Що означає встановлення кредитного ліміту?

996

Кредитні карти мають певні умови, які висуває банк в індивідуальному рішенні. Ліміт кредитної картки – це максимально доступна сума по картці, яку позичальник може реалізувати з метою покупок або в якості наявних коштів. При цьому банківська організація може призначати обмеження на кредитний ліміт або вводити додаткові комісії, щоб регулювати витрати по кредитці. У цій статті розглянемо, що таке кредитний ліміт по карті.

Типи карт

Банківські карткові продукти можна розділити на кілька типів, які застосовуються в тих чи інших ситуаціях. Часто звертаючись в банк за певною послугою, можна виявити, що банківська організація готова оформити додаткову картку на вигідних умовах.

Дебетові карти

Це картки, у яких немає кредитного ліміту. Користуватися можна лише тими засобами, які розміщує сам клієнт або треті особи. Такі карти найчастіше використовуються у зарплатних проектах.

На рахунки, до яких прив’язаний пластик, надходить заробітна плата. Її можна знімати в банкоматах чи оплачувати товари безпосередньо карткою. Після того, як ліміт грошових коштів, що наЕкшн шли буде вичерпано, оплачувати товари картою буде неможливо.

Такий продукт має право оформити будь-який клієнт і у власних цілях. Вигода використання дебетових карток полягає в тому, що на кошти, які знаходяться на рахунку, можуть нараховуватися відсотки порівнянно вкладом. Також за покупки за допомогою пластику клієнт отримує винагороду у вигляді кешбэка, тобто повернення частини витрат. Кешбэк може варіюватися від 0,5 до 30%.

Комісії можуть стягуватися за обслуговування, за переклади і зняття грошей – як у своїх, так і у банкоматах інших банків. Додатковими послугами можуть виступати страхові продукти або послуги СМС-інформування, які не є обов’язковими.

Овердрафт

Це дебетові картки, але з якими можна «піти в мінус». Такі картки використовуються як звичайні дебетові, вони теж можуть бути учасниками зарплатного проекту. Але мається на увазі певний ліміт кредитування.

Як правило, овердрафт в стандартних картах підключається невеликий. «В мінус» можна піти не більше ніж на 15 000 рублів. Працює це наступним чином:

  • на карті розміщена деяка сума грошей власних коштів, скажімо, 15 000 рублів;
  • клієнт знімає в банку 18 000 рублів;
  • це означає, що 15 000 р. списалися з карткового рахунку у вигляді дебетової транзакції, а 3 000 за правилами овердрафту.

Отже, у власника картки виникла заборгованість перед банком на кредитних умовах. Процентні ставки призначає банк, і вони вказані в договорі. Як правило, це стандартні відсотки за користування кредитом у розмірі 20-30% річних.

Таким чином, поки гроші не наЕкшн дуть на рахунок, будуть нараховуватися відсотки за користування кредитними коштами. І, більше того, існують певні терміни погашення, коли сума повинна наЕкшн ти на рахунок. Зазвичай не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем, в якому цей овердрафт був застосований.

Якщо гроші не надходять вчасно, то може бути нарахований штраф, виходячи з умов договору. Зазвичай 0,1% від суми простроченої заборгованості. Послуга овердрафту є добровільна, тому клієнт може відключити цю функцію.

А ось встановлення овердрафту може бути непридатна для поточного тарифного плану. Такий доступний ліміт може бути зручний тим, хто використовує дебетові карти і при цьому не має кредиток.

Кредитні картки

Найчастіше ліміт кредитування характерний безпосередньо для кредиток. Зараз можна виявити банківські пропозиції з лімітом кредитування в 300 000 і навіть в 1 млн рублів. Кредитні картки – це особливий вид нецільового кредиту. Так як встановлений межа є поновлюваним.

Якщо при оформленні звичайного споживчого кредиту проводиться разове фінансування, в результаті якого позичальнику видається графік погашення з термінами і відсотками оплати, то на кредитних картах позику зЕкшн снюється іншим чином.

Після прийняття позитивного рішення про можливість кредитування банківська компанія призначає кредитну лінію. Це максимально доступна сума, якою може користуватися клієнт. Більше того, зробивши витрати, позичальник може повернути суму боргу, і ці дії призведуть до того, що доступна сума буде відновлена.

Приміром, кредитний ліміт по карті Ощадбанку становить 50 000 рублів. Позичальник витратив у жовтні 20 000 руб. А в листопаді повернув суму грошей. У його розпорядженні знову 50 000 рублів.

Такий тип кредиту не має графіка погашень. Для кредиток замість цього застосовуються розрахункові і платіжні періоди. А в залежності від суми заборгованості під час платіжного періоду, клієнт має зЕкшн снити мінімальний внесок, який банк призначить за підсумками розрахункового періоду. Як правило, це 5-8% від суми заборгованості.

Чи можна змінити ліміт

У такого типу кредиту ліміт призначається в індивідуальному порядку. Він складається з поточної платоспроможності і кредитної історії. На початку взаємовідносин з банком компанія призначає мінімальний ліміт. Новим клієнтам банк схвалює картки з доступною сумою в 15 000-50 000 рублів.

Змінити свій кредитний ліміт можливо. Але це рішення банківська організація приймає в односторонньому порядку. Збільшення ліміту можливо в наступних ситуаціях:

  • дотримуються терміни виплат;
  • проводиться активне користування карткою в рамках поточного пропозиції;
  • відбулося поліпшення платоспроможності позичальника, яке він підтверджує документально;
  • клієнт користується договором не менше 6 місяців.

Змінювати суму доступного кредиту банк буде самостійно. При цьому він може бути зменшений, так і збільшений. Про ці зміни компанія зобов’язана сповістити позичальника допомогою СМС-інформування, через особистий кабінет, з допомогою телефонного дзвінка або іншим способом.

Якщо позичальник вважає, що поточний розмір доступної суми йому не підходить, то він повинен звернутися в банк з пропозицією про зміну умов. Варто розуміти, що поточне рішення є оптимальним і щоб і його переглянути потрібні вагомі причини. Приводом для збільшення ліміту можуть послужити:

  • Надання документів, що підтверджують дохід. Якщо кредитка оформлялася на підставі паспорта та не були надані документи, що підтверджують платоспроможність, то їх наявність допоможе банку поміняти рішення на користь збільшення ліміту.
  • Погашення інших кредитів. Якщо на момент оформлення договору були непогашені кредити, то після їх закриття варто звернутися в банківську організацію. Оскільки кредитна навантаження буде знижено, компанія підвищить межа.
  • Звичайно, все це можливо, якщо виконувати зобов’язання, не допускаючи простроченої заборгованості. Ще один спосіб збільшення позикових засобів може полягати в оформленні другий кредитки в іншому банку. Але варто розуміти, що кредитні кошти не є власністю позичальника, тому необхідно розраховувати свою платоспроможність, щоб не опинитися банківським боржником.