботи можна оформити на будь-який вид позики в банку. Особливо це актуально, якщо кредит є довгостроковим, так як передбачити, чи буде стабільно працювати компанія, в якій працевлаштований застрахований, досить проблематично.

    Також можна оформити страховку від втрати роботи при іпотеці, автокредитом або споживчому кредиті. Договір страхування можна оформити відразу при оформленні кредитного договору.

    Іпотека

    Іпотечний договір відрізняється не тільки своєю довгостроковістю, але і сумою, яку видає банк. Тому клієнти таких банків часто намагаються максимально убезпечити себе від різного виду ризиків.

    При оформленні іпотеки обов’язковим є лише поліс на страхування майна, але додатково за власним бажанням можна застрахуватися від втрати роботи, застрахувати своє життя і здоров’я та інше.

    Якщо страхова подія настане, то необхідно буде підтвердити факт події, надавши деякий перелік документів своєму страховику. У нього можуть входити:

    • паспорт застрахованої особи;
    • завірена копія або оригінал трудової книжки з відміткою про втрату роботи;
    • копія трудового договору, який було розірвано;
    • довідка про наявність іпотечної позики.

    Вимоги з боку страховика

    Поліс можуть оформити не всі клієнти. Необхідно, щоб клієнт підходив по мінімальним вимогам страхової організації. У кожній компанії вони можуть трохи відрізнятися, але в загальному і цілому:

    • загальний стаж роботи не менше року;
    • стаж роботи на останньому місці не менше 3 місяців;
    • вік застрахованої особи більше ніж 21 рік, але не більше 55 і 60 років для жінок і чоловіків відповідно;
    • офіційний характер роботи, тобто працевлаштування має бути оформлено відповідно до ТК РФ.

    Чи потрібен такий договір?

    Кожен сам має право вирішувати, страхуватися від тих чи інших ймовірних поЕкшн чи ні. Поліс має, як правило, невелику вартість, що залежить від тарифів страховика і розміру позики в банку. Таке страхування актуально при довгостроковому кредитуванні.

    Якщо кредитні договори оформлюються на півроку-рік , то ймовірність настання страхової події дуже мала. Також варто визначити для самого себе, що станеться, якщо ви втратите роботу. Чи зможете погашати кредитний договір з альтернативних джерел доходу?

    Найбільше негативних думок можна зустріти від тих застрахованих, хто втратив роботу зі своєї вини. При цьому, відповідно, страховик не визнав це страховою подією і не виплачує гроші. Також варто уважно вивчити поліс на предмет повернення невикористаної частини премії, якщо кредит погашається достроково.