Що таке віртуальна карта Тінькофф

625

Пластикові картки можна назвати самим популярним банківським продуктом. Вони мають однаковий спосіб застосування. Але є і віртуальні розрахункові картки. Використовувати їх можна так само, як і звичайні, але набагато безпечніше. Віртуальна карта Тінькофф проводить розрахунок за новою технологією NFC, не вимагає контакту з терміналом. Використовувати її дуже легко. Потрібно тільки телефон певного типу і підключення до мобільного інтернету.

Очевидні переваги

Головною перевагою віртуальної карти Тінькофф є безпека покупки. Нею можна розплатитися в мережі Інтернет або реальному магазині, оплатити готель, придбати авіа – і ж/д квитки. Свої дані при цьому вводити не доведеться. Її не можна втратити, оскільки вона не має фізичного носія, а тільки реквізити. Банк Тінькофф позиціонує такий продукт як «Мобільний гаманець» з інтегрованою віртуальної карткою. Вона відмінно захищена і значно перевершує по безпеці звичайний пластик. Віртуальна карта володіє наступними перевагами:

 • відсутній ПІН-код;
 • створюється спеціальний грошовий ліміт в цілях безпеки;
 • віртуальна карта не є фізичним носієм;
 • всі реквізити представлені у вигляді цифр;
 • миттєвий випуск.

Як отримати карту


Для того щоб отримати доступ до зручної віртуальній системі розрахунків Тінькофф, необхідно зареєструвати «Мобільний гаманець». Таку операцію треба проводити, використовуючи комп’ютер. З мобільного телефону зареєструватися не вийде. Необхідно зайти на сайт банку https://www.tinkoff.ru і ввести номер телефону. Поле реєстрації на нього прийде SMS-код.

Щоб використовувати віртуальну карту Тінькофф, треба завантажити один з магазинів додатків, наприклад App Store, і встановити необхідну програму на свій телефон. Після поповнення гаманця віртуальний продукт Тінькофф буде відразу прив’язаний. Зробити це можна не виходячи з дому, але тільки маючи пластикову картку будь-якого банку. Необхідно зЕкшн снити переказ коштів через інтернет на потрібний номер. Якщо звичного банківського «пластику» ні, гроші можна перевести через термінал оплати.

Ідентифікація

Для зЕкшн снення переказів та збільшення ліміту по віртуальній карті необхідно пройти просту процедуру ідентифікації. Клієнт банку Тінькофф повинен підтвердити свою особу в спеціальній системі для отримання додаткових можливостей. Процедура ідентифікації досить проста, плата за неї не передбачено. У осіб, що не підтвердили свою особистість, відсутня можливість оплачувати держпослуги, а також купувати товари в деяких інтернет-магазинах.

З ідентифікацією краще не затягувати. Пройти її необхідно відразу, як тільки додаток буде встановлено на смартфон. Треба зайти у відповідний розділ та заповнити необхідні поля інформацією. Власникам пластикової картки можна зателефонувати на гарячу лінію банку та підтвердити свою особу. Якщо її немає, то доведеться особисто відвідати банк.

Способи поповнення

Самим поширеним і зручним способом поповнення віртуальної карти Тінькофф є термінал. Поповнити там свою карту дуже просто. Необхідно зайти у розділ «Оплата послуг». Потім перейти в «Електронні платежі» і вибрати пункт «Інтернет-ресурси». У цій вкладці треба знайти гаманець Тінькофф і провести поповнення рахунку на потрібну суму.

Також можна поповнити мобільний гаманець за допомогою банківської карти. Зробити це можна в особистому кабінеті на сайті банку, вказавши номер договору і деякі особисті дані. За цю процедуру не нараховується комісія. Як тільки співробітники установи оброблять запит та переконаються в особистості клієнта, гроші наЕкшн дуть на «Мобільний гаманець». Зазвичай це займає не більше двох днів.

Стаття в тему: способи оплати кредиту Тінькофф

Ще один спосіб поповнення гаманця, менш популярний, – це переказ коштів в офісах «Евросети», «МТС», «Пошти Росії» і KiWi. Для цього треба особисто відвідати обрану компанію і поповнити гаманець готівкою.

Необхідність авторизації

Якщо розрахунок по віртуальній карті проводиться в межах 1 000 рублів, то авторизацію система не потребуватиме. Але якщо треба таким способом заплатити за досить велику покупку, потрібно підтвердити свою особистість. Оскільки ПІН-коду картка не має, зробити це можна, просто поставивши свій підпис на чек. Але тут є проблема. Продавцю не з чим звіряти підпис, так як платіжна система Тінькофф завантажена в телефон і не має відміток власника. У цьому випадку авторизацію проводить сам банк. Необхідно надіслати відповідний запит у додатку, ввести необхідні дані і дочекатися відповіді.

Також в деяких торгових точках можуть вимагати від власника віртуальної карти підтвердити особу при розрахунку, що не перевищує допустиму норму. Такі правила встановлюють самі банки, які надають пристрою для оплати.

Основні можливості

Своїм клієнтам банк Тінькофф надає нову можливість розрахунків. Тепер оплачувати товари і послуги можна за допомогою безконтактної віртуальної карти. Для проведення операції необхідно відкрити її на мобільному пристрої і піднести його до спеціального пристрою, зчитувального інформацію. Розплачуватися таким способом можна як в реальних магазинах, так і в мережі Інтернет.

Така система оплати зручна для фрілансерів. Зазвичай замовник і виконавець зустрічаються і співпрацюють на спеціальних біржах або в соціальних мережах. Буде дуже зручно проводити фінансові розрахунки за допомогою мобільного гаманця.

Віртуальна карта є відмінним варіантом оплати спільного відпочинку. Розважаючись великою компанією друзів, платити за рахунками може хтось один. Решта просто поповнять йому віртуальну карту зі своїх мобільних гаманців. Вся процедура займе не більше пари хвилин. Для цього не потрібні ніякі банківські реквізити. Необхідно тільки знати номер телефону одержувача.

Покупки в інтернеті

Оплачувати покупки в інтернеті можна швидко і безпечно. Але тільки за умови, що торгові майданчики приймають оплату таким способом. Буде достатньо ввести в спеціальне поле номер карти, CVC-код та кінцеву дату її дії. Розрахунок може зЕкшн снюватися в будь-якій валюті. Перед використанням карти необхідно її поповнити.

Найчастіше оплата товару або послуг в інтернеті відбувається шляхом переказу грошей в режимі онлайн з рахунку на рахунок. Така процедура практично у всіх інтернет-магазинах ідентична. Для зЕкшн снення покупки необхідно виконати наступні дії:

 • зареєструватися на сайті продавця, вибрати товар і додайте його в корзину;
 • вибрати спосіб оплати;
 • вказати реквізити карти (номер, термін дії, код, електронну пошту);
 • дочекатися перевірки даних системою і списання коштів з рахунку.

Банк Тінькофф не нараховує комісію при розрахунках, проведених в інтернеті на площадках-партнерах. При зЕкшн сненні інших перекладів доведеться заплатити 2% від суми.

Безпека при оплаті покупок через інтернет

Хоч віртуальна карта і має відмінну систему захисту, певна обережність при оплаті товарів через інтернет не завадить. Особливу увагу слід приділяти безпеці, оплачуючи покупки на сайтах типу Avito або OLX. Гроші тут доведеться перераховувати продавця безпосередньо, не бачачи його рейтингу та кількості зЕкшн снених угод. Щоб онлайн-шопінг пройшов без сюрпризів, треба дотримуватися таких правил безпеки:

 • поповнювати свою віртуальну карту перед оплатою покупки тільки необхідну суму;
 • встановити щоденний ліміт;
 • підключити SMS-банкінг;
 • не використовувати електронну пошту, до якої прив’язана карта, для реєстрації на сайтах тощо;
 • не заходити у «Мобільний гаманець» з комп’ютерів інтернет-кафе та інших закладів;
 • використовувати наЕкшн ний антивірус на ПК і мобільному пристрої.

Оплата реальних покупок

Розрахунки віртуальної карткою Тінькофф доступні лише в певних магазинах, підтримують технологію NFC. В даний час вона тестується, що значно обмежує її можливості. Не кожен магазин або постачальник послуг має можливість і бажання приймати платежі на мобільний гаманець.

Більшість торгових точок не підтримують цю нову технологію. Тому використовувати віртуальну карту доведеться тільки в спеціальних місцях, які беруть безконтактну оплату. Їх, на жаль, дуже мало. Такі магазини інформують про це своїх покупців написом PayPass. Вона може знаходитися на вітрині, двері магазину і т. д. Для того щоб розрахуватися за покупку, необхідно вивести на екран смартфона віртуальну карту Тінькофф, доторкнутись ним до зчитувального пристрою.

За допомогою цієї картки можна робити абсолютно будь-які дії зі своїми фінансами. Наприклад: поповнити рахунок одного, приймати такі ж платежі від колег, класти кошти на баланс облікового запису в будь-якій онлайн грі, інші дії. Зробити це можна не виходячи з дому, витративши всього кілька хвилин.

Для поповнення чужого рахунку достатньо лише знати номер телефону одержувача коштів або адреса його електронної пошти. Потрібно зробити відповідний запит функції, ввести необхідні дані і дочекатися відповіді системи. По закінченню процедури гроші будуть списані з основного рахунку і наЕкшн дуть на рахунок одержувача. Тепер для переказу коштів банківські реквізити учасників операції не знадобляться.

Оплата послуг ЖКГ

Приємною можливістю, яка надається власникам віртуальних крат Тінькофф, є оплата послуг ЖКГ не виходячи з дому. Через інтернет можна вносити оплату за газ, воду, світло, інтернет, кабельне TV, домофон і т. д. Також можна сплачувати штрафи ГИБДД і оплачувати держмита. Для цього треба зайти на спеціальний сайт, вибрати необхідну послугу, ввести розрахунковий рахунок організації і перерахувати гроші.

Віртуальна карта, порівняно із звичайною пластиковою, має безліч переваг. Всі клієнти банку, які проводили оплату за комунальними рахунками через інтернет, залишилися задоволені. Адже при цьому не доводиться відвідувати відділення банку, стояти в чергах і заповнювати квитанції.

Електронні гаманці

Карта Тінькофф Екшн сно багатофункціональна. Її можна прив’язати до абсолютно будь-яких віртуальних гаманців, таких як WebMoney. Це ще більше розширить її можливості. Також вона відмінно взаємодіє з системою PayPal.

Для того щоб прив’язати віртуальну карту Тінькофф до електронної системи розрахунків, треба лише вказати у додатку деякі її дані. Зробити це дуже просто. Необхідно в спеціальному вікні для прив’язки ввести наступну інформацію: номер картки, кінцевий термін дії. Потім натиснути клавішу підтвердження. Після цього можна проводити будь-які фінансові операції з грошовою системою.

Як видалити карту

З рахунку користувачів мобільного гаманця Тінькофф, який став неактивним, списується за 10 рублів в день. Тому, якщо карта більше не знадобиться, від цієї послуги краще відмовитися і видалити «Мобільний гаманець».

Зробити це можна дуже просто. Необхідно запустити програму «Мобільний гаманець» Тінькофф і перевести залишок коштів на свій телефонний номер або будь-який інший рахунок. Баланс віртуальної карти повинен бути нульовим.

Слід виділити своє фото і скинути налаштування. Відкриється меню, в якому необхідно вибрати і натиснути кнопку «Видалити гаманець». На прив’язаний до гаманця номер мобільного телефону прийде SMS-код, який необхідно ввести для підтвердження операції. Відповідно до політики сервісу, створити новий мобільний гаманець можна буде не раніше ніж через 7 днів.

Недоліки віртуальної карти

Крім очевидних переваг, ця картка має деякі негативні особливості. З-за певних моментів даний сервіс має негативні відгуки користувачів. Безконтактна технологія – відносно нова можливість грошових розрахунків і працює поки що в тестовому режимі. Найбільш відчутними недоліками є наступні:

 • Ліміт коштів. Віртуальна карта буде марною при необхідності зЕкшн снити грошовий переказ, сума якого перевищує встановлений банком щомісячний ліміт.
 • Обмежена сфера застосування. Клієнти не можуть розплатитися віртуальної карткою в багатьох випадках. Більшість реальних магазинів не приймають такі платежі і не працюють з технологією NFC. Також розрахунок за такою системою може при бронюванні готельних номерів, оренду авто, оплаті деяких товарів і послуг через інтернет.
 • Можливі складнощі при видаленні. Віртуальну карту Тінькофф не можна видалити окремо від «Мобільного гаманця». Вирішить проблему лише повне видалення програми.
 • Обмеження в роботі з деякими операційними системами. Додаток банку Тінькофф не можна встановити на мобільні пристрої, що працюють на iOS.
 • Віртуальна картка випускається як для одноразового використання, так і для багаторазового. Термін дії одноразових карток становить максимум 6 місяців. Можливо отримати карту, діючу навіть один день.

  Клієнти банку Тінькофф відзначають безліч переваг такого сервісу, незважаючи на деякі недоліки. Це зручний і зрозумілий інтерфейс, відсутність комісії при переказі коштів, безкоштовне обслуговування віртуального рахунку, а також величезний вибір можливостей. Зареєструватися в платіжній системі може будь-який бажаючий. Для цього не обов’язково мати фізичну карту банку. При роботі з додатком проблем не виникає ні у одного користувача.