Що таке кореспондентський рахунок Ощадбанку?

950

Кожної банківської організації присвоюється індивідуальний кореспондентський рахунок. Він входить в число обов’язкових реквізитів при переказі грошових коштів. Банкам кореспондентський рахунок необхідний для вчинення операцій із зарахування грошей. На ньому фіксується вся інформація про всіх платежах. У цій статті розповімо, що таке кореспондентський рахунок і як дізнатися кореспондентський рахунок Ощадбанку.

Що таке кореспондентський рахунок

Кореспондентський рахунок банку – це індивідуальний номер, що складається з 20 цифр. На ньому зберігається історія усіх операцій. В першу чергу він в собі несе інформацію про стан банківського балансу, який так необхідний контролюючим органам.

Наприклад, за даними кореспондентського рахунку Ощадбанку Центральний Банк вирішує, наскільки безпечну діяльність зЕкшн снює комерційний банк, чи не має він ознак банкрутства. Адже у випадку негативного балансу на коррахунку Ощадбанк не зможе виконувати операції з переказу грошей між користувачами.

Такий номер є не тільки в Ощадбанку, але й у будь-якого іншого комерційного банку в Росії. І для кожної банківської організації він присвоюється в індивідуальному порядку і носить унікальний характер. Дані по К З в Ощадбанку Росії та інших банках, є відкритими і загальнодоступними. Їх можна переглянути на офіційних сайтах банківських компаній.

Але баланс рахунку та проведені операції доступні тільки для Центрального Банку, а також для великих інвесторів або аудиторських компаній, що надають відповідні послуги.

Інформація, зашифрована в коррахунку

Як ми вже говорили раніше в цій статті, кореспондентський рахунок складається з 20 цифр. І номер для кореспондентів в РФ формується наступним чином:

  • перші три цифри характеризують належність рахунку до російської зоні. Це зазвичай 201 або 301;
  • потім зашифрований індивідуальний банківський рахунок;
  • останні три цифри збігаються з номером БИК.

БИК – це банківський індивідуальний код, який, як і кореспондентський рахунок, призначається ЦБ. БИК містить від 7 до 9 цифр. Він також входить до числа обов’язкових реквізитів для розпізнавання платежу. Як дізнатися БИК банку? Це також відкрита інформація, яка може бути розміщена на сайті в платіжних документах, особистому кабінеті або у відділеннях компаній.

Кореспондентський рахунок фізично прив’язаний до певного регіону. Кореспондентський рахунок Ощадбанку розташований в Москві. У банківських реквізитах часто вказується інформація про місцезнаходження рахунку, але для перекладу досить вказувати тільки цифри.

Може коррахунок помінятися?

Таке рішення приймає Центральний Банк Росії, а комерційні банківські компанії зобов’язані підкорятися. Тому і БИК і кореспондентський номер можуть бути в будь-який момент змінено. Клієнта варто звертати увагу на актуальні дані.

У разі, якщо допустити помилку в загальних реквізитів, тобто Біку, КС або ІПН, то гроші не зможуть бути переведені і не Екшн дуть до адресата, вони будуть повернені відправнику. А всі подорож грошових коштів може зайняти до 10 робочих днів.

Зазвичай БИК і коррахунок змінюються через зміну в назві банку або зміни місцезнаходження юридичної. У будь-якому випадку всі рішення диктуються саме ЦБ.

Як дізнатися реквізити Ощадбанку

Варто розділяти загальні та індивідуальні реквізити. Загальні реквізити можуть знадобитися, якщо зЕкшн снюються перекази між сторонніми банківськими організаціями або оплата зЕкшн снюється через платіжні системи. Загальні реквізити входять:

  • БИК;
  • ІПН;
  • КПП;
  • Кореспондентський рахунок.

Також заповнюються тільки індивідуальні реквізити власника розрахункового рахунку, тобто безпосередньо клієнта банку, куди повинні наЕкшн ти гроші. Тому варто розділяти поняття кореспондентського (загального) і розрахункового (індивідуального) рахунки. Для зЕкшн снення операції значущим умовою може виступати призначення платежу. Наприклад, переказ грошей на користь погашення кредиту за договором.

До С для Ощадбанку Росії можна уточнити на сайті банківської компанії. Це можна зробити наступним чином:

  • вибрати розділ «Відділення і банкомати». Він розташований вгорі сайту, поряд з емблемою Ощадбанку Росії;
  • далі натиснути на розділ «Інформація про банк». Перший пункт меню під емблемою;
  • зліва з’явиться вкладка «Реквізити», клікнувши на яку можна виявити повні банківські реквізити Ощадбанку – кореспондентський рахунок, БИК та інше.

Але якщо операції виконуються в межах одного банку, то знання загальних реквізитів може не знадобитися. Наприклад, якщо клієнт з карти Ощадбанку переводить гроші на картку клієнта в Ощадбанку, то досить буде вказати тільки номер кредитки.

Додатково загальні реквізити можна уточнити, зателефонувавши на гарячу лінію або звернувшись до відділення банківської компанії. Крім цього, необхідні дані доступні в банкоматах і терміналах Ощадбанку.

На даний момент для Ощад визначені наступні реквізити:

  • Кореспондентський рахунок: 30101810400000000225;
  • БИК: 044525225;
  • КПП: 773601001;
  • ІПН: 7707083893.

У разі оплати кредиту потрібно додатково вказати свій особистий номер, відкритий для погашення. Якщо платіж зЕкшн снюється сторонній особі на карту Ощадбанку, чий номер невідомий, значить, додатково слід написати номер рахунку карти, на користь якої зЕкшн снюється операція.