Як швидко зібрати гроші на квартиру?

746

Незважаючи на високу вартість, отримати впорядковану квартиру – під силу кожному, хто знає ціну грошей і вміє грамотно розпоряджатися власними фінансами. При правильному підході до власних доходів і витрат, є безліч способів, як накопичити на квартиру, обходячись без допомоги банку.

Середній рівень зарплат російських і ціни на квартири

Попереднє знайомство з цінами на житло пригнічує – просторі квартири в нових будинках оцінюються в мільйони рублів. Щоб заселитися у власну квартиру, доведеться мати мільйонні заощадження, а якщо заробіток не перевищує середній по країні, мрія виглядає примарною. І все ж, є способи, як накопичити на квартиру за 3 роки, не вдаючись до позик і позичання, розраховуючи тільки на свої сили і можливості.

Початок шляху до купівлі нерухомості – у визначенні суми, яка буде потрібно на житло, виходячи з оцінки багатьох параметрів: регіон, район проживання, ступінь комфорту, площа і т. д.

Діапазон цін багато в чому залежить від регіону і сформованого ринку нерухомості. Якщо найдешевша квартира, куплена на околиці столиці, коштує від 4-5 мільйонів рублів, то в сусідніх з Москвою регіонах вартість помітно падає. Навіть в межах одного міста ціни будуть багаторазово змінюватися, виходячи з обраного району. Трохи ближче до центру аналогічна однокімнатна квартира буде коштувати вже більше 6 мільйонів рублів. Таким чином, на першому етапі майбутньому власнику житла необхідно визначити, який розмір накопичень дозволить отримати омріяні квадратні метри, не звертаючись до допомоги сторонніх.

Виходячи з отриманих даних, оцінюються поточні можливості: скільки людина може відкладати з кожної зарплати чи іншого доходу, та протягом якого терміну з’явиться можливість укладення договору купівлі-продажу.

Дохід населення також розрізняється по країні. У різних регіонах на одній і тій же посаді, у різних компаніях співробітники отримують заробіток, який може багаторазово відрізнятися. Якщо для Москви середній рівень заробітку людини, що працює в середній ланці, становить близько 50 тисяч рублів, поруч можна знайти людей, які мають такі ж здібності, досвід, знання, має мільйонні доходи.

Сумно виглядає реальна статистика по заробітній платі й інших містах. Безсторонні цифри, усереднюючи показники всіх громадян, можуть привести до висновку, що дохід конкретної людини ніколи не дозволить купити гарне житло, проте багато з громадян, успішно оформили нерухомість, мають аналогічний рівень доходу. Виникає питання, що необхідно зробити, щоб отримати своє житло за власні кошти.

Корисні поради для ефективного накопичення грошей

Перша порада, який допоможе приступити до накопичень, пов’язаний з точним визначенням суми. Неможливо досягти мети, яка не сформована і не чітко визначена. Щоб зрозуміти, як накопичити на квартиру з зарплатою не вище середнього рівня, необхідно для початку визначити кінцевий орієнтир накопичень. Це можна зробити тільки шляхом визначення точних параметрів:

  • в якому районі;
  • місті;
  • якої площі;
  • в якому стані потрібне житло.

Розглядаючи варіанти новобудов, споруджуваного житла вторинного ринку, виявляється сильне розходження в діапазоні цін. Інтерес представляють забудови на першому етапі будівництва – ціна на ще не збудовану власність значно нижче, однак перед заселенням доведеться чекати закінчення будівництва і введення будинку в експлуатацію. Варіант дещо ризикований і відкладає момент початку проживання на власних метрах.

З урахуванням постійних змін у цінах та нестабільності, рекомендується визначити усереднений орієнтир, додавши додатково ще 10%, постійно відстежуючи цінову динаміку.

Крім витрат на саму квартиру, потрібно враховувати витрати на підготовку і оформлення угоди:

  • нотаріальне оформлення;
  • держмито;
  • ріелторські або юридичні послуги.

Рекомендується кінцеву вартість збільшити ще на 5%, щоб врахувати супутні організаційні витрати.

Ефективний розподіл сімейних витрат

Щоб відкласти певну суму, потрібно точно знати вступники доходи, а також вести облік щоденних витрат. Збираючи дані за тиждень і місяць, можна отримати чітку картину про своє фінансове становище, і як правильно вести витрати. Завдяки щоденним записів, оцінюються статті витрат, які можна віднести до зайвим і необґрунтованим. Зберегти певну суму за місяць, рік можна тільки при ретельному обліку кожного вступника і витрат із сімейного бюджету рубля.

Скорочення витрат

Ведучи регулярні записи, багато виявляють, що підтримка шкідливих звичок тягне за собою великі витрати. Наприклад, одна пачка сигарет за мінімальною ціною в 50 рублів, викурена за день, означає щорічні витрати на 18 тисяч рублів. Не кажучи вже про більш дорогі сигарети і спиртні напої.

Ведучи здоровий спосіб життя, згідно модним віянням піклуватися про власне здоров’я, людина може легко назбирати не менше 20-30 тисяч рублів, не економлячи і не відмовляючи в більш нагальні потреби.

До частих витрат молоді відносять оплату розваг, нічних закладів, клубів, барів, харчування в ресторанах. Відмова від щотижневих візитів в нічні клуби дозволить заощадити як мінімум 4-5 тисяч в місяць, що в перерахунку за рік складе значні 50-60 тисяч рублів. Не варто повністю відмовляти собі, відмовляючись від будь-яких радощів життя. Однак, перегляд варіантів розваг дозволить виявити цікаві способи проведення дозвілля з більшою користю і меншими витратами.

Закупівля провізії також не завжди відбувається обдумано. Наступні поради допоможуть скоротити суми на харчування:

  • Купувати тільки ті продукти, які є у заздалегідь складеному списку.
  • Проаналізувати ціни на аналогічні продукти в різних торгівельних мережах. Різниця може виявитися багаторазовою.
  • Для походу в магазин потрібно брати обмежену суму.
  • Оплата готівкою виключає можливість перевищення бюджету.
  • Практика показує, що на щоденні витрати в магазинах буде йти в 2-3 рази менше, якщо дотримуватися зазначених вище рад.

    Не менш витратна оплату орендованого житла. Якщо на час відмовитися від окремого проживання і об’єднатися з батьками, в місяць економиться до 10-30 тисяч рублів, що в перерахунку за рік складе не менше 120 тисяч рублів.

    Нескладний підрахунок свідчить, що без особливого збитку протягом року людина з середнім заробітком зможе накопичити не менше 300-350 тисяч рублів.

    Пошук пасивного заробітку

    Не варто зупинятися на досягнутих від грамотного управління витратами результати. Пора подумати про збільшення доходу. Додаткові кошти значно наблизять момент зЕкшн снення мрії, ведучи до зростання добробуту і оцінки власної значущості.

    В якості пасивного заробітку можна і потрібно розглядати вирішення питання зберігання отриманих заощаджень, захищаючи їх від інфляції. Гарантований стабільний дохід приносять банківські депозити, розміщені на певний термін.

    Щомісячний облік і планування

    Гроші люблять рахунок. Це відноситься і до статтями витрат і грамотному управлінню доходами. Щоб заощадити необхідну суму, потрібно намітити фінансовий план і строго йому відповідати. Протягом 3-4 років, в залежності від можливостей людини, невелика зекономлена сума перетворюється на цифру з шістьма нулями. Детальний розбір показав, що зібрати перший мільйон може кожен співробітник середньої ланки, який отримує середню зарплату, протягом перших 2 років.

    Скільки потрібно відкладати щоб накопичити

    Якщо сім’я з двох чоловік збирає з нуля, відкласти потрібну суму швидко не вийде. Прості математичні підрахунки дозволять визначити, скільки грошей за рік сімейна пара може зібрати, не погіршуючи якість життя. Слід розділити вартість квартири на суму річних накопичень, щоб визначити термін досягнення своєї мети.

    Приблизні розрахунки, виходячи із середніх доходів і витрат сімей у столиці та віддалених регіонах показують приблизно однаковий результат – протягом 6-8 років молода сім’я, яка не має високих доходів, зможе самостійно придбати власне житло, не вдаючись до допомоги фінансових установ, батьків, приватних кредиторів, не оформляючи квартиру у заставу і не переплачуючи банкам за використані кошти.