Що таке віртуальна банківська картка?

794

Оплата в інтернеті вимагає вжиття максимальних заходів безпеки від шахраїв. І в той же час життя сучасного мешканця мегаполіса практично неможлива без можливості інтернет-оплат: купівлі квитків в магазинах, оплата комунальних та інших послуг і т. д. Віртуальна банківська картка дозволить мінімізувати ризики клієнта, так як, на відміну від звичайного банківського пластику, не існує фізично і не має реквізитів.

Особливості віртуальних карт

Щоб використання картки не становило труднощів і проблем, необхідно розібратися, що таке віртуальні банківські картки і які умови їх використання.

Щоб зрозуміти принцип дії картки, достатньо уявити звичайний пластик, випущений банком, який використовується для виконання різних фінансових операцій. Відмінність лише в тому, що всі функції звичайної картки виконує віртуально створена карта, реквізити якої залишаються невідомими.

Основні характеристики віртуальної карти:

 • є номер картки;
 • встановлено термін дії;
 • карта прив’язана до конкретного власнику;
 • є CVC2 код безпеки;
 • може використовуватися в прив’язці до основного банківського пластику або окремо;
 • передбачені обмеження ліміту операцій, які перешкоджають зЕкшн сненню великих витрат.

Зважаючи на надзвичайну затребуваності найбільші банки вже успішно використовують віртуальні картки для погашення кредитів своїх клієнтів і надання банківських послуг за допомогою інтернету.

До переваг даних карт відносять легкість створення (доступні варіанти оформлення в офісі банку, через банкомат, термінал, онлайн-сервіс), а також можливість проведення платежів по всьому світу, без обмежень будь-якими державами.

До недоліків віртуальних варіантів відносять короткостроковість періоду дії і можливі складнощі з повторним поповненням, що змушує випускати нову картку.

Як отримати?

Спосіб оформлення визначається в залежності від того, хто організовує випуск:

 • у відділенні;
 • через пристрої самообслуговування кредитної організації;
 • через особистий кабінет при підключеному інтернет-банкінгу.

Процедура отримання досить проста і займає лічені хвилини. В якості вимог банк висуває наступні характеристики держателя кредитної віртуальної картки: дієздатність, працездатний вік, наявність постійної реєстрації та офіційне працевлаштування.

Принцип роботи

Клієнт банку може замовляти безліч віртуальних коштів, прикріплених до звичайного пластикового банківського продукту.

Основне призначення – проведення оплат, видаткових операцій за допомогою інтернету. До таких операцій може бути віднесено будь-інтернет-купівля оплата послуги онлайн, поповнення кредитного рахунку.

Виняткова безпека пов’язана з обмеженням сфери її використання – ніяких оплат в кафе, супермаркетах і т. д. До того ж продавець, який одержав оплату таким способом, не зможе визначити її реквізити. Володіти цією інформацією буде тільки держатель. Так як для оплати в інтернеті потрібні тільки реквізити, цих відомостей буде достатньо, щоб провести потрібні перерахування.

Популярні варіанти

Випускаючи віртуальні банківські карти, кожна фінансова організація переслідує свої цілі: для організації погашення кредиту, використання безготівково кредитних коштів, забезпечення максимуму безпеки. В залежності від цього будуть розрізнюватися умови випуску і використання віртуального платіжного інструмента.

Ощадбанк

В арсеналі пропозицій найбільшого банку Росії два види віртуальних продуктів – платіжні системи «Віза» і «МастерКард».

Випуск організовується на наступних умовах:

 • обслуговування 60 рублів/рік;
 • прив’язка до основної звичайної картці;
 • підключений мобільний та інтернет-банк;
 • термін дії – 3 роки;
 • максимальна сума для проведення операцій – 300 тисяч рублів;
 • доступна прив’язка до електронного гаманця.

Послуга має територіальні обмеження щодо випуску – вона можлива тільки для клієнтів столичного регіону.

Яндекс.Гроші

Підвищити комфорт при використанні «Яндекс-гаманця» покликаний випуск спеціальної віртуальної картки від платіжної системи «Mastercard».

Умови випуску:

 • Безкоштовна видача протягом 3 секунд.
 • Термін дії – один рік.
 • Діє прив’язка рахунку номер мобільного, виключаючи анонімні оплати.
 • Максимальний разовий ліміт – 15 тисяч рублів і 40 тисяч за місяць.
 • Для іменних гаманців видаткові операції дозволяються на суму до 60 тисяч одноразово або 200 тисяч в місяць.
 • Ідентифіковані користувачі можу оплачувати покупки і переводити кошти в межах 250 тисяч рублів на добу або 6 млн в місяць.
 • Поповнення безкоштовно через мережу «Зв’язковий», «Евросеть» і відділення Ощадбанку.
 • Висновок на звичайну картку або інтернет-гаманець з справлянням 3-відсоткової комісії і 15 рублів додатково, але не менше 100 рублів.
 • Дія обмежена 1 роком.
 • Qiwi

  Однією з найбільш поширених є віртуальна карта від «Ківі». Платіжною системою, використовуваної для перерахувань по карті, служить Visa.

  Власник гаманця «Ківі» може завести кілька віртуальних продуктів з мінімальним лімітом 300 руб. і максимальним до 30 тисяч рублів. Можливий випуск для оплати у валюті з лімітом коштів 10-1 000 доларів США.

  Картка створюється не безкоштовно – від 25 рублів або від 1 долара, якщо оплати плануються у валюті США.

  Промсвязьбанк

  Дія картки Промсвязьбанка – до 2 років. Замовлення віртуальної карти гарантує отримання різних бонусів, які накопичуються при оплаті по картці з подальшим обміном їх на нагороди. Банк дбає про безпеку клієнтів, пропонуючи підключення сервісу 3D-Secure.

  Блокування та розблокування картки відбувається за бажанням держателя через особистий кабінет на сайті або дзвінок на гарячу лінію.

  Картку можна отримати, надіславши заявку через особистий кабінет або відвідавши відділення.

  На обробку запиту і підготовку віртуальної карти банку необхідно не більше 5 днів, а процес видачі організований при особистому візиті держателя.

  Альфа-Банк

  Спеціально для своїх клієнтів, охочих проводити оплату через інтернет з підвищеними заходами безпеки, а також для погашення кредиту, банк пропонує використовувати віртуальні продукти.

  При зЕкшн сненні платежів не беруть участь реквізити цього банківського пластику. Випуск на основі платіжної системи MasterCard відбувається без створення фізичного носія з оплатою 49 рублів. За річне обслуговування комісія не стягується, а відкриття картки доступно через інтернет-додаток «Альфа-Клік».

  Для оформлення віртуального пластику достатньо мати відкритий рахунок в Альфа-Банку або держателем звичайної пластикової картки, емітованої кредитної структурою.

  Рекомендації по використанню

  Такі заходи безпеки та поради щодо використання зроблять роботу з карткою з проведення безготівкових платежів особливо зручною і безпечною:

 • Ні під яким приводом реквізити віртуальної картки не повинні ставати відомі стороннім, як і дані про звичайному пластиковому продукті. Не допускається диктування їх по телефону, відправка електронним повідомленням і т. д. Інформація суворо конфіденційна, так як відкриває доступ інших осіб до фінансів держателя.
 • Перш ніж зЕкшн снювати оплату онлайн, необхідно впевнитися, що інтернет-магазин має хорошу репутацію і йому можна довіряти. У зв’язку з величезним числом випадків шахрайства в мережі слід перевірити інформацію про продавця, перш ніж надсилати його реквізитами кошти. Справа в тому, що фішингові (підроблені) сайти з’являються у великих кількостях і імітують роботу найбільш відомих інтернет-продавців.
 • Не рекомендується тримати у віртуальному режимі великі суми – потрібно слідкувати, щоб кошти на рахунку були достатні для поточних покупок протягом найближчого часу.
 • Наявність підключеної послуги СМС-оповіщення дозволить контролювати витрати по картці з кожної операції і знати про списання.
 • Використання банківських карт, випущених на пластику, що надає широкі можливості по оплатах, однак у ряді ситуацій від їх застосування краще відмовитися. Коли відбуваються оплати за реквізитами маловідомих інтернет-продавців завжди присутній ризик зустрічі з шахраями, які спробують скористатися коштами покупця. Використання віртуальних карт просто виключає можливість несанкціонованого доступу до фінансів людини. Знання основних правил роботи з віртуальною картою дозволить спокійно зЕкшн снювати платежі в інтернет-просторі, не турбуючись про свою фінансової безпеки.