Скільки діє довідка 2 ПДФО

787

Розглядаючи кандидатуру на видачу позики, банк насамперед буде ґрунтуватися на документах про дохід, вселяють абсолютна довіра. До числа таких довідок в першу чергу відноситься 2-ПДФО, що надається найманому працівнику бухгалтерії підприємства. Дана папір відбиває не тільки розмір реального офіційного доходу, але і податкові відрахування з нього, а обмежений термін дії довідки 2-ПДФО дозволить бути впевненим в актуальності відомостей про заробіток потенційного позичальника.

Загальні положення

Якщо видача експрес-кредитів або кредиток ще може зЕкшн снюватися без такого документа, то будь-який інший позика, видана під низький відсоток і на вигідних умовах, зажадає обов’язкового надання 2-ПДФО за останній аналізований банком період. Щоб належним чином підготуватися до подачі заявки на кредитування, необхідно з’ясувати, скільки часу Екшн сна довідка 2-ПДФО і за який період вона потрібна.

До затвердженої на законодавчому рівні формі міститься вся основна інформація про роботодавця і працівника, виступаючому в ролі платника податків, його дохід, отчисляемом прибутковий податок, наявні пільги і вирахування. Відомості з такого документа можуть знадобитися як самому підприємству при складанні звітності по податках, так і працівникам для подання її в організації з метою підтвердження податкових сум і доходу.

Зокрема, в НК РФ встановлена норма обов’язкового подання документа у фіскальний орган для фіксації сплачених за працівника сум. Ігнорування цієї вимоги з боку компанії тягне за собою нарахування штрафних санкцій. У деяких випадках працівнику також необхідна дана папір, оскільки вона дозволяє підтвердити рівень доходів і податкових відрахувань. Закон фіксує право працівника вимагати документ в будь-який момент за період у межах всієї тривалості роботи. Бланк готується бухгалтерією і надається платнику податків незалежно від кількості таких запитів на безоплатній основі.

З законодавчої точки зору, по 2-ПДФО термін дії ніяк не регламентується. Підставою вважати довідку Екшн сною протягом будь-якого часу надання є той факт, що довідка містить відомості про тих доходах, які офіційно отримував працівник в строго певний період, а з плином часу дані в довідці про доходи за той же період залишаться незмінними. Таким чином, Екшн сність форми буде в першу чергу залежати від конкретних вимог організацій, яким стала необхідна інформація про рівень доходу громадянина за встановлений термін. Зважаючи на незмінність відомостей у межах відбитого періоду немає підстав вводити обмеження на термін дії. Виняток становлять ситуації, коли у платника прибуткового податку була можливість коригувати дані в декларації. У зв’язку з цим папір, видана задовго до звернення в організацію, не дозволяє гарантувати, що за податковими відрахуваннями не проводилася коригування.

Так як найчастіше документ вимагається при оформленні податкового вирахування, слід знати, скільки Екшн сна довідка 2-ПДФО для податкової. Незважаючи на те, що немає чітких обмежень терміну дії документа, використовувати його для вирахування допускається лише за останні 3 роки.

Термін дії довідки для банку

Трохи інакше розглядається термін актуальності дані для банку. Справа в тому, що кредитора цікавить майнове та матеріальне становище майбутнього клієнта протягом усього періоду напередодні звернення. Тобто для кредитної структури найбільш важливим стане параметр тимчасового періоду, коли нараховувалася заробітна плата і відраховується податок на дохід.

При зверненні кандидата за отриманням позики фінансова організація обов’язково роз’яснює, за який період і скільки буде діяти довідка 2-ПДФО для банку.

У стандартній ситуації банк просить показати документацію, що підтверджує дохід за останній період аж до моменту звернення. Так як інформація в довідці відображається щомісячно, термін дії папери обмежується закінченням поточного місяця. Як тільки почнеться новий календарний місяць, папір потрібно оновити.

Таким чином, для банківського службовця актуальним залишається строк протягом 1 місяця. Однак через відсутність якого-небудь законодавчого регламенту фінансова структура має право встановлювати і менший період на подачу документів після отримання 2-ПДФО.

Причини дії обмежень для банків

Головне обгрунтування для включення 2-ПДФО в список обов’язкових документів позичальника – необхідність забезпечення гарантій і впевненості в тому, що позичальник буде платоспроможним. З цієї причини для організації важливо мати останні достовірні відомості, що підтверджуються величиною податкових відрахувань. Будь-який кредитор, довіряючи свої кошти під відсотки із подальшим погашенням, очікує, що рівень доходу дозволить фізичній особі нести кредитний тягар в період виплат. Чим довший період звіту по доходах, тим вище шанси позичальника на позитивний розгляд справи.

Таким чином, при подачі документів із запитом про кредитування шанси на благополучний результат вище у тих, хто надав довідку за термін, що включає останній місяць роботи, а також у позичальників, чий підтверджений дохід стабільний і досить високий. Довідка, надана за цією формою, буде вивчена і перевірена банком, тому при виявленні розбіжностей у довідці з даними інформаційної бази у видачі кредиту відмовляють. Не допускається зазначення завідомо неправдивих відомостей в 2-ПДФО або розбіжностей в її оформленні, так як це є серйозним порушенням закону і тягне за собою не тільки відмова кредитора, але і проблеми з законом.

Особливості використання довідки в банках

Більшість кредитів фінансові структури видають тільки після оцінки матеріального добробуту громадянина. Основними документами для банку стануть довідки про доходи: за формою банку або офіційно затверджена форма 2-ПДФО.

Якщо кредитна лінія не перевищує розміру в 100 тисяч рублів, банк готовий піти на те, щоб виключити 2-ПДФО або іншу довідку про заробіток з переліку обов’язкової документації. Однак у такому разі кредитор приділить особливо ретельне увагу наявності боргових зобов’язань, перевірці репутації платника через запит в БКІ, а умови кредитування будуть відрізнятися підвищеною жорсткістю.

Іноді в довідці про заробіток немає необхідності взагалі, якщо клієнт отримує відрахування в рахунок оплати праці на картку того ж банку. Крім того, для зарплатних клієнтів можуть реалізовуватися особливо вигідні пропозиції. Однак дана ситуація не поширюється на розгляд іпотеки в силу значущості суми позичальник зобов’язаний представити оформлену за всіма правилами і актуальну довідку 2-НДФЛ за 6-місячний період.

Документ з інформацією про отчисляемом із заробітку прибутковий податок видається працівникові на першу вимогу. У свою чергу, бухгалтерія повинна підготувати бланк у 3-денний період. Підставою для оформлення довідки служить письмову заяву до бухгалтерії, однак у більшості випадків достатньо простий усного прохання.

Так як єдиних норм для терміну дії 2-ПДФО для банку не встановлено, кредитори вправі призначати свої вимоги до даного документа, включаючи:

  • Розглянутий період для подання відомостей про доходи (можливі будь-які варіанти за розсудом організації – від 3 місяців до повного календарного року і більш).
  • Висуваються свої норми для перевірки доходу людини – без довідок про зарплату, довідка за формою банку, 2-ПДФО.
  • Термін, коли папір діє для банку, не повинен перевищувати тимчасового обмеження, встановленого внутрішньою політикою організації.
  • Щоб процес розгляду заявки пройшов вдало, рекомендується напередодні офіційної подачі заявки отримати консультацію співробітника відділення, який зорієнтує у переліку необхідної документації, яка дозволить з більшою часткою ймовірності чекати узгодження кредитної лінії. Якщо закінчився місяць, наступний за місяцем, зазначеним останнім у довідці 2-ПДФО, рекомендується запросити оновлений документ з урахуванням останнього минулого місяця.