Де і як відновити СНІЛС при втраті

810

СНІЛС – це документ, який видається Пенсійним фондом. Він необхідний для формування пенсії застрахованої особи. Документ відноситься до частини документації державного зразка. СНІЛС є обов’язковим для всіх громадян, отримання можливо при народженні. Видається він у єдиному екземплярі. Але що робити в разі його втрати? У цій статті розповімо, як відновити поліс СНІЛС в 2018 році, які є способи і нюанси цієї процедури.

Що таке СНІЛС і для чого він потрібен

Абревіатура СНІЛС означає «страховий номер індивідуального особового рахунку». По суті це довгостроковий поліс страхування, де в ролі страховика виступає держава. Страховим покриттям є дожиття до пенсійного віку.

Грошові кошти на особовому рахунку формуються завдяки відрахуванням із заробітку застрахованої особи. Чим вище заробітна плата, тим більше надходить грошей на користь Пенсійного фонду.

ПФР Російської Федерації зобов’язується виплачувати пенсію, якщо застрахована особа досягає відповідного встановленого віку. На даному етапі цей поріг становить 55 років для жінок і 60 років для чоловіків.

Хоча в уряді розглядається питання про збільшення віку до показника, який поширений в європейських країнах, – 65 років. СНІЛС є документом, який підтверджує статус громадянина в отриманні пенсії.

Дія поліса поширюється на весь період життя фізичної особи. Такий документ не вимагається при працевлаштуванні. Новий співробітник зобов’язаний надати працедавцю СНІЛС. Компанія, в якій працевлаштований людина, з певною періодичністю зобов’язана переводити перерахування на особовий рахунок.

Номер кожній людині присвоюється в індивідуальному порядку і носить унікальний характер. Сам СНІЛС має зразок з пластику зеленого кольору. У ньому вказується наступна інформація:

  • номер;
  • Ф. В. О. власника;
  • дата і місце народження;
  • підлога;
  • дата реєстрація в системі.

Поліс видається на руки Пенсійним фондом і повинен бути збережений протягом усього життя застрахованої особи.

Є штраф за втрату

Напевно, немає людини, яка хоч раз у житті не втрачав би документи. Всім відомо, що процедура відновлення документації державного зразка – це не швидкий процес, який може зайняти чимало часу. Але розглянемо, скільки коштує така операція.

Правило використання СНІЛС свідчить, що фізичній особі у разі виявлення пропажі поліса необхідно терміново заявити про цей факт. При цьому міри покарання державою не встановлені.

Для отримання дубліката СНІЛС немає необхідності оплачувати штраф або державне мито. Замінити документ можна на безкоштовній основі. Тому при втраті СНІЛС рекомендуємо негайно звернутися в компетентні органи.

На даний момент Пенсійний фонд не готовий використовувати незахищені канали зв’язку. Тому оформити заявку через інтернет немає можливості. Потрібно особисте звернення із заявою у письмовій формі встановленого зразка від застрахованої особи.

Як відновити пенсійне страхове свідоцтво при втраті

СНІЛС є офіційним документом, який може бути використаний в якості документації, здатної засвідчувати особу. Поліс може знадобитися не тільки при працевлаштуванні, але також і для оформлення кредитного договору.

На підставі надходжень коштів до Пенсійного фонду банківський андеррайтер може визначити офіційну частину доходу потенційного позичальника, що дозволить оцінити платоспроможність клієнта.

Тому такий документ може знадобитися в будь-який момент. А скористатися ним можна, тільки якщо є оригінальний зразок. Розглянемо, як відновити поліс СНІЛС при втраті і де така послуга надається безкоштовно.

В які служби звертатися за допомогою

Заміна втраченого СНІЛС зЕкшн снюється декількома способами. Фізична особа може як самостійно виконувати цю процедуру, так і передати її на аутсорсинг своєму роботодавцю. Можна скористатися кількома варіантами:

  • звернутися безпосередньо до Пенсійного фонду;
  • попрямувати в багатофункціональний центр;
  • сповістити роботодавця.

Один з найбільш популярних варіантів, коли потрібно відновити СНІЛС, – це звернення до ПФ РФ. Але варто звернути увагу на те, що Пенсійний фонд прийме заяву від застрахованої особи у разі, якщо звернення провадиться за місцем реєстрації.

Якщо в даному населеному пункті немає ПФ, то отримати дублікат СНІЛС у випадку втрати та скласти заяву на відновлення можна в багатофункціональному центрі. Такі установи надають цілий спектр державних послуг, будучи посередниками між держструктурами і населенням.

Відновлення через роботодавця

Найбільш прийнятний варіант, коли потрібно відновити СНІЛС, для працюючого населення – це звернення до свого роботодавця. Застрахованій особі потрібно звернутися у відділ кадрів і пояснити, що необхідно отримати новий поліс.

При цьому не прийдеться очікувати в чергах в пенсійному фонді та багатофункціональному центрі і відпрошуватися з роботи. Так як найчастіше такі структури працюють в режимі 5/2 з 9 ранку до 6 вечора.

У відділі кадрів запропонують скласти заяву встановленого зразка, яка має бути у них в наявності. У заяві необхідно вказати, що СНІЛС старий був загублений і потрібно отримати новий.

До заявки додається копія паспорта власника поліса. Після чого роботодавець самостійно передає документи в Пенсійний фонд. При цьому розташування ПФ і компанії, в якій працевлаштований людина, не має значення.

Документація надсилається рекомендованим листом допомогою «Пошти Росії» або через альтернативну кур’єрську службу на території всієї країни.

Після розгляду заяви та перевірки застрахованої особи і роботодавця на можливі варіанти з шахрайськими операціями Пенсійний фонд направляє новий СНІЛС на адресу роботодавця.

Важливим нюансом при таких спробах повернути втрачений поліс є те, що за отримання необхідно розписатися застрахованій особі. Таким чином, складається ще одну заяву про те, що СНІЛС отриманий і претензій немає, і заявка знову спрямовується до ПФ.

Після цього можна користуватися новим СНІЛС, при цьому послуга безкоштовна, і роботодавець не має права вчиняти будь-яких вирахувань із заробітної плати свого працівника.

Як відновити через Держпослуги

З розвитком інтернет-технологій багато компаній все частіше застосовують до своєї робочої середовищі дистанційні види обслуговування. Така можливість дозволяє економити кошти на утримання співробітників та приміщень і, крім того, мати постійний контакт зі своїми клієнтами.

Але Пенсійний фонд поки що дотримується консервативної політики. У чому організація пояснює це тим, що дані є конфіденційними, а через інтернет можна отримати несанкціонований доступ до бази даних.

Що в свою чергу може спровокувати масштабні наслідки, які будуть мати значення на рівні усієї держави та економіки країни в цілому. Тому відновити СНІЛС онлайн не представляється можливим.

Зате користувачі сайту Держпослуг можуть записатися на прийом до Пенсійного фонду або багатофункціональний центр. Що дозволить заощадити час на обслуговування.

Які документи потрібні для відновлення СНІЛС

Процедура відновлення документа не вимагає від фізичної особи великого пакету документів. Сам процес зЕкшн снюється на підставі заяви на відновлення СНІЛС. Зразок бланка форми заяви може надати той орган, через який зЕкшн снюється процес.

Немає необхідності самостійно викачувати зразок і заповнювати його. Заява нададуть у Пенсійному фонді або багатофункціональному центрі, а також зразок є у відділу кадрів за місцем роботи.

Додатковим і обов’язковим документом є паспорт. Без нього неможливо виконати відновлення. Тому якщо був загублений паспорт, то спочатку необхідно приступити до процедури його відновлення.

При особистому зверненні в компетентні органи досить оригінал документа мати при собі. Співробітники знімуть з нього копію і прикріплять до заявки. А якщо заява складається у роботодавця, то варто враховувати, що фахівець відділу кадрів повинен завірити печаткою і підписом, що копія Екшн сна.

Також отримати новий поліс не представляється можливим, якщо паспорт прострочений. В цьому випадку потрібна його заміна. Після чого можна написати заяви на отримання СНІЛС.

Довго відновлювати СНІЛС

Будь-які звернення в державні органи розглядаються протягом місяця. При цьому законодавством встановлено правило, що в разі необхідності може знадобитися для вирішення питання ще додатково 30 календарних днів.

Але це не означає, що терміни відновлення СНІЛС в обов’язковому порядку складають 60 днів. Процес може зайняти і менший час, але розраховувати на те, що поліс буде готовий через тиждень, не доводиться.

З практики, в середньому отримання нового СНІЛС може зайняти від двох до трьох тижнів. Залежить, скільки часу займе все це, від того, яка завантаженість на даний момент є у Пенсійного фонду, а також від транспортування документації допомогою «Пошти Росії».

На більш тривалий розгляд заяви варто орієнтуватися, якщо заявка надходить не з того регіону, де прописаний звернувся.

Існують певні нюанси при випадку, коли батьки втратили СНІЛС дитини. Тут комплект документів дещо відрізняється від стандартного пакета. Діти до 14 років повинні надати паспорт. Якщо його немає, то свідоцтво про народження. Загалом пакет документів буде виглядати наступним чином:

  • паспорт або свідоцтво про народження;
  • заява від батьків.

Передається документація у тому ж порядку через ПФ або багатофункціональний центр.

Змінюється чи номер СНІЛС після відновлення

Індивідуальний номер присвоюється кожній окремій застрахованій особі. Поліс діє протягом усього життя. У цифрах цього номера зашифрований особовий рахунок, на який виробляються перерахування від роботодавця.

В середньому на медичне та пенсійне обслуговування компанія перераховує 30% від заробленої плати кожного свого співробітника. Не всі кошти надходять саме на особовий рахунок по пенсійному страхуванню, але частину грошей там акумулюється.

Номер присвоюється один раз і на все життя. У разі втрати, коли потрібно відновити СНІЛС, видається дублікат, але при цьому самі цифри залишаються колишніми. При досягненні пенсійного віку завдяки перерахункам застрахована особа має право на отримання пенсії. Таким чином, формується довгостроковий вклад, в обов’язковому порядку гарантований державою.